Gilesnis žvilgsnis į vaikų sveikatą ir emocines negalavimų priežastis

Stresas, neigiamos emocijos pasiekus tam tikrą lygį mus pražudytų jei sąmonė neturėtų galimybės perkelti jų į kūną ir paleisti per fizinį negalavimą, ligą. Tai reiškia jog liga yra tai, kas mus gydo. Svarbu išmokti atpažinti, pripažinti ir leisti sau išjausti visas kylančias emocijas, ne užgniaužti jų. Kad ir kaip mums, kaip mamoms kartais sunku atlaikyti vaikų neigiamas emocijas, mes negalime reikalauti kad jie nustotų jas jausti, liautųsi liūdėti, pykti ir reikšti savo emocijas, mūsų užduotis yra padėti priimti tą emociją, pripažinti ir mylėti vaiką tokiu, koks yra, su visomis emocijomis.

Vaikai būdami labai jautrūs ir empatiški bei glaudžiai susiję su tėvais dažnai savo ligomis išreiškia tai, kas vyksta šeimoje. Štai keletas galimų situacijų pagal Louize Hay:

 • Pilvo spazmai – baimė, bandymas sustabdyti gyvenimo tėkmę.
 • Nelaimingi atsitikimai – nesugebėjimas pastovėti už save ir išsakyti savo tiesą, maištas prieš autoritetus ir valdžią, tikėjimas smurtu.
 • Aknė – savęs nemėgimas, nepriėmimas.
 • Alergijos – kažko nepriėmimas, savo galios neigimas.
 • Nerimas – nepasitikėjimas gyvenimo tėkme ir procesu.
 • Apatija – priešinimasis jausmams, tikrojo aš „užmarinimas“, baimė.
 • Apetito trūkumas – baimė, savęs saugojimas, nepasitikėjimas gyvenimu.
 • Apetitas per didelis – baimė, apsaugos poreikis, savo emocijų teisimas.
 • Šlapinimasis į lovą – kažkurio iš tėvų baimė, dažniau tėvo.
 • Bėrimas – susierzinimas dėl laukimo, vėlavimo, vaikiškas būdas atkreipti dėmesį.
 • Bronchitas – įtempta atmosfera namuose, ginčai ir šaukimas nors kartais tyli nesantaika.
 • Peršalimai, viršutinių kvėpavimo takų susirgimai – per daug visko vienu metu, proto sumaištis, netvarka. Smulkios nuoskaudos.
 • Virusinės infekcijos – gyvenimo džiaugsmo trūkumas, kartėlis.
 • Vėmimas – stiprus kažkokių idėjų atmetimas, naujovių baimė.
 • Karpos – mažytės neapykantos išraiškos, tikėjimas bjaurumu.
 • Kosulys – troškimas „aploti“ pasaulį. Pamatykite mane, išgirskite mane!
 • Sinusitas – susierzinimas vienu asmeniu, kažkuo artimu.
 • Gerklės skausmas – piktų žodžių nurijimas, jausmas jog negali išreikšti savęs.
 • Tonzilitas – baimė, užgniaužtos emocijos, nuslopintas kūrybingumas.
 • Ausų skausmas, otitas – pyktis, nenoras girdėti, per daug suirutės, tėvų barniai.
 • Akių ir regėjimo problemos pas vaikus – nenoras matyti kas vyksta šeimoje.
 • Toliaregystė – dabarties baimė.
 • Trumparegystė – ateities baimė.
 • Stuburo iškrypimai – Negebėjimas judėti į priekį jaučiant Gyvenimo palaikymą. Baimė ir bandymas laikytis senų idėjų. Nepasitikėjimas gyvenimu. Tvirtų įsitikinimų ir drąsos juos išreikšti trūkumas.
 • Hiperaktyvumas – baimė ir spaudimo jausmas privedantis iki pašėlusio elgesio.
 • Gripas – atsakas į masinį aplinkos negatyvumą ir įsitikinimus, baimė.
 • Susižeidimas – pyktis ant savęs, kaltės jausmas.
 • Mikčiojimas – nesaugumas, saviraiškos trūkumas. Jausmas jog neleidžiama verkti.
 • Laringitas – Toks stiprus pyktis, kad net negali kalbėti. Baimė pasisakyti. Apmaudas ant valdžios/autoritetų.
 • Plaučių problemos – depresija, sielvartas. Baimė priimti gyvenimą. Nesijautimas vertu gyventi gyvenimą „pilna krūtine“.
 • Plaučių uždegimas – desperacija, pavargęs nuo gyvenimo. Emocinės žaizdos, kurioms neleidžiama užgyti.
 • Nagų kramtymas – savigrauža, frustracija, pagieža susijusi su vienu iš tėvų.
 • Kraujavimas iš nosies – pripažinimo poreikis. Jausmas jog esi nepastebėtas, neįvertintas. Desperatiškas meilės prašymas.
 • Sloga, varvanti nosis – pagalbos prašymas, vidinis verksmas.
 • Atgalinis lašėjimas, sloga nubėganti į gerklę – vidinis verksmas, vaikiškos ašaros, jautimasis auka.
 • Nosies užgulimas kai negali prakvėpuoti – savo vertės nematymas/nepripažinimas.
 • Parazitai – savo galios atidavimas kitiems, leidimas paimti viršų.

