Aromaterapija pasitikėjimui savimi

Aromaterapija pasitikėjimui savimi

Atviras prisipažinimas – pasitikėjimas savimi man buvo labai asmeniškai jautri tema ir problema. Dėl sveikatos iššūkių buvau auginta labai izoliuotai ir dėl įvairių aplinkybių įtakos viena vertus jaučiau jog galiu daugiau, o iš kitos pusės jutau vadinamąjį „apsišaukėlio sindromą“. Lydėjo pojūtis jog visi komplimentai nieko nereiškia, nes juos sakantys mato tik paviršių, arba sako tik iš mandagumo, norėdami palaikyti. Dabar suprantu tas pojūtis visiškai subjektyvus ir niekuo neparemtas, visi esame stiprūs vienuose dalykuose ir silpni kituose, visi kartais pranokstame save, o kartais nepadarome viso 100% tai vadinasi buvimu žmogumi.

Nepasitikėjimo savimi pasekmės

Žinau jog ne viena taip jaučiausi ir daug kas abejoja savo verte ir jaučia pasitikėjimo savimi stygių. Taip jaučiantis galima sulysti į kiautą, pasirinkti gyvenime būti nematoma ir nedaryti nieko ryškesnio, kas atkreipti į mus dėmesį, tuo sustabdant savo augimą ir paliekant nerealizuotus talentus, svajones, atimant iš pasaulio savo dovanas, kuriomis galėjome dalintis.

Arba galima „fake till you make it“ (apsimesti kol pavyks). Jei kas bandėte užsidėti pasitikėjimo savimi kaukę ir daryti tai, kam jautėte įkvėpimą arba buvo būtinybė, eiti per baimę, tikriausiai pajutote jog stresas ir emocinė kaina tiesiog milžiniška. Tai nėra ilgalaikėje perspektyvoje tvarus sprendimas.

Prieš kiek daugiau nei 7 metus į mano gyvenimą atėjo aromaterapija ir tapo didžiuliu emociniu palaikymu, galimybe paleisti įtampą, atsipalaiduoti, puoselėti pozityvias emocijas, palaikyti vidinę pusiausvyrą ir stiprinti pasitikėjimą savimi.


Aromatų poveikis emocijoms

Įkvėpus eterinio aliejaus aromato mūsų uoslės nervas nuneša signalą į limbinę smegenų skiltį atsakančią už emocijas ir ilgalaikę atmintį, perkelia mus į kitą emocinę būseną, atgaivina prisiminimus ir vidinius resursus.

Kadangi visi esame unikalūs ir su skirtingu emociniu bagažu, mūsų reakcijos į tą patį aromatą gali kažkiek skirtis. Galime jo net neužuosti kai mums jo nereikia, jis gali atstumti kai aktyvuoja emocijas ir patirtis, su kuriomis nesame pasirengę susidurti ir kol kas norime jas palikti šešėlyje arba traukti taip, kad norisi išsimaudyti tame aromate kai būtent jo palaikymo ir pagalbos tuo metu labiausiai reikia.

Eteriniai aliejai pasitikėjimui savimi
Tiesiog atsukite buteliuką, lėtai įkvėpkite ir išjauskite kylančias emocijas.

Įdomu vesti užrašus kokiose situacijose kokie aromatai labiausiai traukia ir patiems pažinti jų poveikį per savo patirtį, o ne iš knygų.

Greta tiesioginio gamtos aromatų poveikio mūsų emocijoms, pats ritualas juos pauostyti, rastu kuris šiuo metu labiausiai traukia, įsijungti garintuvą ir paskleisti juos patalpoje arba atskiestais botaniniais kvepalais su eteriniais aliejais pasitepti pulso taškus suteikia galimybę sugrįžti į save, išjausti savo emocijas, susibalansuoti, atrasti vidinius resursus spręsti tiems, iššūkiams, kuriuos pateikė gyvenimas.

Top 10 eterinių aliejų pasitikėjimui savimi

Pakylėjantys aromatai

Bergamotės eterinis aliejus yra nuostabus aromatas stiprinti pasitikėjimui savimi, meilei sau, atsiriboti nuo aplinkinių nuomonių ir įtakos, paleisti vidinį nerimą socialinėse situacijose ir palaikyti lengvesnį požiūrį į gyvenimą.

