Spalvų savybės

Gydomosios spalvų savybės

Kokia jūsų mėgstamiausia spalva? Kokios spalvos jus supa ten kur praleidžiate daugiausiai laiko? Kokios spalvos vyrauja jūsų garderobe? Dažnai matome šiuos klausimus moteriškų žurnalų testuose, bet šį kartą pakalbėsime apie spalvų gydomąjį poveikį. Taip, spalvas galime pasitelkti gydanti fizinį, emocinį, protinį ir dvasinį kūną ir tikrai nereikia diplomo norint pastiprinti savo sveikatą tokia švelnia ir natūralia priemone.

Mokslininkų teigimu šviesa yra saulės sukurta elektromagnetinė energija, kuri sklinda įvairaus ilgio bangomis. Atsispindėdamos nuo objektų ir patekusios į mūsų akis šios bangos sukuria šviesos pojūtį ir priklausomai nuo bangos ilgio smegenis šviesą priima kaip vieną ar kitą spalvą. Pakartosiu esminę šio painiai moksliško paaiškinimo frazę: šviesa yra energija, kaip beje ir visa kita. Viską kas egzistuoja sudaro virpesiai, kurie yra elektronų ir protonų judėjimo rezultatas, viskas yra tam tikros rūšies energija.  Visa gyvoji ir negyvoji aplinka bei pats žmogus, jo fizinis kūnas, emocijos ir mintys yra energetinė sistema.

Grįžtant prie straipsnio pradžioje iškeltų linksmų klausimų, turbūt kiekvienas galite pasakyti kokios spalvos jums mielesnės, o kokių privengiate, kaip jaučiatės žiūrėdami į vieną ar kitą spalvą, ką siejate su kiekviena iš jų. Visi žinome jog raudonos rožės ar raudona suknelės spalva reiškia aistrą, raudoną spalvą taip pat siejame su karščiu ir energija, o mėlyna atrodo kaip tik vėsi ir raminanti. Bet iš kur šios asociacijos? Tai ne vien sutartinė mūsų kultūros idėja, kiekviena spalva savo vibracija sutapdama ir skirdamasi nuo vienų ar kitų mūsų organizmo sistemų sustiprina ar susilpnina jų veikimą. Tą žinant belieka išsiaiškinti kokios spalvos ar jų deriniai bei intensyvumas veiksmingiausiai gydys kiekvieną atskirą negalavimą, sukels ar pakoreguos reikiamą emocinę ir dvasinę būseną.

Spalva kaip ir kitos aplinkos energijos sąveikaudamos su mūsų organizmo energetine sistema gali atkurti pusiausvyrą ar ją pažeisti, gali stimuliuoti ir slopinti. Spalvos pasiekia giliausius mūsų pasąmonės klodus ir žinodami kaip jas pasitelkti savo poreikiams turėsime subtilią ir natūralią emocinio ir dvasinio harmonizavimo bei fizinio gydymo ir priemonę. Toliau pateiktas spalvų reikšmes laikykite tik orientacinėmis, nes kiekvieno žmogaus energetinė sistemą individuali ir tos pačios spalvos ar atspalviai gali veikti skirtingai ar visai neveikti. Pasitelkite intuiciją ir eksperimentavimą bei pasikliaukite savo pojūčiais taikydami spalvų terapiją sau.


Balta spalva yra visų spalvų mišinys, ji aktyvina ir harmonizuoja visą energetinę sistemą, normalizuoja centrinės nervų sistemos veiklą ir gerina liaukų sekreciją.  Ji tinka kai abejojate kokią spalvą pasirinkti, be to ji sustiprina kitų spalvų poveikį. Balta spalva tinka pradėti ir užbaigti gydymo seansą.

Juoda išryškina kitas spalvas, jautiems žmonėms gerai pažįstamas jos tarytum apgaubiantis ir saugantis poveikis, tačiau padauginti juodos nereikėtų. Geriau ją derinti su balta, kas padės atstatyti pusiausvyrą tarp prieštaringų asmenybės pusių, arba su kitomis spalvomis.

Raudona stimuliuoja kraujotaką, šildo, stipriną gyvybinę energiją, valią, imunitetą ir išlikimo instinktus. Ji atitinka šaknies čakrą, veikia širdį, arterijas ir venas, taip pat kepenis, inkstus ir tiesiąją žarną. Raudona tai aistra, bet aistringu gali būti ir meilės ir pykčio proveržis, todėl ir taip karšto temperamento kurstyti raudona spalva nevertėtų, taip pat ji netinka turint per aukštą kraujospūdį. Tačiau raudona spalva sušildys amžiną sušalėlį, padės sureguliuoti mėnesinių ciklą ir pakurstys aistrą, atpalaiduos skaudančius raumenis ir padės greičiau pasveikti peršalus. Iš savo vaikystės pamenu mamos raudoną skarą, kuria ji aprišdavo skaudančią gerklę ir tikrai joks kitas šalikas taip nepadėdavo kaip ta raudona skara.

