Medžio meditacija – įsižeminimas

Kiekvienas žmogus yra atvira energijos sistema nuolat sąveikaujanti su aplinka – priimanti energiją ir ją atiduodanti. Turbūt visi esate skaitę apie energetinius vampyrus, apie geopatogenines zonas ir dar daugybę kitų situacijų, kuriose netenkame energijos ir tvirto pagrindo po kojomis. Atstatyti sveiką energijos lygį ir vidinę pusiausvyrą padės plačiai naudojamas energetinis įžeminimo pratimas (angl. grounding).

Geriausia būtų šį pratimą atlikti gamtoje, bet jei tokių galimybių neturite tiesiog susiraskite ramią vietelę kur bent 15 minučių jūsų niekas jūsų netrukdytų. Jei norite galite susikurti atpalaiduojančią aplinką – pritemdyti šviesas, įsijungti ramią meditacinę muziką. Šis pratimas atliekamas sėdint lotoso poza ant žemės,  arba ant kėdės tiesia nugara ir prie grindų prispaustomis pėdomis. Gamtoje nugarą atremkite į medį. Tris kartus giliai ramiai įkvėpkite ir iškvėpkite, atpalaiduokite visus raumenis, nusimeskite įtampą ir nuraminkite mintis.

Įsivaizduokite kaip nuo jūsų stuburo ar pėdų į žemę įaugą ilgos šaknys, jos skverbiasi gilyn, sujungdamos jus ir įtvirtindamos žemėje. Pajuskite užplūstantį saugumo ir stabilumo jausmą. Pajuskite jog esate gamtos dalis, žemės vaikas. Jūs esate lyg medis, palinkstantis nuo vėjo ir vėl atsitiesiantis. Per savo šaknis siurbkite į save žemės energiją. Galite ją įsivaizduoti kaip žalią šviesą ar vandenį (ar kaip jums atrodo tinkamiau). Ši energija kyla jūsų kūnu, pripildo jus ir kai atrodo tuoj sprogsite išsilieja fontanu per viršugalvį. Jis apvalo jus ir nuplauna visus rūpesčius, atgaiviną ir sustiprina. Tai gydanti Motinos Žemės energija. Šį procesą lengviau įsivaizduoti derinant su ritmingu kvėpavimu, pavyzdžiui įkvepiant lyg medis siurbiate į save žemės energiją, o kai iškvepiate ji pasklinda po visą kūną.

Po kurio laiko šį pratimą su žemės energiją galite papildyti dangaus energija. Įsivaizduokite jog iš viršaus per viršugalvį į jus plūsta balta, auksinė ar sidabrinė visatos energija. Ji taip pat pripildo jus, apvalo ir atgaivina. Nuo viršugalvio sklisdama liejasi žemyn, pripildo visą jūsų kūną ir kai atrodo jog sprogsite paleiskite ją per pėdas ar stuburo apačią išsilieti į žemę. Kai įprasite prie abiejų vaizdinių pasistenkite juos apjungti, tegu žemės energija plūsta į jus iš apačios, o visatos energija – iš viršaus. Jos susiduria ir susimaišo ties širdies čakra ir jau kaip viena energija pasklinda po visą kūną ir jį pripildo. Nesulaikykite savyje daugiau energijos nei natūraliai reikia, leiskite jai išsilieti.


Baigus pratimą sutraukite šaknis ir vėl sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą, tris kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Tuomet pajuskite savo kūną, pajudinkite rankų ir kojų pirštus ir atsimerkite. Jei jaučiatės kiek apsvaigę, gali būti kad sugėrėte per daug energijos, todėl reikėtų ją atiduoti žemei. Tiesiog pridėkite pėdas ar delnus prie grindų (geriau būtų basomis atsistoti ant žemės, bet tiks ir grindys) ir sulig iškvėpimu įsivaizduokite kaip nereikalingas perteklius nuteka į žemės gelmes. Reguliariai atliekamas šis pratimas leis palaikyti energetinę švarą ir vidinę pusiausvyrą.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Komentarai

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.