8 Detoksikuojančių vonių receptai

Detoksikuojanti vonia tai pagalbą organizmui apsivalyti ir būdas palaikyti įvairių kūno sistemų sklandų darbą. Šiais laikais mes gauname daugiau toksinų nei kada nors anksčiau. Toksinų yra ore, kuriuo kvėpuojame, maiste, kurį valgome, vaistuose, kuriuos vartojame ir vandenyje, kurį geriame. Neišvedami iš organizmo toksinai apsunkina visų sistemų funkcionavimą ir daro destruktyvų poveikį.

Detoksikuojamoji vonia ne tik palaiko sveikatą ir gerą savijautą, bet ir stipriną imuninę sistemą bei saugo nuo ligų.

Yra keletas skirtingų detoksikuojamųjų vonių rūšių. Kiekviena turi skirtingus tikslus ir teikia skirtingą naudą organizmui. Kai kurios yra gan klasikinės, o apie kai kurias galbūt dar negirdėjote. Išvardinsiu populiariausius tokių vonių ingredientus bei jų poveikį:

  • Epsomo druskos: skatina prakaitavimą, mažina uždegimą, malšina raumenų skausmus
  • Jūros druska: skatina toksinų išėjimą per odą, gydo spuogelius ir opeles
  • Valgomoji soda: stipriai šarminė, naudinga kai organizmas pernelyg rūgštus, neutralizuoja vandenyje esantį chlorą, minkština vandenį ir odą
  • Maltas imbieras: gerina cirkuliaciją, atveria poras, skatina prakaitavimą
  • Obuolių actas: atkuria šarmų-rūgščių pusiausvyrą organizme, gydo aknę, minkština odą
  • Eteriniai aliejai: poveikis priklauso nuo naudojamo aliejaus. Labai rekomenduoju naudoti tik terapinės kokybės eterinius aliejus, pavyzdžiui Young Living firmos, kad chemiškai „patobulintais“ ar neetiškai išgautais aliejais nepasidarytumėte daugiau žalos nei naudos.

Šiuos ingredientus galite įvairiai maišyti kurdami savo receptus, tačiau nenaudokite tai pačiai voniai valgomosios sodos ir obuolių acto, jie vienas kitą neutralizuos.


1. Jūros druskos detoksikuojanti vonia

Druskos vonia yra viena seniausių ir populiariausių. Ji jau daug dešimtmečių padeda žmonėms atsipalaiduoti. Ar žinojote jog druska gali ištraukti toksinus iš kūno ir yra naudinga jūsų odai? Šiam receptui reikės jūros druskos, svarbu naudoti natūralią, ne iš tų kuri yra specialiai papildyta jodu. Pasidarykite išties karštą vonią ir pagulėkite joje kol vanduo atvės. Svarbu nepašildyti vandens viduryje proceso, jam vėstant toksinai išeina iš odos. Jei per karštą galima padėti atvėsti greičiau iš lėto įpilant šalto vandens.

2. Vonia su eteriniais aliejais

Įprasta vonią galite paversti jausmingu malonumu pridėję eterinių aliejų. Ir geriausia dalis ta, kad eterinį aliejų galite pasirinkti pagal savo poreikius. Jei buvo sunki diena ir jaučiatės pavargę galite naudoti atpalaiduojančią levanda arba nusiteikti aistringam vakarui su eterinių aliejų mišiniu Sensation, pipirmėtė nuims nuovargį, ramunėlė ir rozmarinas išgelbės jei skauda galvą, o gal jaučiatės peršalę ir kvėpavimo takams padės bei maloniai atgaivins eterinių aliejų mišinys R.C.

Galite dubenyje sumaišyti saują Epsomo druskos, pusę puodelio valgomosios sodos ir 10 lašų eterinio aliejaus. Gerai išmaišykite ir supilkite į karštą vonią. Pagulėkite vonioje apie 20 min, o po to gerai nuplaukite nuo odos ištrauktus toksinus vėsiu dušu. Būtina išgerti bent porą stiklinių vandens po tokios vonios.

3. Vandenilio peroksido vonia

Dar vadinama deguonies detoksikuojamąja vonia. Vandenilio peroksidas suteikia voniai visą eilę gydomųjų savybių. Pradžiai tai padės organizmui atsikratyti toksinų. Taip pat tokia vonia yra antibakterinė ir antivirusinė, kas labai naudinga jei ligų sezonu buvote žmonių susibūrimo vietoje ar naudojotės viešuoju transportu. Į vonią įpilkite ½ – 1 puodelį 35 proc. maistinės kokybės vandenilio peroksido. Jei naudosite 3 procentų vandenilio peroksidą rekomenduojamas kiekis būtų 6-12 stiklinių. Rekomenduojamas maudynių laikas yra pusė valandos. Ši vonia gali truputėlį šviesinti ir sausinti plaukus bei sausinti odą, bet jei plaukų nemerksite į vandenį, o odą išlipę pasitepsite aliejumi viskas bus gerai. Būtinai gerkite daug vandens!

