Ar tau hormonai išsibalansavo ar šiaip stogas nučiuožė?

Mes esame tarsi sudėtingiausias šveicariškas laikrodis, kuriame viskas turėtų veikti suderintai ir ritmingai. Tačiau tiesa tokia, kad dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo neigiamų faktorių visumos mes esame atitrūkę nuo motinos gamtos ritmų ir praradę vidinį ritmą ir darną.

Visatos ritmai

Kai viskas mūsų kūne, kiekviena ląstelė, kiekvienas organas ir jų sistemos turi gyventi Visatos ritmais, judėti nematomo šokio ritmu įsivaizduokite valsą šokančių salėje bent vieną porą staiga imant šokti pagal visai kitą ritmą. Ji ims atsitrenkinėti į visus kitus, išves ir juos iš ritmo, pakriks visas šokis ir kils chaosas. Iš tarpusavio harmonijos ir bendro ritmo išsiderina atskiros to paties audinio ląstelės, organai, jų sistemos. Ir tai mumyse NEdarna  ir NEsveikata.

Ar žinojote jog kai esame giliai atsipalaidavę, meditacijoje ir mūsų smegenys veikia alfa ritmu bei grimzta į teta bangas šis ritmas įeina į rezonansą su žemės elektromagnetinio lauko dažniu, vadinamuoju Šumano dažniu.  Tai grąžina mus į harmoniją su visa kuo ir harmoniją mūsų viduje. Tarsi įsijungtume į globalų tinklą ir susiderintume su visa kuo, atsiveriame kolektyviniam informaciniam žemės laukui iš kur gali ateiti idėjos, įkvėpimas, sprendimai. Vaikų dominuojantys smegenų bangų ritmai yra alfa ir teta, tačiau su amžiumi ima dominuoti beta bangų ritmas, o kartu įtampa, stresas, atsiskyrimas nuo vienybės.

Pagalba iš gamtos

Augalai gyvena gamtos ritmais – dienos ir nakties, mėnulio fazių, metų laikų. Nenuostabu kad mus taip harmonizuoja buvimas gamtoje. Bet sunku tikėtis jog žmonės pamirš savo progresą ir civilizaciją ir grįš į gamtą. Gal reti vienetai taip, bet didžioji dauguma… Tačiau jei Mohametas neina pas kalną… Gamtos ir augalų galias galime pasitelkti ir šiuolaikiniam žmogui patogia forma. Iš augalų išgauti ir gamtos ritmus išsaugoję terapiniai eteriniai aliejai gali palaikyti mūsų vidinę harmoniją, natūralius organizmo ritmus ir endokrininės sistemos sveikatą.


Eteriniai aliejai palaiko hormoninių liaukų veiklą, kad organizmas pats susireguliuotų grįždamas į jam natūralų ritmą, darną ir sveikatą.

Hormonų disbalanso simptomai – pasitikrinkite

Hormonų disbalansas šiais laikais labai paplitęs reiškinys. Atlikime nedidelį testą įvertinti kiek patiriate hormonų išsibalansavimo simptomų.

 • Nereguliarios menstruacijos
 • Kiaušidžių cistos
 • Žemas libido
 • Skausmingi intymūs santykiai dėl makšties sausumo
 • Nevaisingumas
 • Miego problemos
 • Karščio pylimas
 • Naktinis prakaitavimas
 • Suaugusiųjų aknė
 • Dėmesingumo ir atminties susilpnėjimas
 • Virškinimo problemos, pilvo pūtimas, viduriavimas, užkietėjimas
 • Nuovargis, energijos stygius
 • Permaininga nuotaika, irzlumas, depresyvi būsena
 • Valgymo sutrikimai – anoreksija, bulimija
 • Svorio problemos – per didelis ar per mažas
 • Galvos skausmai
 • Šaltos galūnės
 • Krūtų pakitimai, sukietėjimai, jautrumas
 • Sausa oda ir trapūs nagai
 • Plaukų plonėjimas/slinkimas
 • Rankų dilgsėjimas, aptirpimas
 • Raumenų silpnumas
 • Rankų virpėjimas
 • Žemas imunitetas
 • Sunku atsikelti ryte, daugiau energijos vakare
 • Tamsūs ratilai po akimis
 • Galvos svaigimas
 • Dažnas šlapinimasis
 • Raumenų tonuso praradimas
 • Galūnių silpnumas
 • Aukštas/žemas kraujo spaudimas

Nusprendžiau nedaryti testo su paaiškinimu kurią liauką/hormoną kuris simptomas liečia, bus geriau jei radote daugiau sau būdingų simptomų jei kreipsitės dėl ištyrimo. Toliau aptarsime pagrindines liaukas, glaustai paminėsiu už ką jos atsako ir kokie eteriniai aliejai gali būti naudojami jų palaikymu, tačiau esant rimtesniam disbalansui aromaterapiją rekomenduoju kaip kompleksinės sveikatos atkūrimo strategijos komponentą, o ne gydymą.

