Norite gauti atsakymus - užduokite teisingus klausimus

Klausimai keičiantys gyvenimą

Liepos 26 dieną vestame webinare aš daug pasakojau apie pasąmoninius ribojančius įsitikinimus, kaip jie blokuoja mūsų suvokimą, neleidžia pamatyti egzistuojančių galimybių, sabotuoja gerus norus keistis. Tikriausiai galite prisiminti atvejų savo gyvenime kai pasakėte viskas, gana, nuo rytdienos pradėsiu… mokytis… sportuoti… sveikai maitintis… ieškotis kitokio darbo… Tačiau geri ketinimai taip ir liko rytdienoje, ėmėte išsisukinėti, atidėlioti, racionalizuoti kodėl vis tik dar ne nuo šiandien.

Taip yra, nes mūsų pasąmonė sąmonės komandų nepriima. Kaip žinote apie 3-5 proc. mūsų asmenybės yra sąmonė, o likę 95-97 proc. pasąmonė ir jei pasąmonė nepasirašė pokyčiams, tie vargani keli procentai sąmonės niekur to ledkalnio nenuvilks.

Aš pasakojau apie afirmacijas, kiek ilgai turime jas kartoti, kol pasąmonė atkreips į jas dėmesį. Maža to iš pradžių sukyla visi vidiniai prieštaravimai ir pasipriešinimas. Tik pridėjus kritinį komponentą – terapinę aromaterapiją atverti pasąmonei galime apeiti pasipriešinimą ir lengviau įvesti naujas programas į pasąmonę.

Tačiau šiandien noriu kalbėti ne apie tai, ką jau pasakojau webinaro metu, o tai, ko nepapasakojau, apie dar vieną efektyvų metodą dirbti su pasąmonę ir atsiverti naujoms galimybėms.


Jei mes sakome afirmaciją ar bet kokį teiginį, mūsų vidus sulygina jį su turima informacija ir įsitikinimais bei atmeta jei jis neatitinka vidinės „tiesos”. Pamėginkite pasakyti sau „Aš turtinga, aš graži, aš mylima” ir jei tik turite ribojančių įsitikinimų šiomis temomis iškarto pajusite vidinį atmetimą, pasipriešinimą.

Bet visai kitaip pasąmonė reaguoja į klausimus. Ji kaip kompiuteris, kaip google paieškos sistema – jei įvedei klausimą ir paspaudei mygtuką ieškoti ji ieško kol randa atsakymą. Tai yra nuostabus būdas atsiverti naujam požiūriui ir galimybėms, rasti sprendimus, tačiau svarbu užduoti teisingus klausimus.

Kaip tik šiomis dienomis vienas žmogus bendraudamas su manimi net kelis kartus pakartojo klausimą „Kas su manimi negerai, kad…”. Uždavus tokį klausimą pasąmonė suras atsakymų kas negerai ir jie tik dar labiau nusmukdys savivertę ir pasitikėjimą savimi, įtvirtins įsitikinimą jog „su manim tikrai kažkas negerai”.

O jei užduosime klausimą „Kaip aš galėčiau…?” arba „Ką aš savyje turiu, kas padėtų man sudominti…?”, Kodėl aš esu vertas meilės?”, „Kaip aš traukiu pinigus ir sėkmę?”. Tokie klausimai atneš pozityvius, palaikančius, motyvuojančius, galimybėms atveriančius atsakymus.

Pamėginkite užduoti klausimą „Kaip man susikurti papildomą pasyvių pajamų šaltinį?”. Aš gavau atsakymą tarsi iš oro po to kai porą dienų kėliau šį klausimą ir neanalizavau jo racionaliai, tiesiog palikau „kaboti” tuščioje erdvėje ir nežinojimo būsenoje.

Nors šią techniką žinojau ir naudojau intuityviai, tik neseniai sužinojau apie transformacijos koučerę Ritą Grinevičienę ir jos išleistą praktinio darbo su pasąmonę per efektyvius klausimus knygelę. Tai kompaktiško dydžio knygelę su įkvepiančių klausimų pavyzdžiais įvairioms gyvenimo sritims ir vieta užsirašyti savo klausimus. Knygelė tilps į švarko kišenę ar rankinę ir galės jus lydėti visuomet.

Pati Rita pasakoja jog ji sulaukia ne tik atsakymų, bet iš karto sprendimų ir rezultatų.

Pridedu mūsų su Rita pokalbio įrašą ir leisiu jei pačiai plačiau papasakoti apie tai, kaip gimė ši knyga ir kam ji skirta.

Norintys įsigyti šią praktinio darbo su savimi knygelę galite užsisakyti per Ritos puslapį www.klausimai.com

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.