Eterinių aliejų aromatų poveikis žmogaus emocinei būsenai, darbingumui, atminčiai žinomas jau nuo seno. Todėl psichologijoje atsirado nauja kryptis aromapsichologija ir paslauga pavadinta aromatestavimu.

Aromatestavimas leidžia įvertinti žmogaus fizinę ir psichoemocinę būseną bei poreikius pagal jo reakcijas į natūralių eterinių aliejų aromatus. Pagal aromatestavimo rezultatus žmogus gauna individualiai jam parinktų eterinių aliejų ir jų kompozicijų bei naudojimo rekomendacijas galinčias pagerinti emocinę būklę, padėti spręsti asmenines ir santykių problemas atskleidžiant vidinius resursus ar vystant reikiamas savybes, intuityviai rasti atsakymus į kamuojančius klausimus.

Mūsų uoslė yra vienintelis iš visų pojūčių signalą siunčiantis ne į racionaliąją smegenų dalį, o į limbinę skiltį atsakančią už emocijas, atmintį ir mokymąsi. Mūsų organizmas nuolat ieško kas jam padės grįžti į optimalią būseną ir uoslės receptoriai kažkuo primena ranką, kuri spynos rakto principu pajutusi tinkamą aromatinę molekulę ją prisijungia ir pavertę jos informaciją į elektrinį impulsą siunčią jį į limbinę skiltį, į migdolinę liauką ir pogumburį iš kur valdoma daugelis organizmo procesų. Čia neįmanoma kažko nutylėti ar sumeluoti, instinktyvios reakcijos į kvapus, teisingai atlikus aromatestavimą, atskleidžia giliausius išgyvenimus, slapčiausius motyvus bei poreikius.

Kai užuodžiame mums tinkantį eterinį aliejų, kuris būtų naudingas fiziniu ar emociniu lygmeniu patiriame malonias emocijas, aromatas mums patinka. Kai kvapas mums neaktualus reakcijos jis nesukelia ir liekame abejingi. Na, o stiprias neigiamas emocines reakcijas keliantys kvapai atskleidžia žmogaus emocines traumas, su kuriomis jis dar nepasirengęs dirbti. Šios metodikos rėmuose dirbama tik su patinkančiais aromatais.

Aromatestavimo metu klientas uosto apie 50 terapinės kokybės eterinių aliejų. Su sintetiniais kvepalais tai būtų neįmanoma, uoslė tiesiog pavargtų ir nieko nebeskirtų, tačiau taip nėra su natūraliais aromatais. Argi mūsų uoslė pavargsta nuo gausybės aromatų gamtoje? Apskritai kai žmogus gyveno gamtoje, jis per metus įkvėpdavo apie 2 kg eterinių aliejų, jam vaikštant po miškus ir pievas jo energetinį lauką, aurą, nuolat „šukavo“ ir harmonizuojančiai veikė ore pasklidę eteriniai aliejai. Gyvenant šiuolaikinėmis miesto sąlygomis mums natūralių aromatų labai trūksta, o mėgindami tą stygių kompensuoti sintetiniais kvapais, kurių mūsų organizmas nei atpažįsta, nei pajėgia metabolizuoti, užsiteršiame, išbalansuojame nervų ir hormonų sistemas, slopiname savo uoslės pojūtį. Eteriniai aliejai praėjus kelioms valandoms po įkvėpimo ar aplikacijos neberandami kūne, t.y. juos pilnai, be jokių atliekų metabolizuojame.

Aromatestavimo procedūra kažkuo primena rakto parinkinėjimą spynai, žmogus instinktyviai ieško atsakymų į jį kamuojančias problemas ir sprendimų joms. Taip, tai didelis krūvis ir testavimo dieną bei kelias dienas po to žmogus būtinai turi išgerti po 1,5 l vandens. Paties testavimo metu būtina gurkšnoti vandenį.

Aromatestavimas atliekamas su tikslingai parinktu terapinių eterinių aliejų asortimentu, jame turi būti aromatai pasižymintys stimuliuojančiu, atpalaiduojančiu, adaptogeniniu, stabilizuojančiu ir harmonizuojančiu poveikių bei atitinkančių 6 grupes, kurios atsako už tam tikras gyvenimo sritis. Aromatestavimo rezultatų interpretavimas ir mokslas ir menas, nes būtina atsižvelgti ne tik į individualių eterinių aliejų savybes, bet ir žmogaus santykį su visa grupe. Pavyzdžiui moteriška hormoninė eterinių aliejų grupė atskleidžia kaip moteris priima ir išreiškia savo moteriškumą, moteriškas charakterio savybes, ar harmoningas ryšys su motina, jos moteriška sveikata ir hormoninės sistemos būklė. Reakcijos į vyrišką hormoninę grupę daug pasako apie moters santykius, kokio vyro jai reikia, koks jos pasąmoninis požiūris į seksą.