Apelsino eterinio aliejaus aromatas pakylėja iš prislėgtos nuotaikos, mažina stresą, atpalaiduoja ir primena džiaugtis gyvenimu.

Emocijas harmonizuojantys aromatai

Ylang Ylang eterinio aliejaus aromatą aromaterapeutai dažnai rekomenduoja nervingiems, irzliems, nerimastingiems žmonėms, kuriems dėl streso kyla spaudimas ir reikia pagalbos paleisti skubėjimą ir įtampą bei atsipalaiduoti, susijungti su vidiniu vaiku ir kūrybingumu.

Jazmino aromatas svaigina ir kuria euforijos pojūtį, išlaisvina kūrybingumą. Aromaterapeutai jį dažnai naudoja kaip antidepresantą pakylėti nuotaikai ir stiprinti pasitikėjimui savimi, optimizmą, išlaisvinti žmones iš susivaržymo.

Cinamono eterinio aliejaus aromatas kuria šilumos, jaukumo ir atsipalaidavimo pojūčius, padeda nusiimti apsauginius šarvus ir patirti gilesnį artumą, stiprina moters pasitikėjimą savo patrauklumu.

Romėniškosios Ramunėlės eterinis aliejus patiks švelnioms asmenybėms, kurias aplinkinių neigiama nuomonė galėtų išmušti iš pusiausvyros. Ramunėlė primena jog „šunys loja, o karavanas eina“ ir padeda nusiraminti ir tiesiog eiti savo keliu be įtampos ar pykčio.

Įžeminantys aromatai

Sandalmedžio eterinis aliejus padeda numalšinti frustraciją proto, kuris nepajėgia sustabdyti minčių srauto, nuolat analizuoja, masto, vertina. Šis aromatas panardina į vidinę tylą ir padeda susijungti su savo jausmais, pažadina jausmingumą, o kartu padeda pamatyti tiesą, vietoje to, kad tikėti baimės padiktuotomis mintimis.

Vetiverija, kvepianti derlinga žeme, padeda nuraminti chaotiškas mintis, susikaupti, susijungti su savo kūnu ir šia akimirka, atsiverti Visatos palaikymui ir resursams, sulėtinus tempą pastebėti prieš mus atviras galimybes. Galite patepti jo ant saulės raizginio energetinei apsaugai prieš einant į minią.

Kedro eterinis aliejus ne tik ramina apėmus nervingumui, bet ir suteikia drąsos, primena mums apie mūsų vidinę stiprybę ir išmintį, bet kartu padeda atsiverti aplinkinių palaikymui ir pagalbai kai jos reikia, moko vienišius būti bendruomenės dalimi.

Žvalinantys aromatai

Rozmarino eterinio aliejaus aromatas yra nuostabus pagalbininkas kai reikia adaptuotis prie pokyčių, susikaupti, įsisavinti daug naujos informacijos, užmegzti ryšį su nauju kolektyvu, priimti svarbius sprendimus dėl savo tolimesnės krypties. Kartu su citrina suteiks motyvacijos priimti sprendimą ir imtis veikti, o drauge su pipirmėte suteiks minčių aiškumo ir objektyvumo ieškant geriausio sprendimo.

Jei norėtumėte giliau pažinti aromatų poveikį emocijoms kviečiu į AromaPsichologijos kursus internetu

AromaPsichologijos kursai internetu
AromaPsichologijos kursai internetu

Eterinių aliejų mišiniai

Kai tik pradėjau vesti renginius ir mokymus tai man kėlė itin stiprų stresą. Pamenu kaip negalėdavau miegoti naktį prieš renginį, kokia įtampa jautėsi mano balse ir matėsi visame mano kūne. Iki šiol turiu savo pirmąjį video paskaitos įrašą ir jame ryškiai matosi kaip nekomfortiškai jaučiausi.

Bet esu dėkinga už pačioje pradžioje gautą patarimą pasitelkti eterinių aliejų mišinius Valor stiprinti pasitikėjimą savimi ruošiantis renginiams ir Stress Away juos vedant. Kurį laiką jie buvo mano nuolatiniai palydovai, kol nebeliko jiems poreikio. Kai gavau kvietimą skaityti pranešimą dideliame renginyje, į kurį susirinks šimtai žmonių ir atvyks kompanijos vadovai sakydama Taip jaučiausi visiškai pasitikinti savimi ir kupina entuziazmo jaudulio.