Koks raktelis tiks šiai spynelei…

Kankoriežinė liauka atsako už melatonino išskyrimą ir padeda reguliuoti miego ciklus.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti kankoriežinę liauką: Frankincense, Sandalwood, Cedarwood, Spruce. Tai medžių eteriniai aliejai suteikiantis emocinės pusiausvyros ir harmonijos pojūtį.

Naudojimas: uostykite, garinkite šiuos aliejus, terapinės kokybės eteriniai aliejai gali būti vartojami į vidų ir jų galima truputį paimti ant nykščio ir pridėti prie gomurio. Taip pat masažuoti tarp antakių, viršugalvio srityje ar ant sprando palei plaukų liniją.

Pagumburis yra smegenų dalis jungianti endokrininę ir nervų sistemas per kankoriežinę liauką. Ši liauka atsako už alkį, troškulį, kūno temperatūrą, taip pat miegą ir budrumą.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti pogumburį: Peppermint, Lavender, Cedarwood, Dill, Frankincense, Sandalwood, Marjoram.

Naudojimas: uostykite, garinkite, terapinės kokybės eterių nykščiu galite uždėti ant gomurio, tepti sprandą palei plaukų liniją.

Kankoriežinė liauka reguliuoja augimą, medžiagų apykaitą ir reprodukciją, o taip pat stresą ir kraujo spaudimą. Taip pat ji reguliuoja temperatūrą ir skausmą. Žirnio dydžio ir sverianti tik 0,5 gramo liauka atlieka išties didelį darbą.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti kankoriežinę liauką: Frankincense, Cinnamon Bark, Cedarwood.

Naudojimas: kvėpavimas šiais aliejais tiesiogiai veiks smegenis per olfaktorinį nervą. Cinamonas ant odos gali būti naudojamas tik stipriai atskiedus, tai karštas aliejus. Frankincense ir Cedarwood jei terapinės kokybės eterių nykščiu galite uždėti ant gomurio, tepti viršugalvį ir pakaušį, sprandą palei plaukų liniją.

Skydliaukė yra drugelio pavidalo liauka kaklo apačioje/priekyje. Ji reguliuoja kūno energiją ir padeda kūnui suprasti kaip reaguoti į kitus hormonus kai jie išskiriami. Yra 4 galimi skydliaukės veiklos sutrikimai, iš kurių du dažniausi hipertiroidizmas ir hipotiroidizmas.

Hiper-, reiškia pernelyg aktyvią, o hipo- nepakankamai aktyvią funkciją ir hormonų kiekį. Dažni hipertiroidizmo simptomai yra padidėjęs apetitas, greitesnis pulsas, svorio netekimas, nuovargis, viduriavimas, karščio netoleravimas, prakaitavimas ir įvairūs kiti. Dažni hipotiroidizmo simptomai yra svorio augimas, nuovargis, lėtas pulsas, plaukų slinkimas, šalčio netoleravimas.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti skydliaukę: Geranium, Carrot Seed, Cypress, Myrrh

Per aktyvios skydliaukės atveju gamtos ritmus ir vidinę harmoniją priminti gali Wintergreen, Sandalwood, Frankincense, Black Spruce, Lemongrass.

Nepakankamai aktyvios skydliaukės atveju gamtos ritmus ir vidinę harmoniją priminti gali Spearmint, Myrrh, Peppermint, Frankincense, Clove, Cedarwood, Ledum, Myrtle.

Naudojimas: masažuokite į skydliaukės VitaFlex taškus ant pėdų, kvėpuokite.

Antinksčiai randasi ant inkstų (ir kaip iš karto nesusipratau…). Tai porinė liauka, kiekvieną sudaro daugybė sluoksnių gaminančių keletą hormonų. Šie hormonai reguliuoja kraujo spaudimą įtakojančius elektrolitus, imuninės sistemos slopinimą ir seksualinius hormonus. Vienas iš antinksčių gaminamų hormonų yra kortizolis. Jis padeda reguliuoti medžiagų apykaitą, stresą, imunitetą ir uždegimą. Aldosteronas reguliuoja kraujo spaudimą ir kiekį, kartu su natrio ir kalio lygiu. Kiti antinksčių gaminami hormonai yra androgenas, noradrenalinas ir adrenalinas.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti antinksčius: Lavender, Rosemary, Ylang Ylang, Bergamot.

