Nepainiokite eterinių aliejų standartizacijos su falsifikacija

Ar Young Living eteriniai aliejai standartizuoti? Dažnai pasigirdus šiam klausimui užverda karštos diskusijos. tai ką mums svarbu žinoti apie standartizaciją, ką ji iš tiesų reiškia ir kodėl ji būtina bei pasirodo yra visai ne tai, ką jūs galvojote.

Dalinuosi mintimis apie sklandantį mitą ir baubą apie eterinių aliejų standartizaciją. Tai neteisingai suprantamas reiškinys painiojamas su falsifikacija.

Falsifikacija tai žmogaus įsikišimas į natūralią motinos gamtos dovanos išraišką, bandymas ją pataisyti chemiškai. Iš Prancūzijos eksportuojama daugiau rožių ir levandų eterinių aliejų nei augintojai ir distiliuotojai pagamina. Arbatmedis yra dar vienas labai dažnai falsifikuojamas eterinis aliejus. Šiuolaikinis mokslas leidžia sukurti DNR segmentą, įterpti jį į mieles ir tos mielės sintetins jazminų aromatą turintį „eterinį aliejų” ar vaniliną, vieną iš vanilės komponentų, kurio pridėjus į pipirmėtę ar levandą ji turės saldų, saldainius primenantį prieskonį. Ar jūsų pipirmėtė primena saldainius, o ne žolelę?


Standartizacija reiškia atitikimą kokybės standartams. Šiuo metu standartizacijos nebuvimas sukelia didelių problemų informacijos apie aromaterapijos poveikį ir naudą sveikatai sklaidą. Atliekama vis daugiau mokslinių tyrimų, paskutinį kartą kai žiūrėjau Amerikos nacionalinėje medicinos bibliotekoje buvo virš 19 000 mokslinių tyrimų susijusių su eteriniais aliejais. Kai kurių rezultatai tiesiog stulbinantys, žmonės turėtų tai žinoti ir pasinaudoti. Tačiau eterinių aliejų gamintojams ir pardavėjams kliudoma skleisti šias žinias.

Tame yra ir bandymo apsaugoti vartotojus nuo klaidinančios reklamos ir, jei esate linkę įtarti sąmokslus, bandymo nutildyti natūralaus sveikatingumo šalininkus. Problema ta, kad sparčiai augant natūralių priemonių ir būdų puoselėti sveikatą paklausai atsiranda labai įvairi pasiūla – nuo autentiškų, kokybiškų eterinių aliejų, iki modifikuotų ir falsifikuotų bei skiestų eterinių aliejų ir net visiškai sintetinių produktų. Jei visiems vadinantiems savo produktus eteriniais aliejais bus leidžiama skelbti jog jie kažką gydo, pigius ir nekokybiškus eterinius aliejus perkantys žmonės bus suklaidinti ir tai netgi gadins visos aromaterapijos reputaciją. Taigi nors Amerikos maisto ir vaistų administracija uždraudė eterinių aliejų gamintojams skleisti tokias žinias, net apie mokslininkų atliktus tyrimus ir gautus rezultatus nes ne būtent su tos kompanijos eteriniu aliejumi buvo atliekamas tyrimas.

AIRASE organizacija pasišventusi eterinių aliejų moksliniams tyrimams, duomenų apie jų poveikį ir naudojimą kaupimui, informacijos sklaidai ir eterinių aliejų standartizacijai. Tam, kad stebėjus eilė derlių augalo eterinio aliejaus sudėtį būtų galima įvertinti kas jam yra natūraliai būdinga, kokia jo normali kompozicija, parametrai. Jei bus standartai pripažinti ir kontroliuojami valstybinių lygmeniu, padarius tyrimus su tuos standartus atitinkančiu, autentišku, natūraliu, kokybišku eteriniu aliejumi, visos firmos gaminančios tuos standartus atitinkančius eterinius aliejus galės skleisti informaciją apie jų poveikį sveikatai, o vartotojai bus apsaugoti nuo klaidinančios žemos kokybės produktų reklamos ir nuviltų lūkesčių.

Jei domitės kaip aromaterapija galėtų padėti jums siekiant jūsų asmeninių sveikatingumo, gyvenimo būdo, asmeninio tobulėjimo tikslų kviečiu užsiregistruoti asmeniniam pokalbiui.

Nuoširdžiai Jūsų,
Lina Balsė
Young Living atstovė
ID 3470205

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.