Valor mišinys sukurtas pagal senus rašytinius šaltinius apie senovės Romos karių pasiruošimą prieš mūšį. O Stress Away kvepia atostogomis tropikuose ir padeda paleisti susierzinimą, įtampą ir persijungti į atsipalaidavimą bei geranoriškumą aplinkinių atžvilgiu, pasijusti komfortiškai ir pozityviai.

Kitas aromatų derinys palikęs man stiprų įspūdį buvo Valor naudojimas drauge su Highest Potential mišiniu ryte ir vakare ant pėdų. Aš esu pelėda, kuri rytais nori tik dar pasnausti įsirausus giliau į patalus. Ir buvo labai įdomu po kelių savaičių šių aromatų naudojimo nubusti ryte labai netikėtos būsenos. Turėjau net susimąstyti kaip pavadinti šią būseną ir į galvą atėjo žodžiai „Aš galiu viską“. Atrodė tarsi esu didesnė nei bet kokie iššūkiai, kurių tik galėčiau imtis.

Aromatiniai receptai

Pasitikėjimui, įsižeminimui, dėmesio koncentracijai ir susikaupimui

 • Į 10 ml tamsaus stiklo buteliuką su rutuliniu aplikatoriumi įlašinkite
 • 6 lašus levandų eterinio aliejaus
 • 6 lašus kedrų eterinio aliejaus
 • 6 lašus vetiverijos eterinio aliejaus
 • Likusį tūrį užpildykite augalinių aliejų mišiniu V-6
 • Tepkite ant riešų ir kaukolės pagrindą

Pasitikėjimui ir proto aštrumui

 • Į 10 ml tamsaus stiklo buteliuką su rutuliniu aplikatoriumi įlašinkite
 • 10 lašų pipirmėtės eterinio aliejaus
 • 5 lašus rozmarinų eterinio aliejaus
 • Likusį tūrį užpildykite augalinių aliejų mišiniu V-6
 • Tepkite pulso taškus ant riešų ir ant sprando

Optimizmui, kūrybingumui ir ryžtui

 • Į 10 ml tamsaus stiklo buteliuką su rutuliniu aplikatoriumi įlašinkite
 • 12 lašų bergamotės eterinio aliejaus
 • 3 lašus jazminų eterinio aliejaus
 • Likusį tūrį užpildykite augalinių aliejų mišiniu V-6
 • Tepkite pulso taškus ant riešų ir už ausų

Nenaudokite einant į saulė ant vietų kurios gaus tiesioginių saulės spindulių, bergamotė įjautrina odą saulei ir ji gali greičiau nudegti ar atsirasti pigmentinių dėmių.

Aromatų mišinys drąsai

 • Į 10 ml tamsaus stiklo buteliuką su rutuliniu aplikatoriumi įlašinkite
 • 8 lašus citrinų eterinio aliejaus
 • 7 lašus Valor eterinių aliejų mišinio
 • Likusį tūrį užpildykite augalinių aliejų mišiniu V-6
 • Tepkite pulso taškus ant riešų ir už ausų

Nenaudokite einant į saulė ant vietų kurios gaus tiesioginių saulės spindulių, citrina įjautrina odą saulei ir ji gali greičiau nudegti ar atsirasti pigmentinių dėmių.

Aromatų mišinys pasitikėjimui savimi

 • Į 10 ml tamsaus stiklo buteliuką su rutuliniu aplikatoriumi įlašinkite
 • 7 lašus greipfruto eterinio aliejaus
 • 5 lašus sandalmedžio eterinio aliejaus
 • 3 lašus Ylang Ylang eterinio aliejaus
 • Likusį tūrį užpildykite augalinių aliejų mišiniu V-6
 • Tepkite pulso taškus ant riešų ir už ausų

Nenaudokite einant į saulė ant vietų kurios gaus tiesioginių saulės spindulių, greipfrutas įjautrina odą saulei ir ji gali greičiau nudegti ar atsirasti pigmentinių dėmių.

