Akmenys ir aliejai alkoholizmo gydymui

Holistinės alternatyvios gydantis nuo priklausomybės alkoholiui

Bet kokia priklausomybė, kas tai bebūtų, yra ne vien fizinio lygmens problema. Mūsų materialistiniame pasaulyje visas ligas ir problemas sprendžiant tik fiziniame lygmenyje visuomenės fizinė ir psichologinė sveikata tikrai yra ganėtinai apverktina (necituosiu pesimistinės statistikos, tačiau sveikų kūdikių procentas šokiruojančiai mažas). Nebūdama medikė nekalbėsiu apie fiziologinę alkoholio priklausomybės pusę ir jo gydymą, apie tai informacijos pakanka. Trūksta žinių kaip padėti atsigauti atgal į blaivų, sveiką ir sąmoningą gyvenimą siekiančio grįžti žmogaus sielai. Todėl šiandienos tema bus apie alternatyvias holistines terapijas, kurios padės sveikstančio alkoholiko protui, emocijoms ir dvasiai grįžti į harmoniją.

Nors žinau jog kodavimas yra kai kam efektyvi priemonė, bet asmeniškai aš to nelaikau tikru pasveikimu, greičiau prievarta laisvai žmogaus valiai, kuri dargi leidžia palikti problemą ir jos priežastis iš tiesų neišspręstas, ligą neišgydytą, o sielą dar labiau traumuotą. Be to, įtaigos būdu sukurtas draudimas gerti yra lyg užtvanka, kuri susikaupus pakankamam spaudimui (nes problema iš tiesų neišspręsta ir žmogus kenčia viduje) ji gali sugriūti ir tuomet ištinka staigi krizė.

Jei pagalvosime kad žmogus pradeda išgėrinėti dėl tam tikrų psichologinių problemų ir vartodamas alkoholį prikaupia daug kaltės, gėdos, atstūmimo ir vienatvės jausmų, taps suprantama jog gali būti lengviau toliau gerti nei išsiblaivius pažvelgti į akis artimiesiems, kurie nuo to daug prisikentėjo, gauti jų atleidimą ir dar sunkiau atleisti sau patiems. Tikrai nepakanka neduoti žmogui alkoholio ar uždrausti jam gerti, išvalyti organizmą nuo alkoholio. Išvalyta ir išgydyta turi būti ir žmogaus energetika, protas, emocijos. Ne veltui didžiausiu sėkmingu pasveikusių alkoholikų procentu pasidžiaugti gali vienuolynai ir reabilitacijos centrai su religine pakraipa, suteikiantys ir dvasinę reabilitaciją. Jei esate tikintys (net ne būtinai religingi), toks kelias išties labai efektyvus. Jei religija ir dvasingumas ne jums, bet esate atviri alternatyviosios medicinos ir natūralių terapijų idėjoms noriu pasidalinti keliomis rekomendacijomis.

Pabrėšiu jog tai rekomendacijos sąmoningam, pasveikti pasiryžusiam alkoholikui, tačiau kai ką alkoholizmu sergančių artimųjų labui gali naudoti ir namiškiai net tamsiausiais periodais, siekdami paskatinti sergančio žmogaus sąmoningumo pabudimą. Taip pat priminsiu jog šios švelnios pagalbinės priemonės nėra pakaitalas medicininiai pagalbai kai ji reikalinga, tačiau tai puikus papildymas.


Efektyvios priemonės priklausomybės gydymui

Pirmiausia norėčiau rekomenduoti meditaciją kaip būdą skatinti sąmoningumui, tiesiog pabūti, susijungti su savimi, priimti save tokiais, kokie esate, po ilgo bėgimo nuo savęs. Negali pasveikti ignoruodamas ligos priežasčių, neišgydęs vidinių žaizdų, o kad būtų įmanoma pradėti gydymą pirma reikia pripažinti ir atverti žaizdas.

Maldos arba mantrų kartojimas padėtų valyti energetiką ir karmą, gerinti likimą.

Joga nuostabiai suderina meditatyvų susikaupimą, buvimo čia ir dabar, kūno stiprinimą bei valymą ir energijos tėkmės atkūrimą.

Reiki energijos terapija yra puiki pagalba emocinių, mentaliniu ir energetiniu lygmeniu. Amerikoje yra reabilitacijos centrų, kur greta medikų ir psichologų dirba Reiki Meistrai. Pacientų teigimu Reiki padeda sumažinti vidinę įtampą, atgauti vidinę pusiausvyrą ir netgi sumažina nemalonius fizinės detoksikacijos pojūčius. Apie Reiki poveikį alkoholizmo gydymui plačiau papasakosiu atskirame straipsnyje, dabar paminėsiu tik kad seansai daromi žmogui jau išsiblaiviusiam, savanoriškai sutikusiam priimti tokią pagalbą kaip palaikomoji terapija.

