Kodėl pasirinkau Young Living aliejus

Jei aš kažką naudoju sau, savo šeimai ar rekomenduoju klientams, tai tik dėl poveikio. O efektyvų ir naudingą poveikį galima gauti tik naudojant aukščiausios kokybės produktus, o ne kažką vidutinio, nežinia kiek patikimo ar apskritai abejotino.

Apie ką aš kalbu, kuo vienos parduotuvės ar firmos aliejai skiriasi nuo kitos? Įrodymui turiu tik savo nosį, bet palyginus vieną pigų Levandų aliejų iš vaistinės, vieną vidutinės kainos iš parduotuvės ir Young Living Levandų aliejų galiu pasakyti jog yra nedidelis skirtumas tarp pirmų dviejų (vidutinės kainos aliejaus kvapas buvo malonesnis, ne toks aitrus, mediciniškas), o jau Young Living pralenkė juos kaip ąžuolas grybą. Kvapo turtingumo, subtilumo ir gaivumo žodžiais neperduosi. Mano mama pauosčiusi šį aliejų pasakė jog jis kvepia taip, kaip jos laikais ir kvepėjo levandų aliejus, kai jis dar buvo tikras.

Reikia suprasti jog daugelis eterinių aliejų pardavėjų, net besirūpinančios jų kokybe ir grynumu yra tik išpilstytojai perkantys aliejus iš kitų firmų, kurie distiliuoja aliejus. Daugelis šių distiliuotojų pirmiau rūpinasi kiekybe ir pelnu nei kokybe, kas reiškia jog gali tą pačią žaliavą panaudoti daugiau nei vieną kartą arba paskubinti distiliavimo procesą naudojant didesnį slėgį, aukštesnę temperatūrą, netinkamo metalo aparatūrą ir indus, skinti derlių nepalankiu tam metu ar netinkamai laikyti žaliavą, o to pasekmėje suyra sudėtingos eterinių aliejų molekulės, žūsta dalis junginių ir aliejus jau nebeturi terapinės vertės.

Ir čia dar geriausiu atveju jei išties nusipirksime natūralią žaliavą. Studijos parodė jog laboratorijose galima susintetinti substancijas, kurios turės tas pačias chemines formules kaip ir natūralūs aliejai, tačiau nebūtinai tas pačias molekulines struktūras ar izomerus. Dėl šios priežasties sintetiniai eteriniai aliejai neturi terapinės vertės ir netgi gali kelti pavojų dėl neprognozuojamo poveikio. Dar viena populiari praktika yra kvapų standartizavimas. Tam, kad to paties augalo aliejus visuomet kvepėtų vienodai, kai klimato sąlygos kuriais nors metais lemia jog iš augalo išgautas aliejus natūraliai turi truputį skirtingas jam būdintų medžiagų proporcijas, kvapą pataiso ir pritempia prie rinkai įprasto standarto chemiškai papildydami aliejų.


Taigi net kokybės siekiančios kompanijos, kurios perka aliejus iš trečiųjų šalių, gali turėti, techniškai vertinant, grynus ir organinius aliejus, tačiau žemesnės kokybės dėl distiliavimo gudrybių. Tai kažkuo panašu kaip naudoti tą patį arbatos pakelį kelis kartus plikant sau arbatą. Taip, esu gėrusi geros arbatos, kuri ir numatyta plikyti kelis kartus, kuri su kiekvienu užplikymu atskleidžia vis naujus savo niuansus bei savybes, tačiau gėriau ją nuo pirmo plikymo, nepirkau jau porąsyk panaudotos. To paties norėčiau ir su eteriniais aliejais – gauti visą geriausią, ką gali pasiūlyti augalas.

Young Living kompanija neperka aliejų iš trečiųjų šalių (beje vartoju šį terminą ne ekonomiškai atsiliekančioms šalims įvardinti, o tiesiog tretiesiems asmenims, kitoms kompanijoms). Jie patys augina augalus savo fermose po visą pasaulį ir patys rūpinasi dirva, augalais, distiliavimu ir pakavimu. Young Living laukuose nenaudojami pesticidai, herbicidai, fungicidai ar kitokie chemikalai, dirvai prieš augalų sodinimą išvalyti naudojami eteriniai aliejai, o piktžolės yra ravimos rankomis. Tai vadinama produkcija nuo sėklos iki kamštelio ir toks kompanijos dėmesys kokybės kontrolei kiekviename proceso etape daro įspūdį bei užtikrina jog jų aliejai yra autentiški, terapinės kokybės ir gryniausi, kokius tik galima rasti.

