Čakru kortos kasdienė praktika. Afirmacijos ir eteriniai aliejai 7 čakrų aktyvacijai ir asmeniniam augimui

Kasdieną augti į geriausią savęs versiją

Čakrų kortos kasdienė praktika. Afirmacijos ir eteriniai aliejai 7 čakrų aktyvacijai ir asmeniniam augimui. Autorė Lina Balsė

Ko reikia norint tapti geriausia savęs versija? Kaip girdėti ir išmokti stebėti save, atrasti vidinių resursų susidurti su savo baimėmis, nesaugumo jausmu, kitais nesklandumais kasdienybėje ir sąmoningai juos įveikti priimant kaip pamokas? Apie tai kalbamės su Reiki meistre, AromaPsichologijos mokytoja, holistinio gyvenimo būdo edukatore ir tarologe Lina Balse, kuri ką tik išleido kortų kaladę “KASDIENĖ PRAKTIKA. Afirmacijos ir eteriniai aliejai 7 čakrų aktyvacijai ir asmeniniam augimui”, kurios kiekvienam pagelbės savęs pažinimo kelyje. Kortų kaladė įsigyti galite Saviugdos knygyne.

Kaip save pristatote?

Galiu pristatyti save per baigtus mokslus kaip finansininkę ir koučerę, tačiau galiu pristatyti save ir per įrankius, kuriuos pasitelkiu savo veikloje, kurios tikslas – padėti žmonėms. Tokiu atveju prisistatau kaip Tarologė, Reiki meistrė, AromaPsichologijos mokytoja arba per savo misiją nešti šviesą, įkvėpti žmones pamatyti ir atskleisti jų potencialą bei augti į geriausią savo versiją.

Ką tik pasirodė jūsų kurtos naujos kortos. Kodėl ėmėtės šios užduoties?

Daugelis svarbiausių mano sprendimų gyvenime neturi labai logiško paaiškinimo. Visgi sprendimai, kuriuos priėmiau eidama paskui įkvėpimą, atvedė į pačius nuostabiausius dalykus. Aš tiesiog jaučiau aistrą įsigilinti ir rasti atsakymus, kaip senovines ezoterines žinias, apie žmogaus energetinę sistemą, pamatyti ne tik per mistinę ezoterinę, bet ir per psichologinę ir fiziologinę prizmę. Norėjau pati sau integruoti šias žinias ir susidaryti žmogaus žemėlapį apjungiantį fizinį, psichologinį bei energetinį/dvasinį lygmenis. Na, o jei jau susirinkau ir susisisteminau informaciją ir pasidariau ieškotas išvadas, atrodo, nedera to pasilikti tik sau. Intuityviai jaučiu poreikį tai, ką gaunu, perduoti toliau ir pašaukimą mokyti.


Kas slypi jūsų kurtoje kortų kaladėje?

Kaladėje rasite mini knygutę su paaiškinimu ir instruktažu bei 63 kortas – po 9 kortas su afirmacijomis kiekvienai iš 7 čakrų bei tai čakrai rekomenduojamais eteriniais aliejais. Knygelėje taip pat sudėjau informaciją, kas yra čakros žvelgiant šiuolaikinio vakariečio akimis, instrukciją kaip atlikti savidiagnostiką 3 skirtingais būdais bei kasdienę praktiką. Sužinosite vienintelę svarbiausią sąlygą ko reikia, kad ištraukta korta tikrai būtų prasminga ir kad jos veiktų. Viliuosi, jog žmonės, įsigiję šią kortų kaladę, naudos ją kaip kasdieninę praktiką, nes kasdienis dėmesio nukreipimas į pozityvią intenciją, tampa mažais elgesio pokyčiais, kurie per laiką susideda į dideles transformacijas ir asmeninį augimą.

Atrodo, apie afirmacijas, mūsų energetinius centrus (čakras) yra kalbama nemažai ir įvairiuose kontekstuose – kuo jūsų kortos išskirtinės?

Mano tikslas su yra nuleisti šias sąvokas „ant žemės”, t.y. susisteminti turimą informaciją ir perteikti labai lengvai prieinama ir suprantama forma. Tad į glaustą miniatiūrinę knygelę prie kortų sudėjau labai paprastas instrukcijas bei ilgus metus studijuotas susistemintas žinias, surinktas tiek iš visos lentynos geriausių pasaulio autorių, tiek ir iš intuityvaus vedimo bei mano pačios įžvalgų. Pažadu, kad pateiktos instrukcijos ir būsima praktika su šiomis kortomis bus ne apipinta mistifikacijomis, o labai žemiška.

Šių kortų naudojimo tikslas bei rezultatas labai realus ir apčiuopiamas – augimas į geriausią savęs versiją, kiekvieną dieną praleidžiant su konkrečia intencija ir per tai dienai ištrauktos kortos afirmaciją susitelkus į specifinę temą. Mano sukurtų kortų naudojimo tikslas yra kasdien pozityvia linkme nukreipiamas dėmesys ir nauji iš to gimstantys veiksmai, o veiksmai tampa įrodymu mums patiems, patvirtinančiu mūsų kuriamą naują identitetą.

