Ligos, emocijos ir elgesys bei susijusios čakros

Dominuojančios emocijos, elgesio modelis ir fiziniai negalavimai pakankamai aiškiai nurodo kuri čakra yra išsibalansavusi ir per kurią čakrą galime padėti sau grįžti į pusiausvyros ir harmonijos būseną.

Noriu pabrėžti jog dalis simptomų, instinktyvių norų/poreikių ir net fizinių negalavimų ir yra organizmo būdas grįžti į pusiausvyrą tokiu būdu išleidžiant susikaupusią negatyvią energiją. Pavyzdžiui nuo streso, pasijutus nesaugiai kam nors gali imti „sukti pilvą“. Per žarnyno spazmus tarsi ventilį greitpuodyje yra išleidžiama streso energija, kad ji nepridarytų rimtos ilgalaikės žalos. Analogiškai sakralinė čakra neigiamą energiją gali išleisti per raumenų spazmus, moterys mėnesinių gali spręsti ar daug neigiamų emocijų prikaupė sakralinėje čakroje.

Reikia suprasti jog energetinė pusiausvyra nėra statiška, tai lyg akrobato ėjimas lynu, reikalingos nuolatinės smulkios korekcijos siekiant išvengti visiško pusiausvyros praradimo ir kritimo. Labai svarbu leisti neigiamoms emocijoms išeiti, išlaisvinti jų energiją, o ne užgniaužti ir atidėti kur nors kūne, iš kur ji kels problemas. Tam gali pasitarnauti reguliari meditacija. Kai kam tai bus „taisyklinga“ meditacija, kai kam meditatyvus arbatos gurkšnojimas ar mirkimas vonioje. Nuostabiai išlaisvinti įstrigusių emocijų energiją padeda terapiniai eteriniai aliejai. Žmonėms patyrusiems nelengvą vaikystę ir skaudžių emocinių traumų rekomenduoju eterinių aliejų rinkinį Jausmai, apie kurį plačiau rašiau kitame straipsnyje.

Toliau išvardintos su 7 čakromis susijusios ligos, emocijos ir elgesys

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Pagrindo čakros veiklą

Priklausomybės, lošimas, anoreksija, persivalgymas/apsirijimas, svorio problemos, nugaros apačios skausmai, kraujo ligos, problemos su kulkšnimis, keliais, klubais, kaulais, stuburu, kojų mėšlungis, šaltos kojos, menstruacijų problemos, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, kolitas, depresija, egzema, dažnas šlapinimasis, glaukoma, hemorojus, hipertenzija, impotencija, niežėjimas, akmenys inkstuose, migrena, prostatos vėžys, storosios žarnos vėžys, išialgija/sėdimojo nervo skausmai, probleminė oda, silpnos kojos.


Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Pagrindo čakrai

Priklausomybės, polinkis kaltinti ar jaustis kaltu, naštos jausmas, neįmanoma įtikinti, nepatiklumas, neužtikrintumas, baikštumas, praeities/ateities baimė, nutirpimo, apmirimo, sąstingio jausmas, finansinis nesaugumas, godumas, kaltė, sielvartas, veidmainystė, nesugebėjimas priimti pokyčių, nesugebėjimas paleisti senų idėjų ir įsitikinimų, ilgai nešiojama neapykanta, nuoskaudos, pyktis dėl praeities, įsiūtis, seksualinis spaudimas, įtampa, nestabilumas, nesaugumas, materializmas, nervingumas, nesubalansuotas gyvenimas.

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Sakralinės čakros veiklą

Priklausomybė nuo greito ir nesveiko maisto, alkoholio, nugaros skausmai, naktinis šlapinimasis, šlapimo pūslės problemos, cistitas, kūrybiniai blokai, baimė, vaisingumas, persileidimai, gimtos problemos, fibroma, frigidiškumas, impotencija, klubai, dirgliosios žarnos sindromas, inkstų ligos, menstruacijų problemos, gimtos fibromos, raumenų spazmai, kiaušidžių cistos, persivalgymas, priešmenstruacinis sindromas (PMS), prostatos ir sėklidžių ligos, problemos su skrandžiu, vėmimas.

Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Sakralinei čakrai

Pyktis, pyktis ant partnerio, priklausomybė, aplinkinių kaltinimas, įsitikinimas jog seksas yra kažkas blogo, per didelis lipšnumas, reiklumas, nesugebėjimas judėti pirmyn, pakvaišimas dėl kontrolės, kūrybiniai blokai, nepasitikėjimas, depresija, savo poreikių neigimas, neigiami lūkesčiai, tėvų baimė, gėdos, sumišimo, drovumo jausmai, apmirimo jausmas, bejausmiškumas, aukos vaidmuo, frustracija, kaltė, nekantrumas, intravertiškumas, neištikimybė, motyvacijos trūkumas, nervingumas, nesugebėjimas pasirūpinti savimi, nepasitikėjimas savimi, obsesinis elgesys, manijos, pasenę įsitikinimai, persivalgymas, kurios nors lyties atstūmimas, seksualinis nesaikingumas, įtampa, neišsakytas kartėlis, neišreikštos emocijos, nevertumo jausmas, kerštingumas savo ex atžvilgiu.

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Saulės Raizginio čakros veiklą

Pilvo srities spazmai, padidėjęs organizmo rūgštingumas, valgymo sutrikimai, anoreksija, bulimija, chroniškas nuovargis, diabetas, virškinimo ir skrandžio problemos, rėmuo, pepsinė opa, gastritas, tulžies pūslės problemos, akmenys, alergijos maistui, baimė, hepatitas, gelta, inkstų ar kepenų problemos, pankreatitas, sumažėjęs imunitetas, rūkymas, vėmimas.

Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Saulės Raizginio čakrai

Nerimas, pyktis, agresija, kartėlis, polinkis kaltinti kitus, nerūpestingumas nei savo, nei kitų atžvilgiu, nesugebėjimas pastovėti už tai kuo tiki ir kas teisinga, problemos su valdžia ir kontrole, dominavimas, egoizmas, savo galios neigimas, susitelkimas į praeitį, baimės, pasmerktumo jausmas, bejėgiškumas, atstūmimo baimė, nesijautė mylimas vaikystėje, neryžtingumas, neapsisprendimas, nuolatinis teisinimasis, žema savigarba, pasyvumas, savikritiškumas, neišspręstos chroniškos problemos, neišreikšti, užgniaužti jausmai kaip meilė, baimė, pyktis.

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Širdies čakros veiklą

Alergijos, astma, kraujo cirkuliacija, krūties vėžys, plaučių, kvėpavimo takų ligos, bronchitas, pneumonija, užgulta krūtinė/plaučiai, kosulys, nuovargis, širdies ligos, aukštas kraujo spaudimas, hiperventiliacija, trūksta oro, imunitetas, gripas, nagų kramtymas, skausmas rankose, miego sutrikimai, rūkymas, tremoras.

Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Širdies čakrai

Užblokuota meilė, laimė, džiaugsmas, problemos su įsipareigojimu, šaltas ir nutolęs, nusivylimas, neviltis, sielvartas, depresija, neapykanta, pojūtis jog esi užslopintas, baimė, desperacija, sunku duoti ir priimti, jausmas jog visi naudojasi tavimi, užuojautos trūkumas, sudaužyta širdis, meilės sau trūkumas, liūdesys, savanaudiška meilė, savęs gailėjimas, užgniaužtos emocijos, užgniaužtos ašaros, pasitikėjimo problemos, neigimas, neišreikštas sielvartas, meilė, pyktis.

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Gerklės čakros veiklą

Astma, bronchitas, peršalimas, kosulys, ausies infekcija, problemos su klausa, spengimas ausyse, šienligė, užkimęs, dingęs balsas, gerklės skausmas, laringitas, pasimetimas, opos burnoje, skausmas viršutinėje rankų dalyje, mikčiojimas, sustingęs kaklas, problemos su dantimis ar dantenomis, skydliaukės problemos, tonzilės, viršutinis virškinimo traktas, vėmimas, nenutrūkstantis kalbėjimas.

Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Gerklės čakrai

Smurtas, priklausomybė, prastas klausytojas, negali pasakyti Taip/Ne, pasimetimas, kritiškumas, baimė kalbėti, komunikacijos problemos, jausmas jog negali elgtis taip, kaip nori, kad negali kontroliuoti situacijos, neapykanta valdžiai, pažeminimas, intravertiškumas, nesugebėjimas išsakyti ką jauti ir manai, teisimas/teisuoliškumas, netiesos kalbėjimas, valios trūkumas, susirūpinimas ką pagalvos kiti, savęs nemėgimas, savęs neigimas, drovumas, užgniaužtos emocijos ir pyktis, užgniaužtas kūrybingumas, per daug kalba arba per tylus, nepajėgiantis išsakyti ką mano ar paprašyti to, ko reikia, noras kam nors suduoti.

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Trečiosios akies čakros veiklą

Alergijos, amnezija, nerimas, kraujo cirkuliacija galvos srityje, aklumas, smegenų auglys, vėžys, chroniškas nuovargis, tremoras, žvairumas, kurtumas, galvos svaigimas, narkotikų vartojimas, disleksija, ausies skausmas, alpimas, glaukoma, problemos su augimu/ūgiu, aukštas kraujospūdis, hormonų disbalansas, nemiga, keisti reginiai, problemos su kairiąja akimi, trumparegystė, toliaregystė, katarakta, miežis, įtampa, įtampos sukelti galvos skausmai, migrena, nervingumas, nervinės krizės, sinusų ligos, vėmimas.

Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Trečiosios akies čakrai

Abejingumas, pyktis, ko nors nemėgimas, nenoras pripažinti tiesos, nelankstus mąstymas, nesugebėjimas susitvarkyti su savo situacija, nenoras pažvelgti į savo gyvenimą, nenoras matyti, kas iš tiesų vyksta šeimoje ar su draugais, sunku planuoti tolimesnę ateitį, išsiblaškymas, jausmas, jog esi atstumtas, haliucinacijos, irzlumas, laimės trūkumas, nevertumo jausmas, savikritiškumas arba egocentrizmas, susitelkimas tik į save, užsispyrimas, prietaringumas, neišspręstos emocinės problemos, nesugebėjimas atleisti, nesugebėjimas pasimokyti iš patirties.

Ligos, kuomet naudinga harmonizuoti Karūnos čakros veiklą

Alshaimeris, išsėtinė sklerozė, parkisono sindromas, paralyžius, amnezija, susidvejinusi asmenybė, šizofrenija, senatvinė silpnaprotystė, nervų sistemos problemos, vėžys, depresija, galvos svaigimas, epilepsija, baimė, galvos skausmai, migrena, imuninės sistemos problemos, nemiga, mokymosi sutrikimai, neurozės, psichozės, problemos su dešiniąja akimi, nuovargis, tremoras, vėmimas.

Elgesys ir emocijos būdingi išsibalansavusiai Karūnos čakrai

Senų įsitikinimų laikymasis, pavyzdžiui apie neatleistinas nuodėmes, pernelyg intelektualus visą laiką, depresiją, užblokuota energija, emocinis disbalansas, pasimetimo jausmas, neišmintingumas, nesugebėjimas pasitikėti gyvenimo vertybėmis, savęs pažinimo ir supratimo trūkumas, tikėjimo ir įkvėpimo trūkumas, pernelyg dvasingas, išankstinė neigiama nuostata apie pasaulį, nelankstus, sustabarėjęs mąstymas, neapykanta dvasiniu/religiniu pagrindu, savanaudiškumas, nesugebėjimas priimti naujų idėjų, neetiškumas.

Turbūt pastebėjote jog gan dažnai skirtingos čakros yra susijusios su tomis pačiomis ligomis ar emocinėmis būsenomis. Taip yra todėl, kad dažnai gretimos čakros dalinasi įtakos zonomis, arba ta pati problema, simptomas ar emocija gali kilti dėl skirtingų priežasčių ir todėl jų šaltinis bus skirtingos čakros, net jei išoriškai simptomai panašūs. Kai neaišku į kurią čakrą susitelkti, žiūrėkite ar yra daugiau būdingų simptomų ar emocijų iš kurios nors čakros, o taip pat įsiskaitykite į platesnius kiekvienos čakros aprašymus, kad suprastumėte jų esmines funkcijas. Dažniausiai to pakaks suprasti kur problemos šaltinis ir kur skirti didžiausią dėmesį. Taip pat galite pasitikrinti švytuokle ar kineziologiniu testavimu dėl to, su kuria čakra susijusi problema, kurią norite spręsti.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.