Aromaterapine vonia

Palepinkime save – vonia su eteriniais aliejais

Prisipažinsiu, gyvenimas name, be vonios, turint tik dušą man buvo kankynė. Nieko nėra labiau atpalaiduojančio vakare kaip karšta vonia su kvapniais priedais. Išmanusis telefonas, kurį „paveldėjau“ iš vyro leidžia klausytis mylimos muzikos rinkinuko sudėto į youtube grojaraštį.

Jei dar nebandėte naudoti eterinių aliejų vonioje, štai keletas patarimų iš praktikos.

  1. Jokiu būdu nesirinkite sintetinių aromatinių esencijų, su tokiais dalykais tik sudirginsite odą ir kvėpavimo takus, galima ir kokią alergiją įsitaisyti. Gerbkime ir mylėkime save ir jei jau kažką naudojame, tegu tai bus išties naudos suteikiantys terapinės klasės eteriniai aliejai. Aš rekomenduoju Young Living firmos terapinius eterinius aliejus.
  2. Sekantis perspėjimas iš karčios asmeninės patirties – vanduo ir aliejus nesimaišo, netgi eterinis aliejus. Nors nemažai eterinių aliejų galiu naudoti neskiestus ant odos, tačiau yra tokių, kurie gali stipriai sudirginti – man taip nutiko su pušų aliejumi. Gal dėl užmaršumo, gal dėl tingėjimo tiesiog įlašinau kelis lašelius į vonią ir už kelių minučių įlipau į ją. Ten kur lašeliai pateko tiesiai ant šlaunų odos ilgai graužė. Dar vienas visai nesenas nutikimas – naudojau geriausią, ką galima nusipirkti mūsų parduotuvėse, bet tikriausiai tai nebuvo pakankamai saugu naudoti daugiau nei po lašelį kitą. Young Living firmos Frankincense aliejų drąsiai gryną tepuosi ant odos, o čia tokia nemaloni staigmena… Žodžiu pasidariau vonią kaip priklauso, 10 lašelių aliejaus gerai išmaišiau meduje, įsipyliau į vonią. Gal mano klaida buvo kad tai dariau jau mirkdama joje ir gavosi didesnė koncentracija vėlgi arti turbūt jautriausios mano odos vietos. Gan stipriai degino šlaunis. Nors tai nemirtina, bet nemalonu. Jei jums kartais kiltų sudirgimas – kuo greičiau tą vietą dosniai ištepkite augaliniu aliejumi – kad ir iš virtuvės.
  3. Ir trečias perspėjimas – citrusinius aliejus naudokite tik vakare, žinodamos jog tikrai kurį laiką neisite į saulę. Citrusiniai aliejai turi fototoksinį poveikį, nors jie turi nuostabių terapinių savybių, tačiau jeigu jais pasitepę eisime į saulę, gali atsirasti pigmentinių dėmių.

Manau su pirmu ir trečiu punktu viskas aišku, o kaip gi teisingai pilti eterinius aliejus į vonią?

Galima jų net nepilti, o pasidėti eterinių aliejų difuzorių šalia vonios, ypač jei norėtumėte pagarinti aliejus kvėpavimo takams, nuo peršalimo.


Jei oda sausa ir ją praverstų padrėkinti ir pamaitinti (ar tiesiog žiemą) įlašinkite 5-10 lašų pasirinkto aliejaus į ¼ puodelio augalinio aliejaus – alyvuogių, abrikosų kauliukų, kokosų ar kt. Išmaišykite, įpilkite šį mišinį į vonią, pamaišykite ir patogiai įsitaisykite, tik būkit atsargios – vonia slidi. Pasilepinusios atsargiai nutapšnokite odą rankšluosčiu, o aliejaus likutį dar pamasažuokite į odą. Nepamirškite išplauti vonios, kitaip sekantis, kas ja naudosis gali paslysti.

Eteriniai aliejai ištirps ir vandenyje išsimaišys jei įlašinsite 5-10 lašų į riebesnį pieną ar grietinėlę. Aš su pienu ne visai draugauju, tad šio būdo nemėginau, tačiau jis dažnai naudojamas ir rekomenduojamas.

Galite įlašinti 5-10 lašų pasirinktų eterinių aliejų į ½ – 2 stiklines jūros druskos (arba smulkiai maltų avižų dribsnių). Druska turi ir savo palankų poveikį nervų sistemai, papildo vonią natūraliais mineralais. Aromatinių druskų galite pasidaryti daugiau iš anksto ir susipilti į gražius stiklinius indus, kad visuomet būtų po ranka.

Eterinių aliejų galima įlašinti į vonios putas, dušo žele ar šampūną. Plaukams ypač patiks rozmarinų eterinis aliejus. Beje jei vis tik vonios neturite ir maudotės duše vis tiek galite naudoti eterinius aliejus. Pasiimkite jų buteliuką su savimi į dušą ir kai ant plaušinės užsipilsite dušo žele, užlašinkite kelis lašelius eterinių aliejų. Patrinkite, kad suputotų ir pasiskirstytų ir prauskitės. Viskas ekonomiškai pateks tiesiai jums ant odos, o ankštoje dušo patalpoje aromatas bus dar intensyvesnis. Šitaip maudantis duše iš ryto galima pasinaudoti žvalinančiais pipirmėtės ar rozmarino aliejais, o vakare raminančiu lavandų ar aistringu ylang ylang eteriniu aliejumi.

Ir mano mylimiausias būdas – įmaišyti 5-10 lašų eterinių aliejų į porą šaukštų medaus. Kai kuriuos eterinių aliejų mišinius nuostabiai papildo medaus kvapas. Pasidalinsiu skaniai savo suimprovizuotu receptu – 5 lašai apelsinų, 3 lašai santalmedžio ir 1 lašas pačiulių eterinio aliejaus į 2 šaukštus medaus. Skanumėlis. O pats medus tai vitaminų, mineralų ir aminorūgščių lobis mūsų odai. Aišku jei nesate alergiški medui. Mes šeimoje medų vartojame drąsiai, mėgstame juo išsitepti ir pasimasažuoti pirtyje, o va kai šitaip palepinome mano draugę, ji visą naktį kasėsi odą, nors valgyti medų gali.

Iš Young Living eterinių aliejų atsipalaidavimui rekomenduočiau Lavandą, mišinius Stress Away ir Peace and Calming. Po treniruotės išmėginkite Relieve It. Gaivinančiai ir žvalinančiai rytinei voniai arba dušui išmėginkite mišinius Joy, Valor arba Motivation. Verslininkai galite įsileisti gerovės vibraciją, sustiprinti savo motyvaciją ir sėkmę į vonią (ir ne tik) naudodami mišinius Abundance ir Magnify Your Purpose.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.