Kaip ir kokiais atvejais jūsų kortos gali pagelbėti savidiagnostikoje?

Apskritai įvairios kortos yra informacijos, kurią jau turime savyje, išvedimo į išorę ir įsisąmoninimo įrankis. Tą patį galėčiau pasakyti tiek apie savo naująsias Čakrų kortas, tiek apie ankstesnį projektą Aromaterapines Psichologines kortas, ar tradicines mantines sistemas kaip Taro, Lenormand ir t.t. Kiekvienas tokio pobūdžio įrankis yra kuriamas su konkrečia intencija, kokią informaciją jis galės efektyviausiai atspindėti. Čakrų kortos – ne būrimo įrankis, jos nėra numatytos prognozėms. Jos skirtos įsiklausymui į save, savo kūną, jausmus, mintis ir subtilųjį lygmenį bei įvertinimui, kur man šiuo metu svarbiausia nukreipti savo dėmesį – į kurį energetinį centrą ir sąmonės lygmenį, kokius poreikius ir būdus išreikšti save šiame pasaulyje, kurią fizinio kūno dalį. Tai galimybė pastebėti tai, kas galbūt praslystų nepastebėta per ilgai. Visada geriau laiku atpažinti savo poreikius, pastebėti kurias sritis esame apleidę arba kurias savybes šiuo metu svarbiausia vystyti.

Ištraukę dienos kortą kaip rezultatą gauname žinutę, su kokia intencija praleisti šią dieną, siekiant augti į geriausią savęs versiją. Visada su šiuo tikslu. Kaip GPS navigacijos sistema be tikslo negalės sudaryti maršruto, taip ir šios kortos turi vieną fiksuotą tikslą – augimą į geriausią savęs versiją, į kurį pasiūlo maršrutą remiantis tuo iš kur ateiname ir kur esame šiuo metu.

O kokia rolė čia tenka aromaterapijai?

Kaip jau minėjau, man buvo svarbu integruoti fizinį, psichologinį ir energetinį lygmenis į vieną „žemėlapį“. O išsiaiškinus, kurį energetinį centrą šiuo metu svarbiausia palaikyti, suaktyvinti, tam galima pasitelkti labai įvairius visų lygmenų įrankius ar praktikas. Pavyzdžiui, siekiant palaikyti ir aktyvinti Pagrindo čakrą ir iš jos kylantį saugumo ir stabilumo pojūtį (kaip priešnuodį baimei ir nesaugumui), mes galime fiziniame lygmenyje lavinti savo kūną sportu – stiprus, ištvermingas, darbingas kūnas leidžia užsitikrinti didesnį saugumą. Taip pat galime kurti saugumą per materialinį lygmenį apsirūpindami mūsų išgyvenimui reikalingais materialiais daiktais, pavyzdžiui, nuosavu būstu, automobiliu ir stabiliu darbu sau išlaikyti. Galime stiprinti savo saugumo jausmą gyvenime per sveikus pozityvius ryšius su savo šeima ir gimine, su aplinkine bendruomene, nes tarpusavio ryšiai tai didžiausias saugumo garantas. Per energetinį lygmenį galime pasitelkti spalvas, vizualizacijas, tam tikrą muziką, kad sukurtume pozityvią šios čakros išraišką atitinkančias būsenas savyje ir vystyti iš tų emocinių būsenų kylančius charakterio bruožus, pavyzdžiui aistrą gyventi, energiją veikti.

Eteriniai aliejai yra vienas iš mano mėgstamiausių įrankių, nes jie veikia vienu metu visais lygmenimis. Fiziniame lygmenyje kiekvienas jų turi savo savybes ir gali palaikyti natūralias sveikas mūsų organizmo funkcijas ir procesus. Įkvėptas eterinio aliejaus aromatas tiesiogiai paveikia emocinius smegenų centrus ir akimirksniu įveda kiekvienas į skirtingą emocinę būseną. Vibraciniame ir dvasiniame lygmenyje jie ne šiaip sau jau tūkstančius metų smilkomi visų religijų apeigų metu.

Tam tikrų eterinių aliejų aromatai geba taip paveikti hormoninius, neurologinius ir kitus fizinius procesus, emocijas ir sąmonę, kad jaučiamės atgavę vidinę darną, pusiausvyrą, jaučiame pakylėjimo bei sąmonės išsiplėtimo būseną, kurioje medituojame, meldžiamės ar kitaip bendraujame su savo Aukštesniuoju Aš ir Kūrėju, randame vidinę stiprybę pereiti iššūkius, sunkumus gyvenime bei rasti ieškomus atsakymus.

