Emocinė aromaterapija. Ar kvapai gali padėti gydant emocinę traumą?

Emocinė aromaterapija. Ar kvapai gali padėti gydant emocinę traumą?

Tarsi praūžusi audra, po savęs paliekanti išvartytus medžius ir destrukciją, emocinė trauma palieka pėdsaką mūsų sąmonėje ir kūne. Ji sutrikdo mūsų emocinę pusiausvyrą ir sutrikdo saugumo jausmą, todėl dažnai tenka plaukti drumzlinais nerimo, depresijos ir potrauminio streso sutrikimo (PTSS) vandenimis. Tačiau, kaip ir po audros, iš šių išbandymų gali ateiti atsinaujinimas ir augimas. Vienas iš būdų palaikyti neigiamų emocijų paleidimo ir pusiausvyros atkūrimo procesą yra – aromaterapijos menas ir mokslas.

Tūkstantmečius skaičiuojanti aromaterapija kvapų kalba atskleidžia fizinio, emocinio ir dvasinio gydymo paslaptis. Joje naudojami eteriniai aliejai, savo aromatais gali nuraminti, atgaivinti ir atkurti kūno ir proto pusiausvyrą. Tačiau ar tai gali padėti būtent emociniam gydymui po traumų? Aptarkime aromaterapijos galimybes gydant traumas.

Kvapų simfonija: Aromaterapija ir smegenys

Mūsų uoslės pojūtis – tai tiltas, jungiantis išorinį pasaulį su vidinėmis smegenų erdvėmis ir su mūsų emocijomis. Kiekvieną eterinį aliejų sudaro šimtai, o kartais net tūkstančiai skirtingų molekulinių junginių, kiekvieno eterinio aliejaus aromatas tai ne viena tyloje suskambanti styba, tai visa simfonija. Uoslės sistema, lyg dirigentas, kiekvieną aromato natą siunčia tiesiai į mūsų smegenų emocinius ir atminties centrus – migdolinę liauką ir hipokampą. Dėl šio glaudaus ryšio tarp uoslės, emocijų ir prisiminimų aromaterapija yra labai efektyvi emocinio gydymo priemonė.

Aromaterapijos pagalba atsigaunant po traumos

Po traumos dažnai atsiduriame audringų emocijų jūroje. Baimė, nerimas, depresija ir nemiga gali tapti nepageidaujamais mūsų gijimo kelionės pakeleiviais. Aromaterapija su eterinių aliejų kolekcija siūlo paramą atlaikyti šias emocines audras.


Grįžimas į save: Kartais po patirto šoko ir traumos, adrenalino antplūdžio ir atoslūgio yra sunku grįžti į save ir išeiti būsenos liekančios po didelio streso. Pamėginkite tokiu atveju pasitelkti muskatinio riešuto arba valerijono šaknies eterinį aliejų, pakvėpuokite jais iš buteliuko, pasitepkite pėdas.

Audros nuraminimas: Eteriniai aliejai, kaip levandų, ramunėlių ir bergamočių, dažnai vadinami ramybės trio, gali padėti nuraminti nerimo audrą. Šių aliejų garinimas gyvenamojoje erdvėje, keli lašai į šiltą vonią ar tiesiog jų aromato įkvėpimas nuo nosinaitės gali sukurti ramybės oazę chaoso apsuptyje.

Debesų išvaikymas: Bergamočių, apelsinų ir citrinų aliejai yra tarsi skysta saulė, kuri gali padėti išsklaidyti tamsius debesis. Jų pakilios natos gali praskaidrinti jūsų dieną juos garinant, tiesiogiai įkvepiant iš buteliuko arba įlašinus kelis lašus į dušo žele maudantis, kad diena prasidėtų saulėtai.

Nakties ramybės atkūrimas: Po emocinės traumos dažna pasekmė yra miego problemos, o miego trūkumas tikrai neprisideda prie emocinės pusiausvyros palaikymo. Tokie eteriniai aliejai kaip levandų, kedrų, ramunėlių, vetiverijų ir ylang ylang gali būti jūsų naktiniai sąjungininkai, skatinantys atsipalaidavimą ir ramų miegą. Susikurkite vakaro ritualą – garinkite pasirinktus eterinius aliejus miegamajame, įlašinkite jų į 2 stiklines Epsom druskų aromatingai voniai prieš miegą arba įmaišykite juos į masažo aliejų, kad išglostytumėte visą įtampą iš kūno.

Nors aromaterapija gali suteikti emocinę paramą, svarbu atminti, kad ji nepakeičia profesionalios psichikos sveikatos priežiūros, bet gali būti galinga papildoma terapija jūsų sveikimo kelyje.

Kvėpavimas ir aromaterapija: sinerginis gydomasis duetas

Kvėpavimas, kaip ir aromaterapija, yra senovinė praktika, kurioje pasitelkiamas pamatinis mūsų būties aspektas – kvėpavimas. Sąmoningai keisdami kvėpavimą, galime paveikti savo nervų sistemą, sužadindami ramybės ir saugumo jausmą. Kartu su aromaterapijos teikiama emocine nauda, kvėpavimo praktika gali dar labiau sustiprinti emocinį atsipalaidavimą ir palaikyti sveikimą po traumų.

Dalinuosi paprasta, bet veiksminga kvėpavimo technika, vadinama kvėpavimu „kvadratu”, kurią galite apjungti su aromaterapija. Ši praktika skatina nervų sistemos pusiausvyrą, stiprina saugumo ir įžeminimo jausmą.