4. Imbiero detoksikuojamoji vonia

Imbiero šaknis turi gausybę sveikatai naudingų savybių. Jį galime ne tik valgyti, bet ir pasidaryti imbierinę vonią. Ji turi antiuždegiminių savybių, skatina kraujo cirkuliaciją ir intensyvų prakaitavimą. Šio recepto autoriaus teigimu imbieras paskatina kūną stipriai prakaituoti ir taip padeda išvaryti lauk dar daugiau toksinų nei vien karštas vonios vanduo. Efektas prilygs saunai ar garinei pirčiai. Turiu perspėti – prakaitavimas tęsis dar porą valandų po vonios. Taigi vandens turite atsigerti prieš vonią, galite turėti prie savęs vonios metu ir dar daugiau išgurkšnokite po vonios. Kitą dieną jausitės kupini energijos, žvalūs, o beprasidedančio peršalimo simptomų greičiausiai nebeliks. Naudokite pusę puodelio šviežiai sutarkuoto imbiero arba 1-4 šaukštus imbiero miltelių. Mirkite 15-20 min šiltoje arba karštoje vonioje. Po vonios apsivilkite chalatą ar prakaitavimui tinkamus rūbus.

5. Valgomosios sodos vonia

Ar žinojote jog valgomoji soda, kurios galima rasti kone kiekvienoje virtuvėje ne tik sugeria kvapus, tačiau turi detoksikuojamąjį poveikį? Sakoma jo ši vonia puikiai padeda nuo streso, kas yra toksinė būklė ne tik psichologiškai, bet ir grynai fiziškai. Soda neutralizuoja chlorą, kurio gausu vandentiekio vandenyje. Sunkoka pasitelkti sveikatai vonias, kuriose pilna toksinio chemikalo. Soda suminkština vandenį ir padeda geriau įsisavinti magnį ir Epsomo druskų, tad vertą šiuos ingredientus naudoti kartu – 1 puodelį Epsomo druskos ir 2 puodelius sodos. Pripilkite vonią karštoko vandens ir pamirkite pusvalandį. Būtinai gerkite daug vandens ir kadangi ši vonia šiek tiek sausina odą, vertėtų ją palepinti aliejumi ar losjonu.

6. Bentonito molio vonia

Teigiama jog bentonito molio vonia padės ištraukti iš organizmo sunkiuosius metalus, toksinus ir atliekas. Sunkieji metalai kaupiasi mūsų kūne ir galime net nežinoti kiek jų turime. Žuvies šiais laikais nėščiosioms ne be reikalo neberekomenduoja valgyti… Tačiau ir vanduo, antibiotikai, cigaretės, dažai, vakcinos, kepimo folija ir aliuminiai puodai, dezodorantai-antiperspirantai dantims taisyti naudojamo medžiagos ir maistas, kuriam apdoroti buvo naudoti tam tikri chemikalai yra sunkiųjų metalų šaltiniai. Taigi verta pasirūpinti išvesti šiuos metalus iš savo organizmo. Laikoma jog bentonito molis gali juos ištraukti dėl savo magnetizmo. Puikus būdas išsivalyti nuo sunkiųjų metalų ir toksinų yra vieną mėnesį darytis bentonito vonias kas savaitę, o po to kartą per mėnesį profilaktikai.

Molį galima pilti tiesiai į vonią ir tiesiog sumaigyti gumuliukus. Rekomenduojama voniai naudoti 1 kg molio, kad jo būtų pakankamai rimtam darbui atlikti. Mirkite 20-30 min. Gulėdami vonioje pagaukite molio gumuliukus ir įtrinkite molį už ausų, apie kaklą, į pažastis, pakinklius ir aplink kirkšnis, nes šiose zonose metalai linkę kauptis.

Kitas būdas yra efektyvesnis, tačiau ne toks patogus ir atpalaiduojantis. Sumaišykite kilogramą bentonito molio su tokiu kiekiu vandens, kad gautųsi tiršta pasta. Nenaudokite jokio metalo, jums reikės plastmasinių, stiklinių ar medinių indų ir įrankių maišymui. Jei nesunaudosite visko, galite laikyti šaldytuve apie savaitę, palaikius ilgiau jis jau nebetinkamas naudoti. Stovėdami vonioje ištepkite save visą moliu. Geriausiems rezultatams nepalikite nei lopinėlio neištepto. Naudinga ištepti net galvą, jei esate naudojusi plaukų dažus. Ištepkite ir kirkšnis, bet netepkite intymių vietų iš vidaus. Leiskite moliui džiūti apie 20-30 minučių. Tuomet nusiskalaukite su dušu.