Natūralūs aromatai paveikia smegenų limbinę skiltį ir gali padėti paleisti įtampą ir stresą, kad nereikėtų jų perkelti į kūną. Taip pat kiekvieno eterinio aliejaus aromatas ir vibracija rezonuoja su tam tikromis emocinėmis būsenomis, tad aromatais mes galime rasti pozityvią atsvarą ir priešnuodį neutralizuoti ar transformuoti ir paleisti kūne įstrigusioms neigiamoms emocijoms ir vystyti vidines savybes, kurių vaikui stinga.

Dėmesio koncentracija

Vaikams, kuriems praverstų pagalba su dėmesio koncentracija galite išmėgnti lašelį Vetiver eterinio aliejaus sumaišyti su pora lašelių augalinio aliejaus ir ištepti pėdutes.


Arba pamėginkite pėdoms arba garinti namuose mišinį iš vetiver, cedarwood ir lavender eterinių aliejų.

Stresą mašinantis ir susikaupti padedantis mišinys: 7 lašai vetiver, 8 lašai bergamot, 3 lašai ylang ylang. Sumaišykite eterinius aliejus. Masažui 2-3 lašus šio mišinio įmaišykite į 5 ml (arbatinį šaukštelį) augalinio aliejaus, o vakarinei voniai kelis lašus šio mišinio gerai įmaišykite į ½ stiklinės Epsom druskos ir ½ stiklinės sodos.

Susikaupimo ir atminties mišinys: 3 lašai rosemary,  8 lašai lemon, 6 lašai cedarwood.  Kelis lašus šio mišinio garinkite namuose arba atskiedusios augaliniu aliejumi tepkitė vaiko pėdutes.

Jau paruoštas mišinys GeneYus bus nuostabi pagalba 2-12 metų vaikams sutelkti dėmesį ir įsisavinti žinias. Garinkite ruošiant namų darbus, mokantis prieš kontrolinį, tepkite ant odos einant į mokyklą, galite vaikams paruošti skiestą baziniame aliejuje versiją buteliuke su rutuliniu aplikatoriumi savarankiškam naudojimui įmaišiusios 8 lašelius į 5 ml augalinio aliejaus.

Eteriniai aliejai padėsiantys jaučiant pyktį ir frustraciją: Lavender, vetiver, bergamot, marjoram, rose, ylang ylang, cistus, frankincense. Jau paruoštas mišinys StressAway.

Eteriniai aliejai padedntys susikaupti ir išlaikyti dėmesį: cedarwood atlas, lemon, patchouly, frankincense, rosemary, basil.

Eteriniai aliejai padėsiantys jaučiant nerimą: spearmint, coriander seed, frankincense, lavender, lemon, tangerine, jasmine, sandalwood, geranium, orange.

Eteriniai aliejai nuteiskiantys ramiam miegui: valerian, lavender, orange, tangerine, sandalwood, clary sage, roman chamomile.

Receptas vakarui: Pamėginkite į garintuvą vakare įlašinti 2 lašus lavender ir orange bei 1 lašelį roman chamomile. Arba šiuos aliejus atskieskite šaukšteliu augalinio aliejaus ir patepkite pėdutes ar švelniai išglostykite nugarytę.