Ir dar keli receptai pasilepinimui

Meilės sau masažo aliejus

Iš neigiamų minčių apie save kyla nepasitikėjimas savimi, o tada esame linkę griežtai teisti save už nepasitikėjimą savimi, neužtikrintą elgesį. Tačiau jau ir taip prastai jaučiantis dar mušti gulintį toliau save kritikuojant tiesiog negražu ir iš tiesų reikia trupučio kilnumo, atjautos ir meilės sau. Tikrai esate to vertos!

Galite pakeisti jei norite kurį nors eterinį aliejų i šio recepto jei jis jums ne prie širdies į labiau patinkantį.

Sumaišykite į 15 ml. Vynuogių sėklų augalinio aliejaus arba Young Living V-6 augalinių aliejų mišinio 3 lašus pačiulės eterinio aliejaus, 2 lašus rožės eterinio aliejaus ir 1 lašą Ylang Ylang eterinio aliejaus. Įkvėpkite gauto aromatų mišinio ir išjauskite kur jūsų kūne laikoma įtampa. Švelniai ir su meile bei malonumu masažuokite, glostykite tas zonas širdies kryptimi.

Magiškai atpalaiduojanti vonia

Mūsų mintys nėra kažkur atskirai nuo kūno. Kiekviena mintis sukelia emocinę reakciją, o kiekviena emocija keičia mūsų kūno procesus. Neigiamos mintys apie save, gyvenimas įstrigus galvoje, stresas verčia kūną įsitempti ir laikyti tą įtampą, kuri kitaip perkrautų nervų sistemą.

Mano relaksacijos vieta ir mini atostogos yra vonioje. Vanduo, šiluma, eterinių aliejų aromatai ir epsom druskos bei laikas pabūti su savimi, galbūt klausantis mėgstamos muzikos atpalaiduoja kūną ir nervų sistemą ir tarsi nuplauna visus rūpesčius. Taigi prisileiskite vonią šilto vandens.

Sumaišykite 3 lašus sandalmedžio, 3 lašus apelsino ir 1 lašą jazmino arba į bekvapės dušo žele valgomąjį šaukštą, arba į Epsom druskos stiklinę. Išmaišykite vonios vandenyje ir padovanokite sau šį laiką susijungti su savimi ir atgauti vidinę pusiausvyrą. Galbūt net kils įžvalgų apie tai, kur norite judėti gyvenime, kas jums svarbu, tiesiog pasvajokite.

Objektyvumo ir tiesos aromatas patalpoms

Mūsų mintys ir įsitikinimai yra tik tai – mūsų mintys, kuriomis visai nebūtina tikėti. Padovanojus sau atjautos, meilės, ramybės ir laiko susijungti su savimi dovaną galite pastebėti jog kyla naujos idėjos apie turimas galimybes, apie jūsų potencialą, jog bunda jūsų savivertė ir pasitikėjimas savimi. Šis mišinys leis apsupti save aromatu ir pasinerti į vizualizaciją ar dienoraščio rašymą susidėlioti savo mintis.

Įsipilkite vandens į ultragarsinį garintuvą, įlašinkite 4 lašus kedrų eterinio aliejaus, 2 lašus kiparisų eterinio aliejaus ir 1 lašą rozmarinų eterinio aliejaus ir įsitaisykite patogiai pasinerti į svajones ir vizualizaciją apie tai, ko norite gyvenime, kokia jūsų vizija, tikslai ir žingsniai link jų. Labai rekomenduoju kylančias mintis aprašyti savo dienoraštyje.

Kuo dažniau suteiksite sau galimybę susijungti su savimi ir savo vidine išmintimi, puoselėsite atjautą sau ir pozityvų nusiteikimą savo atžvilgiu, tuo labiau imsite matyti savo vertę ir jausti pasitikėjimą savimi. Malonių jums žaidimų su aromatais ir gilių atradimų vidinėje kelionėje.

Kviečiu pasidalinti šiuo straipsniu į soc. mediją jei manote jog jis būtų įdomus ir naudingas jūsų draugams bei prenumeruoti svetainės najienlaiškį jei norėtumėte gauti informaciją apie rengiamus mokymus ir paskaitas, patarimus, receptus ir įkvėpimą bei leistis į asmeninio augimo ir aromatų pasaulį drauge. O jei esate pasirengusios aptarti jūsų poreikius, rasti galimybių ir sudaryti planą Susisiekite asmeniškai per FB messenger.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.