Išleidę vandenį likusiame molyje galite rasti juodų ir žalių, galbūt gličių medžiagų. Čia tai, kas buvo ištraukta iš jūsų kūno. Perspėjimas: šis molis nelabai nubėga į kanalizaciją su vandeniu, tad iššluostykite jį ir visus toksinus popieriniais rankšluosčiais. Ieškokite kokybiško bentonito molio sveikuolių parduotuvėse.

7. Epsomo druskos vonia

Epsomo druskos puikus dalykas turėti namuose. Vienas iš būdų jas naudoti yra vonioje, kad ištrauktų toksinus, kol jūs atsipalaiduojate. Epsomo druskos gerina cirkuliaciją bei nervų funkcijas. Reguliariai darytis Epsomo druskos vonias pakankamai paprasta ir tai palankiai veiks jūsų sveikatą ir savijautą.

Epsomo druska jei kalbėti moksliškai yra magnio sulfatas ir ji turi gausybę naudingų savybių:

  • Atpalaiduoja stresą, gerina miegą ir koncentraciją
  • Palaiko raumenų ir nervų funkcijas
  • Reguliuoja daugiau kaip 325 enzimų veiklą
  • Padeda išvengti arterijų sukietėjimo ir kraujo trombų
  • Daro insuliną efektyvesniu
  • Mažina uždegimą ir palengvina skausmą bei raumenų spazmus
  • Pagerina deguonies įsisavinimą
  • Išplauna toksinus
  • Gerina maistinių medžiagų įsisavinimą
  • Padeda formuoti sąnarių proteinus ir smegenų audinį
  • Palengvina arba numalšina migreninius galvos skausmus

Įlašinkite 5-10 lašelių eterinio aliejaus (man patinka levanda atsipalaidavimui arba pipirmėtė nuovargiui nuimti) į 2 stiklines Epsomo druskos. Daktaras Ozas taip pat rekomenduoja detoksikuojamamai voniai Epsomo druską su lavandų aliejumi.

Jei jūsų vanduo iš vandentiekio ir nefiltruotas, pridėkite ir stiklinę valgomosios sodos. Ji neutralizuos chemikalus, visų pirma chlorą, ir padės geriau įsisavinti mineralus. Vanduo turėtų būti gan karštas, norime, kad odos poros atsivertų ir imtų prakaituoti. Panirkite į vandenį iki pat kaklo, kad kuo daugiau kūno būtų po vandeniu. Užsimerkite, atsipalaiduokite ir pamirkite bent 20 min. Atsistokite labai iš lėto ir atsargiai – gali suktis galva. Tai turėtų praeiti skalaujantis vėsiu dušu.

Svarbu tokioje vonioje nenaudoti muilo ar šampūno, nes atviros poros sugers visus juose esančius chemikalus. Išlipę galite pasitepti odą natūraliu drėkikliu kaip sviestmedžio ar kokosų sviestas, pasitepti natūraliu druskos dezodorantu. Tik apsieikite be cheminių losjonų, dezodorantų ir kvepalų. Prieš pat tokią vonią nereikėtų valgyti, kaip ir iš karto po jos. Labai svarbu gerti daug vandens prieš ir po vonios ir duoti sau laiko pailsėti po procedūros.

8. Obuolių acto detoksikuojamoji vonia

Jei dar nesate susipažinę su obuolių acto savybėmis, labai rekomenduoju pasidomėti jo teikiama nauda vartojant tiek į vidų, tiek ir išoriškai. Naudojant jį voniai jis padeda nuo artrito ir podagros simptomų bei bet kokių uždegimo sukeltų negalavimų. Tai puikus būdas išprakaituoti toksinus ir kai norite užsitikrinti ramų gilų miegą.

Šiai voniai prisileiskite karšto vandens, nes karštis atvers poras, paskatins prakaitavimą ir toksinų šalinimą. Į vonią įsipilkite 1-2 stiklines obuolių acto ir pagulėkite joje iki 30 min. Atsigerkite vandens prieš vonią, turėkite jo po ranka gulint vonioje ir išgurkšnokite dar porą stiklinių ar daugiau po vonios.

Perspėjimas: venkite karštų vonių jei laukiatės, turite problemų su širdimi, aukštą kraujo spaudimą ar sergate diabetu. Jei nesate įsitikinę ar jums tinka karštos detoksikuojamosios vonios, pasitarkite su savo gydytoju.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.