Būtent todėl ant kortų nurodžiau, kokie eteriniai aliejai palankūs kiekvienos čakros įtakojamiems kūno organams ir procesams, emocinėms būsenoms, psichologinėms savybėms bei tiesiog vibracijai. Turint kelis iš jų galima pauostyti visus ir pasirinkti tą, kuris tuo metu sukelia pozityviausias emocijas, labiausiai traukia, nes tai ne atsitiktinumas. Mūsų uoslės receptoriai labai sparčiai atsinaujina, tad priklausomai kiek kurių turime taip užuodžiame vienus ar kitus aromatus ir aromatų suvokimas bei preferencija jiems sparčiai kinta. Žmones intuityviai pradeda traukti ir labai skaniai kvepėti tie eteriniai aliejai, kurių savybės tuo metu jiems itin aktualios.

Kaip skaitytojai turėtų naudotis jūsų kortomis? Ką reikėtų žinoti prieš imant jas į rankas?

Svarbiausia yra vidinė būsena ir intencija. Šios kortos atsako tik į vieną klausimą – kur man šiandien nukreipti savo dėmesį ir su kokia intencija praleisti dieną, reaguoti į dienos įvykius, kad per tai augčiau į geriausią savo versiją. Labai svarbu traukti kortą esant ramios, atviros ir pozityvios vidinės būsenos, tad pradėti galima nuo ramaus, lėto kvėpavimo, nedidelės vizualizacijos, kurią aprašiau knygelėje – taip paruošite save įsiklausyti ir išgirsti iš savo vidaus ateisiančią informaciją.

Pavyzdžiui, tinkamos vidinės būsenos ištraukėte raudonos spalvos Pagrindo čakros kortą su afirmacija „Aš esu saugi ir vertinga, esu būtent ten, kur ir turiu būti“, o iš rekomenduojamų eterinių aliejų Pagrindo čakrai šįkart turite Kedrą. Tuomet pakvėpuojate šiuo eteriniu aliejumi, garinate jį namuose, užfiksuojate savo intenciją ir pradedate savo dieną.

Jos metu neabejotinai kyla įvairios situacijos: galbūt kažkur pasijuntate nejaukiai ir norisi pasitraukti, gal patiriate konfrontacijas arba darbe padarę nedidelę klaidą ir sulaukę vadovo pastabos suabejojate, ar neseniai pradėtos pareigos jums tinka. Bet primenate sau jog „esu saugi ir vertinga, esu būtent ten, kur ir turiu būti“, todėl nusprendžiate nesureikšminti incidento su klaida, primenate sau, jog jūs mokotės ir labai greitai būsite geriausia tame, ką darote, paskubėjusi neatsisakote šių pareigų.

O galbūt per pietų pertrauką susėdote pietauti kartu su kolegomis ir kažkuriuo metu pasijuntate lyg jums ten ne vieta, gal kažkas pasakyto užkabina jūsų ir taip šlubuojantį pasitikėjimą savimi ir jums norisi atsiprašyti bei pasišalinti, ateityje vengti šių žmonių. Ir tokiu atveju vėl primenate sau, jog „esu saugi ir vertinga, esu būtent ten, kur ir turiu būti“ bei žmogui, kuris privertė pasijusti neverta, nusprendžiate pasakyti komplimentą, pagirti jo/jos patirtį ir kompetenciją bei paprašyti supažindinti su jums naujais darbo aspektais.

Dienos situacijų stresą galite sumažinti iš rankinės išsitraukusi ir porą minučių pakvėpavusi šiandienai pasirinktu eteriniu aliejumi. Vakare galite permąstyti dieną ir suvokti, jog širdyje nešiota intencija padėjo jums priimti geresnius sprendimus situacijose, kur reikėjo emocinės paramos, kur dar tik augate ir nesijaučiate itin užtikrintai ir galiausiai viskas susiklostė labai palankiai. Rytoj bus nauja diena, su naujomis galimybėmis augimui ir ją pradėsite su naujai išsitraukta korta, vėl išsakyta intencija augti į geriausią savęs versiją bei gausite užuominą, kur šiandien nukreipti dėmesį ir kokio požiūrio laikytis.

Ką kortos apskritai reiškia jūsų gyvenime? Juk teikiate ir Taro kortų konsultacijas?

Taip, Taro kortas atradau ir įsimylėjau iš pirmos dėlionės dar anksti paauglystėje. Man tai galimybė įsiklausyti į save, į savo intuiciją, ištraukti į paviršių ir pastebėti tuos dalykus, kuriuos būčiau praleidusi nepastebėtus. Kortos man yra būdas geriau suprasti save ir savo poreikius, galimybes bei iššūkius, tai metodas, padedantis atverti sau daugiau galimybių ir kelių gyvenime. Turiu labai įvairių kortų ir labiausiai mėgstu ne prognozes, nes ateitis kintanti – ją kuriame ir perkuriama kiekvienu nauju sprendimu, bet galimybę pažvelgti į save lyg veidrodyje.

Kur įsigyti jūsų kortų kaladę Kasdienė praktika. Afirmacijos ir eteriniai aliejai 7 čakrų aktyvacijai ir asmeniniam augimui?

Kortas netrukus rasite didžiuosiuose knygynuose, o taip pat galite užsisakyti internetu Saviugdos knygyne.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.