Jei norite giliau pažinti aromatų emocinį poveikį, kviečiu jus į AromaPsichologijos kursus internetu

AromaPsichologijos kursai internetu

Jau paruošti mišiniai padėsiantys nurimti ir atsipalaiduoti vakare: Stress Away, Peace and Calming arba Peace and Calming II, pėdutėms tepti jums patiks mišinys Tranquil buteliuke su rutuliniu aplikatoriumi.

Mokyklos stresą paleisti padės šie aliejai: roman chamomile, bergamot, marjoram, geranium, lemon, lavender, clary sage, tangerine, sandalwood. Kelis lašelius vieno ar kelių įmaišykite į porą saujų Epsom druskos ir įpilkite į vonią, tai puikus būdas paleisti įtampą ir stresą, o prieš ar po to tiesiog pasikalbėkite, aptarkite kas neramina jūsų vaiką, kur jam sunku. Šie aliejai pravers ir jaučiant stresą artėjant egzaminams.

O egzamino rytą garinkite grapefruit + lavender. Ant nosinaitės, į aromaterapinę apyrankę ar pakabutį einant į egzaminą galite įlašinti lemon, rosemary ir peppermint ar tik kažkurio labiausiai patinkančio eterinio aliejaus, nes jie gerina atmintį ir padeda susikaupti ir daryti mažiau klaidų.

Pasitikėjimas savimi

Paauglystė yra sudėtingas laikas kai reikia nustoti būti kuuo buvai iki šiol (vaiku) ir tapti kažkuo kitu (suaugusiuoju), išeiti iš rūpestingos šeimos aplinkos ir rasti/išsikovoti savo vietą plačiajame pasaulyje. Socialinė aplinka, draugai, tėvų ir mokytomų lūkesčiai kuria didelį spaudimą. Greta to keičiasi pats kūnas, hormonai, reikia pažinti, priimti ir išreikšti save kaip jauną vyrą ar moterį. Na, po to kai išsiaiškins ką tai apskritai reiškia. Pasitikėjimui savimi šiuo metu greta stresą mažinančių eterinių aliejų galima parekomenduoti berniukams bergamotę, kuri apskritai padeda labiau pasitikėti savimi, mažiau pasiduoti grupės įtakai, o cedarwood padės jaustis bendruomenės dalimi ir stiprins vidines vertybes, garbingumo pojūtį. Mergaitei virstančiai moterimi galima pasiūlyti cinamoną vidiniam komfortui, grapefruit savo kūno priėmimui, melisa emocinei ir hormonų pusiausvyrai. Tik perspėjimas jog cinamonas yra „karštas“ odai aliejus, jį saugiausia garinti ir tik po porą lašų nes labai stimuliuojantis, nuostabiai dera su apelsinu. Galima naudoti į aromaterapinį medaljoną.

Taip pat Young Living turi nuostabų mišinį Valor tiek paprastame buteliuke, tiek ir buteliuke su rutuliniu aplikatoriumi, kuris kelia savivertę, vidinės galios pojūtį, pasitikėjimą savimi, suteikia drąsos ir padeda realizuoti savo potencialą.

Imuniteto stiprinimas

Prieš kalbant apie eterinius aliejus turiu konstatuoti tai, kas akivaizdu – sveikatos pagrindas yra sveika mityba, judėjimas, grynas oras. Maisto papildai nėra subalansuotos mitybos pakaitalas, tik papildymas.

Bet pakelkite ranką kieno vaikai reikalauja batonų ir blynelių ir ne per skandalą nepriversi valgyti špinatų ir brokolių… Taigi stengiamės, darome ką galime, slepiame špinatus į uogų kokteilius, verdame sriubas, ribojame saldumynus, nes gavus cukraus imunitetas smarkiai smunka kuriam laikui. Tada atleidžiame sau, kad nesame tobulos, pauostom sau skaniausio eterinio aliejaus ir papildom maisto, judėjimo ir gryno oro trejybę dar šiuo bei tuo, kad užtaisyti spragas.