Naudojimas: masažuoti inkstų VitaFlex taškus delnuose ir pėduose, kvėpuoti jais.

Kasa yra endokrininės ir virškinimo sistemos dalis. Ji randasi už skrandžio ir gamina tokius hormonus kaip insulinas ir glukagonas kartu su dar keliais reguliuojančiais hormonais. Insulinas reguliuoja riebalų ir angliavandenių metabolizmą, kad gliukozė iš kraujo būtų tinkamai įsisavinta. Insulinas mažina gliukozės lygį kraujyje. Kasa taip pat gamina gliukagoną, kuris padeda padidinti gliukozę kraujyje.

Eteriniai aliejai galintis padėti palaikyti kasą: Marjoram, Lemon, Basil, Vetiver, Cypress.

Naudojimas: masažuoti pilvo srityje ir tepti VitaFlex taškus ant delnų ir pėdų, kvėpuokite, kai kuriuos, jei terapinės kokybės galima vartoti į vidų, bet skaitykite gamintojo rekomendacijas kuriuos ir kaip vartoti arba likite prie aromatinio ir išorinio vartojimo.

Kiaušidės yra moterų lytinės liaukos ir randasi pilvo apačioje, abiejose pusėse šalia klubų kaulų. Jos atsako už kiaušinėlio subrandinimą ir gamina estrogeną, testosteroną bei progesteroną.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti kiaušides: Frankincense, Cypress, Geranium.

Naudojimas: uostykite, tepkite aplink kulkšnies kauliuką ir pilvo apačioje kiaušidžių srityje. Taip pat terapinės kokybės eterinius aliejus galima panaudoti tamponui įlašinant 1-2 lašelius eterinio aliejaus į 1 valgomąjį šauktą augalinio aliejaus ir jame išmirkant tamponą, kuris būtų dedamas nakčiai 4 naktis iš eilės.

Estrogeno ir testosterono palaikymui: Clary Sage.

Naudojimas: tepkite ant VitaFlex taškų aplink kulkšnies kauliukus ar ant pilvo kiaušidžių zonoje.

Sėklidės yra vyriškos reprodukcinės sistemos dalis. Jos atsako už spermos gamybą, taip pat hormoną testosteroną.

Eteriniai aliejai galintys padėti palaikyti sėklides: Patchouli, Ylang Ylang, Spruce, Copaiba.

Naudojimas: naudokite aromatiškai, masažuokite VitaFlex taškus.

Estrogeno ir testosterono palaikymui vyrams: Clary Sage

Naudojimas: tepkite FitaFlex taškus, kvėpuokite.

Eterinių aliejų grynumo ir pilnos kompozicijos kokybės svarba

Savo natūralią vibraciją, informaciją apie gamtos ritmus, augalo botaninę išmintį turės eterinis aliejus išgautas iš sveiko augalo užaugusio iš sveikos, genetiškai nemodifikuotos sėklos, auginto pažįstant ir gerbiant gamtos ritmus, distiliavus jį žemoje temperatūroje ir slėgyje, kad nesuardyti trapesnių molekulinių junginių. Dalį savo komponentų praradęs eterinis aliejus tai mano akimis suluošinta augalo siela, kurios vibracija ir poveikis žmogaus kūnui, emocijoms ir sielai bus jau visai ne tai, ko galima tikėtis iš terapinės kokybės eterinio aliejaus.

Mano pateiktos rekomendacijos skirtos terapinės klasės eteriniams aliejams, atitinkantiems kokybės standartą Seed to Seal (Nuo sėklos iki kamštelio). Savo skaitytojams rekomenduoju tai, ką naudoju pati – Young Living firmos terapinės kokybės eterinius aliejus. Teikiu asmenines konsultacijas norintiems pradėti savo pažintį su eteriniais aliejais.

Žmonių atsiliepimus apie šį ir kitus eterinius aliejus galite paskaityti svetainėje www.Oil-Testimonials.com

Taip pat kviečiu perskaityti straipsnį Kaip įsigyti Young Living aliejų didmenine kaina (su 24 proc. nuolaida)

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.