Vėlgi to įrodymas tik mano nosis, oda ir daugybės žmonių visame pasaulyje pozityvūs atsiliepimai apie tai, kaip šios kompanijos aliejai pakeitė jų gyvenimo kokybę. Beje daugelis jų aliejų turi etiketes su informacija jog aliejai gali būti vartojami kaip maisto papildai, t.y. daugelį jų galima vartoti tiesiai ant odos ir į vidų, ko beveik niekas kitas nerekomenduoja ir perspėja jog tai būtų žalinga (ant kiekvieno buteliuko nurodytos vartojimo rekomendacijomis).

Dar žodelis apie eterinių aliejų klasifikavimą:

100 proc. grynas reiškia jog neleidžiamos jokios svetimos medžiagos. Išgauti iš organiškai auginamų ar laukinių augalų. Distiliuojami garais tinkamoje temperatūroje ir tinkamu spaudimu. Šie aliejai galioja daugybę metų ir daugelį jų galima vartoti į vidų. Šiuos aliejus rekomenduojama naudoti aromaterapijai, taip pat ant odos tinkamai atskiedus kai taip nurodyta gamintojo. Young Living aliejai yra 100 proc. gryni ir manau pritarsite jog būtent šitai mes visi norime naudoti savo ir savo šeimos sveikatai visais lygmenimis.

Maistinės kokybės aliejams leistinos svetimos medžiagos kaip pesticidai, herbicidai, fungicidai ir kiti chemikalai. Leistinos medžiagos kiekiui padidinti – įvairūs daržovių aliejai, sintetiniai ir cheminiai priedai. Šie aliejai gali sugesti per 6 mėnesius. Kadangi Amerikoje nėra jokio eterinių aliejų gamybos teisinio reguliavimo, ant jų gali klijuoti etiketes kad jie gryni, nors tokie nėra. Šių aliejų negalima vartoti į vidų ir labai ribotai ant odos.

Neįtikėtina ką vadina maistine kokybe…

Kvepalų kokybė (perfume quality). Leidžiamos svetimos medžiagos kaip pesticidai, herbicidai, fungicidai bei kiti. Leistinos medžiagos kiekiui padidinti – įvairūs daržovių aliejai, sintetiniai ir cheminiai priedai. Kitos leidžiamos medžiagos yra tirpikliai, alkoholis ir chemikalai, kurie jau žinoma jog sukelia vėžinius susirgimus. Šie aliejai gali sugesti per 6 mėnesius. Ir dėl teisinio reguliavimo Amerikoje ant buteliukų galite rasti užrašus jog tai gryni aliejai, nors yra atvirkščiai. Šių aliejų nevertėtų naudoti apskritai niekam susijusiam su žmogaus kūnu.

Šiaurės Amerikoje iš visų rinkoje parduodamų eterinių aliejų tik 2% yra terapinės kokybės. Nežinau kokia statistika Europoje, pas mus yra šiek tiek reglamentavimo šioje srityje, tačiau vis dėl to kokybė ir patikimas yra temos, kuriomis verta susimąstyti perkant eterinius aliejus.

Mano padaryta išvada yra jog Young Living aliejų kokybė yra geriausią, ką galėjau rasti. Jie yra 100 proc. gryni, natūralūs, autentiški eteriniai aliejai. Maža to, jie viršija AFNOR (Association French Normalization Organization Regulation) ir ISO (International Standards Organization) nustatytus standartus.

Jungtinėse Valstijose nėra federalinės agentūros, atsakingos už eterinių aliejų klasifikavimą, tad vienintelis būdas žinoti ar eterinis aliejus yra kokybiškas tai išsiaiškinti ar jis atitinka arba viršija Europos YoungLiving ParduotuveAFNOR arba ISO standartus. Šie standartai nustato, kad pagrindinių aliejaus komponentų privalo būti tam tikras procentas, kad iš jo vartojimo būtų galima tikėtis terapinės naudos.

Ko esate verti jūs ir jūsų šeima? Aš pasirinkau Young Living ir aukščiausią kokybę.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.