Eteriniai aliejai gali labai padėti sumažinti abstinencijos simptomus bei išsilaisvinti iš priklausomybės. Beveik visų rūšių priklausomybes (čia ir apie mus saldumynų mėgėjus) lengviau įveikti padeda Baziliko ir Greipfrukto eteriniai aliejai. Konkrečiai alkoholizmo gydymui naudingi jau minėto Baziliko, Rozmarino, Frankinsenso ir ramunėlių eteriniai aliejai. Juos galima garinti aromatinėje lempoje arba sumaišyti su baziniu aliejumi ir naudoti ant odos, pavyzdžiui mažesnės koncentracijos kaip masažo aliejų ar kiek stipresnės koncentracijos aliejus buteliuke su rutuliniu aplikatoriumi kaip kišeninį pagalbininką kelis kartus per dieną vis „pasikvėpinant“. Ekstra atveju kai reikia susivaldyti apėmus stiprioms emocijoms ar „troškuliui“, prireikus atsipalaiduoti galima patepti aliejumi delnus, patrinti vieną į kitą, kad sušiltų ir išsiskleistų kvapas ir tiesiog užsidengus rankomis veidą, užmerkus akis susitelkti į ritmingą, gilų ir ramų kvėpavimą bei aromatą.

Statistika rodo jog alkoholiu piktnaudžiavusių tėvų vaikai turi didesnę tikimybę patys įgyti žalingą priklausomybę, nes iš tėvų perima specifinius energetinius iškraipymus ir pažeidimus. Tiek siekiant apsaugoti vaikus šeimoje, kurioje vienas ar abu tėvai geria, tiek ir pašalinti geriančiųjų energetinius pažeidimus labai naudingas Citrinos eterinis aliejus. Jis išlaisvins nuo nerimo, apmaudo bei nuoskaudų, išvalys nervų sistemą ir energetinį lauką nuo negatyvios informacijos. Jį galima garinti, skiestą naudoti masažams, ištirpdytą meduje pilti į vonią. Dar geriau vaikams (ar sau) paruošti vonią su Citrinų, Levandų, Ramunėlių, ir Kedrų eterinių aliejų mišiniu bei obuolių actu. Aišku vaikams mišinys turėtų būti kur kas silpnesnis. Po tokios vonios vaikas užmigs labai ramiai, atsipalaiduos.

Jei žmogus į alkoholį pasinėrė bėgdamas nuo emocinio skausmo, Pipirmėtės aliejus suteiktų emocijas gydantį poveikį. Jeigu šalia priklausomybės yra stiprios pykčio emocijos, agresija, pravers Cinamono eterinis aliejus. Kedras ir Eukaliptas taip pat nuostabiai valo ir gydo žmogaus energetinį lauką nuo alkoholio padarytų pažeidimų.

Hidroterapija: saunos ir garinės pirtys nuo seno naudojamos terapiniais tikslais. Prakaitavimas yra vienas iš geriausių būdų detoksikuoti organizmą. Prakaitavimas išbalo ląsteles nuo kenksmingų atliekų, reguliuoja kūno temperatūra ir tonizuoja didžiausia kūno organą – odą. Garas skatina gamintis baltuosius kraujo kūnelius, kas stiprina imuninę sistemą. Medicininės studijos parodė jog dažnos garinės pirtys padeda sumažinti stresą ir palaiko sklandų cirkuliacinės sistemos darbą. Aišku jei laukiatės, sergate diabetu, širdies ar kitomis rimtomis ligomis pasitarkite su gydytoju dėl pirties tinkamumo jums.

Galite išmėginti tokią detoksikuojančią vonią:

  • Dvi pipetės Ametisto kristalo eliksyro
  • 2 puodeliai jūros druskos
  • 2 puodeliai maistinės sodos
  • 4 valgomi šaukštai imbiero miltelių

Supilkite visus ingredientus į karštą vonią (išvirti savęs nereikia) ir pagulėkite joje 20 min. Gerkite daug vandens. Ši vonia ištraukia nešvarumus ir toksinus iš kūno ir padeda pasijusti geriau. Vonią galima kartoti 2-3 kartus per savaitę ar pagal poreikį, svarbiausia nepersikaitinkite ir dar prieš vonią išgerkite stiklinę vandens ir dar kelias pamažu išgurkšnokite po vonios.