Kvėpavimo „kvadratu” praktika su aromaterapija

Pasirengimas: Susiraskite ramią ir patogią vietą, kur galėtumėte netrukdomi pasėdėti kelias minutes. Patalpoje garinkite pasirinktą eterinį aliejų. Šiai praktikai geriausiai tiks įžeminantys eteriniai aliejai, pavyzdžiui, kedrų, vetiverijų ar smilkalinių bosvelijų, jie padės sukurti saugumo ir stabilumo pojūtį.

Susijunkite: Vieną ranką uždėkite ant krūtinės vidurio, kad susijungtumėte su širdies centru ir emocijomis, o kitą – ant saulės rezginio, kad susijungtumėte su kūno išmintimi.

Įkvėpkite: Užmerkite akis ir lėtai, giliai įkvėpkite per nosį, mintyse skaičiuodami iki keturių. Įsivaizduokite, kaip oras užpildo jūsų plaučius ir su oru jus pripildo gydomasis eterinio aliejaus aromatas.

Sulaikykite kvėpavimą kol suskaičiuosite iki keturių. Įsivaizduokite, kad aromato molekulės sąveikauja su jūsų kūnu ląstelių lygmeniu, skatindamos gydymą ir atsipalaidavimą.

Iškvėpkite: Lėtai iškvėpkite pro nosį, skaičiuojant iki keturių ir įsivaizduokite, kad įtampa, baimė ar nerimas palieka kūną kartu su iškvėpimu.

Vėl sulaikykite kvėpavimą, šį kartą iškvėpimo pabaigoje, kol suskaičiuosite iki keturių. Šią ramybės akimirką įsivaizduokite, kad jus apima ramybės ir saugumo jausmas.

Kartokite: Tęskite šį ciklą kelias minutes arba tol, kol pradėsite jausti ramybę ir įžeminimą.

Ši kvėpavimo praktika kartu su aromaterapija leidžia per dvi sistemas palaikyti pusiausvyros atkūrimą po traumos. Ritmiškas kvėpavimas „kvadratu” gali nuraminti simpatinę nervų sistemą, vadinamąją „kovok arba bėk” reakciją ir sugrąžinti nervų sistemą į pusiausvyrą, o eteriniai aliejai suteikia emocinę paramą. Šis sinergetinis duetas, tarsi du darniai judantys šokėjai, gali suteikti saugumo jausmą, palengvinti emocinį atsipalaidavimą ir sudaryti sąlygas visapusiškam pasveikimui.

Atminkite, kad išgijimas nėra linijinė kelionė, ji visada vyksta su pakilimais ir nuosmukiais net kai tendencija yra gerėjanti. Tad prireikus visada galima kreiptis profesionalios pagalbos. Kvėpavimas ir aromaterapija yra papildomos praktikos, kurios gali papildyti profesionalią psichikos sveikatos priežiūrą. Žvelkite į savo gijimo kelionę su kantrybe ir atjauta sau, žinodami, kad kiekvienas žingsnis, kiekvienas įkvėpimas ir iškvėpimas artina jus prie emocinės pusiausvyros ir gerovės.

Eterinių aliejų kokybės svarba

Kaip ir su bet kuria kita gydymo priemone, naudojant eterinius aliejus labai svarbi jų kokybė. Į eterinius aliejus žiūrėkite kaip į buteliuke išsaugotą augalo sielą. Norint išnaudoti visą jų gydomąjį potencialą, labai svarbu rinktis eterinius aliejus, kurie buvo išgauti iš natūraliai augintų, sveikų ir gyvybės kupinų augalų, distiliuoti tinkamais metodais ir nebuvo falsifikuoti ar skiesti. Aukštos kokybės, gryni eteriniai aliejai turi visą augalo aromatinių ir terapinių savybių simfoniją, todėl teikia didžiausią naudą protui, kūnui ir emocijoms.

Kelionė po aromatų pasaulį: Saugumas ir individualus parinkimas

Atminkite, kad jūsų kelionė su aromaterapija yra tokia pat unikali kaip jūsų pirštų atspaudai. Skirtingi aromatai gali skirtingai paveikti kiekvieną žmogų, todėl labai svarbu atsižvelgti į individualią reakciją. Pradėkite neskubėdami, įsiklausykite į savo kūną ir pagal poreikį koreguokite savo aromatinius palydovus. Be to, atkreipkite dėmesį į saugumo rekomendacijas, ypač jei esate nėščia, turite specifinių sveikatos sutrikimų arba naudojate juos šalia vaikų ar naminių gyvūnų.

Emocinė pusiausvyra ir didesnis atsparumas po gyvenimo audrų

Aromaterapija yra švelni, tačiau veiksminga priemonė, palengvinanti emocinį gijimą po traumos. Judant į priekį per nelengvą gijimo procesą prisiminkime, kad kaip miškas po audros, taip ir mes turime savyje gebėjimą atsinaujinti, augti ir vėl suklestėti. Su kiekvienu šių aromatų įkvėpimu įsileiskite jų gydantį emocijas poveikį ar kvietimą augimui į stipresnę ir atsparesnę savęs versiją, o su kiekvienu iškvėpimu paleiskite tai, kas nebetarnauja ir judėkite į priekį aromatingu keliu į išgijimą ir pilnatvę.

Jei norite giliau suprasti aromatų poveikį emocijoms kviečiu pažiūrėti nemokamą video paskaitą AromaPsichologija Sielos Gydymui ir žinoma galite susisiekti su manimi asmeniškai aptarti savo poreikių, mielai pasidalinsiu savo patirtimi ir rekomendacijomis bei padėsiu užsisakyti premium kokybės eterinių aliejų su 24% nuolaida.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.