Oranžinė spalva suteikia gyvenimo džiaugsmo, gyvybingumo ir paprastos išminties. Ši spalva atitinka sakralinę čakrą todėl veikia apatinės pilvo dalies – virškinimo ir lytinės sistemos – organus. Taip pat ji valo kraujagysles ir stiprina kvėpavimo organus. Šios spalvos perteklius nepalankiai veikia jautrius nervus, jei būtinai reikalinga oranžinė spalva reikėtų ją suderinti su mėlynu ar žydru atspalviu.

Geltona spalva skatina entuziazmą, pasitikėjimą savimi, optimizmą, stiprina intelektualinius sugebėjimus, loginį mastymą, padeda išlikti susikaupusiems ir žvaliems kai mokomės, stimuliuojančiai veikia visą nervų sistemą. Ši spalva atitinka saulės raizginio čakrą, todėl gerina virškinimą bei skatina toksinų šalinimą iš kepenų ir tulžies.

Žalia spalva yra dominuojanti mūsų planetos spalva, todėl ji labiausiai atpalaiduojanti ir harmonizuojanti, padeda atgauti viltį ir vidinę pusiausvyrą. Žalia spalva puikiai ramina uždegimus ir nervų sistemą, padeda atstatyti hormonų ir fermentų pusiausvyrą organizme. Žalia spalva atitinka širdies čakrą, todėl tinka gydyti bronchus ir akis, normalizuoja spaudimą, gydo širdies negalavimus ir „sudaužytos“ širdies skausmą. Taip pat ši spalva stiprina raumenis ir kaulus, skatina augimą, kaip tik dėl šios priežasties jos negalima naudoti gydant vėžinius susirgimus.

Rožinė spalva skatina meilę ir užuojautą, skleidžią taikos ir grožio pojūtį. Ji drauge su žalia spalva atitinka širdies čakrą ir stiprina užkrūčio liauką ir imuninę sistemą.

Žydra spalva ramina ir padeda išreikšti save, savo mintis, padeda bendrauti, sukelia taikos ir ramybės pojūtį. Ši spalva atitinka gerklės čakrą, todėl stiprina ir balansuoja kvėpavimo sistemą ir gerklę, balso stygas, gerina venų būklę ir mažina aukštą kraujospūdį. Taip pat ši spalva puikia tinka gydyti vaikų ligas.

Mėlyna spalva laikoma stipriausia gydomąja spalva, ji veikia tiek fizinį, tiek ir dvasinį kūną, malšina skausmą, tinka gydant emocines ir dvasines traumas. Ši spalva atitinka trečiosios akies čakrą, todėl skatina intuiciją, stiprina limfos, liaukų ir imuninę sistemą, įtakoja nervų sistemą, ryšius tarp smegenų pusrutulių. Mėlyna spalva valo ir detoksikuoja visą organizmą.

Violetinė spalva yra itin aukštos, dvasinės vibracijos, ji suteikia įkvėpimą, energetinę apsaugą ir apsivalymą, padeda prisiminti sapnus ir iškelia senus prisiminimus. Violetinė spalva padeda gydyti vėžį, mažinti auglius, taip pat pasižymi antiseptiniu poveikiu, tinkama gydant odos bėrimus ir nudegimus. Melsvai violetiniai tonai palengvina artritą. Violetinė spalva siejama su pakaušio čakra, kuri yra mūsų sąsaja su dieviškąja energija. Ši spalva veikia griaučių sistemą, padeda įsisavinti mineralines medžiagas.

Indigo spalva ramina lyg lengvas anestetikas, padeda atkurti vidinę pusiausvyrą, gydo akis, ausis, nosį, sinusus ir burną.

Ruda spalva padeda esant emociniams ir protiniams negalavimams, skatina „nusileisti ant žemės“.

Sidabrinė ir pilka spalvos skatina labiau pasikliauti intuicija, atveria įgimtą kūrybingumą, jautrumą.

Dar kartą pakartosiu, kad kiekvienas mūsų esame unikalus ir tik eksperimentavimas padės atrasti tinkamiausias spalvas, jų derinius ir naudojimo būdus vienam ar kitam negalavimui gydyti ar reikiamoms savybėms stiprinti. Bendra taisyklė yra prisiminti tris pagrindines spalvas raudoną, mėlyną ir geltoną. Raudoni tonai stimuliuoja ir šildo, veikia fizinį kūną, mėlyni ramina ir vėsina, valo, veikia emocinį ir dvasinį kūną, o geltoni atspalviai veikia protinę energiją, sujungia fizinį ir dvasinį žmogaus pradą.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.