Nepaprastai įdomu stebėti kaip keičiantis žmogaus fizinei ir/ar emocinei būklei keičiasi jo preferencijos tiems ar kitiems aromatams. Pavyzdžiui stipriai nepatikęs aromatas ima patikti kai žmogus priima ar išvysto savyje tą aromatą atitinkančias savybes arba jam prireikia jo fizinio poveikio. Labai patikusiam aromatui žmogus gali tapti abejingas jei pasikeitus gyvenimo situacijai ar sveikatos būklei jo poveikis tampa nebeaktualus.

Kaip tik dėl to, kad mūsų būklė kinta individualiai sudaryta korekcinė aromaterapinė programa naudojama 21 dieną. Po to žmogus įvertina ar jo reakcija į pasirinktus aromatus pasikeitė ir jų nebereikia, ar jie vis dar aktualūs. O patį aromatestavimą galima kartoti kas 3-6 mėnesius nors tai tik bendros gairės. Gyvenant ramų ir pastovų gyvenimą preferencijos aromatams gali būti pastovesnės, o kai gyvenimas audringas ir nepastovus, vyksta daug pokyčių, žmogaus ir poreikiai gali dažnai keistis kartu su tuo metu labiausiai traukiančiais aromatais. Kita vertus polinkis į vieną aromatą labai ilgą laiką gali rodyti dominuojančią charakterio ypatybę arba nenorą skirtis su tam tikra problema.

Aromatestavimo negalima taikyti nėščiosioms ir mažiems vaikams, žmonėms su epilepsija ir rimtomis psichikos ligomis.

Užsiregistruoti Aromatestavimui galima Klaipėdoje, Vilniuje ir Panevėžyje individualiai arba 3-4 asmenų grupėmis.

Aromatestavimas jūsų mieste

Klaipėda: Lina Balsė

Tarologė, Reiki Meistrė, emocinės aromaterapijos specialistė ir pirmoji AromaTestavimo metodikos mokytoja Lietuvoje. Mano tikslas yra padėti žmonėms atrasti ir išreikšti geriausią savęs versiją, realizuoti savo potencialą bei gyventi spalvingą, įkvepiantį ir knygos vertą gyvenimą.

Aromatestavimo kaina 100 EUR (30 EUR YL komandos narėms), į jį įeina pats testavimas su visų aromatų asortimentu, rezultatų interpretaciją ir jūsų pasirinktų aromatų-raktų detalūs aprašymai, taip pat pagalba įsigyti terapinės kokybės eterinius aliejus bei aromamedaljonas kad jūsų kvapai pagalbininkai būtų nuolat su jumis.

Dėl susitikimo tartis tel: 8 654 81321

Vilnius: Ingrida Beinartė

Žmona, dviejų vaikučiu pabiručių mama, subtilų skonį ir akį grožiui turinti dizainerė ir uoslės malonumus atradusi aromaterapijos konsultantė.

Aromatestavimo kaina 30 EUR, į jį įeina pats testavimas su visų aromatų asortimentu, rezultatų interpretaciją ir jūsų pasirinktų aromatų-raktų detalūs aprašymai, taip pat pagalba įsigyti terapinės kokybės eterinius aliejus bei aromamedaljonas kad jūsų kvapai pagalbininkai būtų nuolat su jumis.

Dėl susitikimo tartis tel: 8 652 86522

Panevėžys: Vilma Gudonienė

Žmona, dviejų vaikų mama, aromaterapijos konsultantė, nepriklausoma Young Living atstovė. Esame tiek, kiek galime ir norime savęs atiduoti kitiems, kiek sugebame savęs atrasti kituose, kiek mokame kitų akimis pamatyti pasaulį. Mano noras ir gyvenimo prasmė yra padėti žmonėms atrasti tikruosius save.

Randame ko ieškome: gėrį arba blogį, problemas arba sprendimus. (J. M. Templeton)

Aromatestavimo kaina 30 EUR, į jį įeina pats testavimas su visų aromatų asortimentu, rezultatų interpretaciją ir jūsų pasirinktų aromatų-raktų detalūs aprašymai, taip pat pagalba įsigyti terapinės kokybės eterinius aliejus bei aromamedaljonas kad jūsų kvapai pagalbininkai būtų nuolat su jumis.

Dėl susitikimo tartis tel: 8 614 35022

Keletas video apie aromatestavimą