Akupunktūra. 1972 metais neurochirurgas Honkonge, H.L.Wen atrado jog akupunktūra gali palengvinti abstinencijos simptomus. Dėl jo taikomo metodo efektyvumo malšinant simptomus ir mažinant atkritimų atvejus jo atradimas labai išpopuliarėjo ir jį ėmė naudoti ligoninėse ir detoksikacijos centruose Amerikoje. 1985 buvo sukurtas oficialus protokolas ir sukurta Nacionalinė Akupunktūros Detoksikacijos Asociacija (NADA). Protokolas apėmė 5 specifinius akupunktūrinius taškus ant ausies. 2000 metais Jeilio universitetas atliko tyrimus ir patvirtino šio protokolo efektyvumą kokaino, heroino ir metadono priklausomybėms, taip pat rūkymui ir kaip pagalba detoksikuoti organizmą ir atsipalaiduoti nuo streso. Taigi galite susirasti kvalifikuota akupunktūros specialistą, kuris jums padės pasitelkdamas šį protokolą.

Akmenys ir aliejai alkoholizmo gydymui
Nuotraukoje: Rozmarinų, Greipfruktų, Levandų ir citrinos eteriniai aliejai. Ametisto drūza, tibeto kvarco kristalėliai ir iš dešinės į kairę dviem eilutėmis obsidianas, oniksas, hematitas, citrinas, ametistas, fluoritas, sugilitas ir danburitas.

Kristalai ir mineralai. Kiekvienas objektas turi savo dominuojantį vibracinį dažnį, kurį lemia jo cheminė kompozicija, molekulinė struktūra, netgi spalva ir forma. Nors mokiausi 10, tačiau prisipažinsiu fiziką tikrai esu primiršusi, tad kas nors galite mane pataisyti ar papildyti, bet esmė tame, kad susidūrus vienodoms bandoms jos susideda ir sustiprėja, berods tai vadinama interferencija. Taigi pasirinkus akmenis, kurie palaikys ir stiprins mumyse reikiamas energijas, o pasekmėje mintis, emocijas ir asmenines savybes, galime turėti nuostabius pagalbininkus kiekvienoje gyvenimo situacijoje. Išvardinsiu akmenis populiarius gydant būtent alkoholio priklausomybė, o jei šis straipsnis ir tema susilauks susidomėjimo papasakosiu ir apie akmenis kitų rūšių priklausomybėms.

Pirmiausia turiu paminėti svarbiausią blaivybės akmenį ametistą. Pats žodis ametistas senovės graikų kalba reiškia „ne girtas“ arba blaivus. Šis kristalas universalus pagalbininkas bet kokios priklausomybės ar kompulsinio elgesio atveju, ne tik alkoholizmo. Ametistas ramina ir stabilizuoja jį nešiojančiojo charakterį, suteikia proto ramybę, ir vidinę stiprybę, stiprina saiko jausmą, suteikia išminties. Ametistas padeda transformuoti negatyvią energiją, saugo nuo energetinių atakų, kas labai reikalinga sveikstančiam alkoholikui, kurio energetinis laukas dar silpnas ir pažeidžiamas. Sakoma jog meditacija su šiuo akmeniu apvalo ir pakrauna teigiama energija kūną, protą ir sielą. Taip pat pasakojama jog įdėjus jo į vyną jį geriantis žmogus neapgirstu, bet nesiūlau to tikrinti. Senovėje vyno taures puošdavo Ametistu tam, kad iš jų geriantis žmogus išlaikytų blaivų protą bei saiko jausmą, o ne tam, kad gertų be saiko ir negirtėtų.

Celestitas yra ne tik nuostabiai žydrai gražus, jis spinduliuoja raminančią energiją, sukuria energetinį lauką, kuriame lengva atsipalaiduoti ir paleisti visą įtampą bei stresą. Jei prisiminsime jog pačią priklausomybę kelia giluminės traumos ir nesugebėjimas susitvarkyti su stresu, akmenys kaip ir meditacija padeda spręsti pačią priklausomybės priežastį. Celestitas turi raminančią, gydančią energija, jis skatina komunikaciją (puikus priešnuodis užsisklendimui ir atsiribojimui) moko atgauti proto ramybę, skaidrumą ir aiškumą net supamiems chaoso.

Sugilitas yra stiprus gydantis akmuo veikiantis visas čakras, ypač trečiosios akies ir karūnos. Jis subalansuoja nervų sistemą, padeda jautriems žmonėms, kurie sunkiai prisitaiko šiuolaikiniame pasaulyje, suteikia ryžto ir valios išsilaisvinti iš priklausomybės. Hematitas padeda įveikti įprotį, paleisti negatyvius ir nereikalingus mąstymo šablonus, pašalina sau patiems užsidėtus apribojimus, kas daro jį labai naudingu akmeniu keičiant butelį į sveikesnį gyvenimo būdą. Juodasis Oniksas nuramina baimes ir nerimą bei suteikia jėgų transformuoti savo gyvenimą. Juodasis Obsidianas sugeria stresą, skatina toksinų pasišalinimą iš kūno, padeda suvokti giliai užkastas tiesas apie save, neleidžia sau meluoti. Danburitas padeda įnešti į savo gyvenimą pokyčių, jis spinduliuoja labai aukštos vibracijos energiją, kurios pojūtį galima palytinti su ryškia, skaisčia balta šviesa užpildančią kūną, protą ir sielą, o taip pat santykius. Šiuo akmeniu galima praskanuoti kūną ieškant „šaltų“ vietų ir blokų, tiesiog vedžioti per aurą laikant šį akmenį rankoje ir ranka pajusti subtilius pokyčius.