Mano sveikatą papildantis trikampis yra

 1. OmegaGize žuvų taukai su vitaminu D3 ir kofermentu Q10 geram smegenų ir širdies bei kraujagyslių darbui, imuninei sistemai.
 2. MightyPro gerųjų bakterijų (probiotikų ir prebiotikų) papildas periodiškai atstatyti/papildyti gerųjų bakterijų, nes sveika stipri mikrobiota yra sveikatos pamatas.
 3. Ningxia red sultys kaip vitaminų ir mineralų šaltinis padedantis gerinti kraujo rodiklius ir rausvinti skruostukus, pakeliantis energiją taip, kad po to reikia ir pačiai išgerti jų, kad spėti paskui atsigavusi vaiką.

Tai nebūtinai viskas, kas gali būti naudinga ir nebūtinai tai kiekvienos mamos požiūriu svarbiausi ir reikalingiausi produktai, bet aš nuėjau ilgą kelią paliekant užnugaryje alergiją sau ir vaikui sukeltą nėštumo metu vartotų sintetinių vitaminų. Šiuo metu beldžiu į medį ir tikiuosi jog vaiko nepalies rimtos giminėje esančios sveikatos problemos ir jis užaugs sveikas. O kažkada suvokimas kur ritasi vaiko sveikata ir suvokdama kas laukia ateitį jei nerasime sprendimo mane gąsdino iki panikos. Tad kasdien džiaugiuosi atradusi Young Living terapinės kokybės eterinius aliejus ir papildus, kurie padeda stiprinti sveikatą, kad tų iššūkių liktų nedaug ir nebe itin rimtų ir kuo rečiau varstyti šeimos gydytojos duris. Juk iš prigimties sveikas organizmas negaudamas to, kas jį užteršia, žaloja ir išbalansuoja bei gaudamas gerų dalykų bei laiko sėkmingai susireguliuoja ir yra palaikus atlaikyti normalius kasdienius išūkius.

Ekstra atvejais pagrindinius pagalbininkus rasite startiniame rinkinyje

Stress Away mišinį – pauostom pačios, kad nepradėti panikuoti

Di-Gize mišinį. Skiedžiam ir masažuojam pilvą.

Thieves mišinį. Skiedžiam ir tepam pėdas kas valandą dvi ir po to retėjančiai kai pasijunta geriau.

R.C. Gariname ir mėgaujamės gaiviu, kvėpavimą lengvinančiu aromatu, skiedžiam ir tepam krūtinę kas valandą-dvi kol jaučiame poreikį ir po to rečiau dar kurį laiką, kad negrįžti ten, iš kur pradėjom.

Lemon sau ir paaugliams vaikams lašelį galime įlašinti į rytinio vandens stiklinę, kad būtų lengviau priprasti gerti vandenį tik atsikėlus ir pažadinti organizmą, kelti tonusą, kurti gerą nuotaiką, lengvumą ir energiją.

Lavender gaivus, vėsus aromatas padės atsipalaiduoti, gerins miegą, o jis būtinas jei kūnas jau ir taip nuvargęs ir prašo poilsio ir meilės.

Pipirmėtė padės atsigaivinti ir atsivėsinti, o Frankincense atkuria vidinę pusiausvyrą ir tiesiog naudoju jį kaip pagalbą organizmui susireguliuoti, mėgstu juos kartu atskiedus tepti ant nugaros ir pėdų.

Ekstra ekstra atvejais

Raindrop – lietaus lašų – masažas. Jo nusipelno visi šeimos nariai sveikatos ir vidinės harmonijos palaikymui kartą per savaitę šaltuoju sezonu.

InnerDefence kapsulės tik suaugusiems, tai puiki parama imuninei sistemai. Visuomet laikau indelį šaldytuve, nes mamoms išeiti atostogų tiesiog negalima, reikia rūpintis vyru ir vaikais.

Kadangi kokybės skirtumai yra labai didelį, savo mažiesiems norime rinktis tik saugius, terapinės kokybės produktus. Mielai pasidalinčiau savo patirtimi auginant vaiką ir rūpinantis šeima holistiškai ir padėčiau įsigyti kokybiškų eterinių aliejų rinkinį didmenine kaina.

Nuoširdžiai, Lina Balsė

Young Living narės ID numeris 3470205

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.