Pasigaminkite kristalų eliksyrą:

Jums reikės ametisto, violetinio fluorito ir kalnų krištolo (jei yra galimybė vietoje jo naudočiau tibeto kvarcą). Tiesiog užpilkite šiuos akmenis stiklinėje šaltinio ar paprastu, kambario temperatūros vandeniu ir palaikykite per naktį. Vartokite po 8 lašus po liežuvių 3-4 kartus per dieną.

Išbandykite šį kristalų terapijos metodą:

Jis padės jei esate priklausomi nuo alkoholio ir norite sutraukyti priklausomybės saitus ar jau pajėgiate atsilaikyti, tačiau ilgitės tų sąmonės būsenų, kurias sukeldavo alkoholis. Jums reikės nedidelių, panašaus dydžio citrino ir celestito gabalėlių. Citriną laikykite kairėje rankoje, o celestitą dešinėje. Užsimerkite, atsipalaiduokite, susitelkite į kvėpavimą ir pajuskite kaip akmenų energija kyla jūsų rankomis, pripildo jūsų krūtinę, juosmenį, kojas, galvą ir paskleidžia šilumą.

Gydomoji žvaigždė su Tibeto Kvarcu

Kadangi Tibeto kvarcas padeda paleisti prisirišimus ir išsilaisvinti iš bet kokių priklausomybių, galite atsigulti arba atsisėsti lotoso pozą (galite pasidėti pagalvėlių, kad patogiau įsitaisytumėte) ir išdėlioti iš kristalų šiašiakampę žvaigždę aplink save. Šešiakampė arba dar vadinama Dovydo žvaigždė yra harmonijos ir pusiausvyros simbolis, nes vaizduoja aukštyn ir žemyn nukreiptų trikampių, priešingų jėgų susijungimą ir integraciją. Jei kristalų turite daugiau, galite tuo pat metu ar kaip atskirą kristalų terapijos seansą išsidėlioti 7 kristalus ant visų 7 čakrų (tam reikės atsigulti).

Akmenų ir kristalų apyrankė

Kaip vėrinys ar apyrankė nešiojami akmenys atliktų dvigubą paskirtį. Jie ne tik palaikytų jus savo energija, bet ir tarnautų nuolatiniu jūsų ketinimo ir tikslo išsilaisvinti iš priklausomybės priminimu. Priminsiu jog efektyviausiai akmenys veiks liesdamiesi su oda, tad apyrankė iš minėtų karoliukų būtų labai efektyvi. Taip pat sąmoningas susitelkimas dėmesys į akmenį meditacijos metu ar kristalo eliksyras vartojamas į vidų ar į vonią.

Pabaigai žemiškesnis patarimas

Gamta nemėgsta tuštumos, tad jei norite kažko atsikratyti nepalikite tuščios vietos ir ankstesnį įprotį pakeiskite nauju, pozityvesniu ir sveikesniu. Taip pat tie, kas po reabilitacijos yra nuolat užimti, į ką nors įsitraukę, dirba ar kuria, turi tikslą rečiau atkrenta nei tie, kurie neturi ką veikti su atsiradusiu laiku ir tuštuma. Taigi susiraskite jus įkvepiantį tikslą ir prasmingos veiklos.

Jei su alkoholiu problemų turite ne jūs patys, o kažkas iš namiškių

Jūs galite pasitelkti kai kurias iš minėtų priemonių valydami namų energetiką, kurti atmosferą skatinančią sąmoningumą. Pavyzdžiui galite pridėlioti namuose ametisto, Tibeto kvarco, Celestito ir kitų minėtų akmenų. Galite pasigaminti žemiau aprašyto kristalų eliksyro ir lašinti jo į sergančiojo maistą, gėrimus, vonią. Kristalų eliksyro galima įpilti į purkštuką, pridėti lašelį rekomenduoto eterinio aliejaus ir reguliariai išpurkšti namus. Taip pat galite garinti namuose rekomenduotus eterinius aliejus ir medituoti patys, kad pakaktų jėgų padėti artimam žmogui. Būtinai imkitės priemonių sumažinti vaikų patiriamą žalą pasitelkdami tuos pačius akmenis ir aliejus.

 

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.