Trečiosios akies čakra

Trečios akies čakra Adžna – šeštoji čakra

Adžna arba Trečiosios akies čakra vaizduojama tarp ir truputį virš antakių. Ši čakra siejama su kankoriežine liauka, atsakinga už bioritmus – miego bei būdravimo režimą bei reguliuoja daugelį hormoninių ir endokrininių funkcijų. Ji randasi labai arti optinių nervų, todėl yra jautri vizualinei stimuliacijai ir apšvietimo pokyčiams, o dėl šioje liaukoje randamo magnetito kristalų ji susijusi su mūsų jautrumu elektromagnetiniams laukams ir jo pokyčiams. Kažkuria prasme tai mūsų vidinis kompasas leidžiantis susiorientuoti pasaulyje ir gyvenime.

Esminė šios čakros tiesa ir savybė yra matymas aiškumas ir tiesa. Ji apima ir apjungia tiek loginį mąstymą ir įžvalgą, tiek kūrybinį mąstymą ir intuiciją kaip gebėjimą numatyti į priekį galimus ateities variantus ir gyvenimo kelius ar suprasti bendrą paveikslą turint tik jo dalį. Ši čakra leidžia mums duomenų kratinyje įžvelgti tam tikrus šablonus, pasikartojimus, programas ir dėsningumus.

Su šia čakra susijusi vaizduotė ir kūrybingumas itin svarbūs dėl suteikiamo gebėjimo mintyse kurti realybės viziją, o po to perkelti ją į realybę. Čia gimsta mūsų idėjos, svajonės, ambicijos, tikslai. Nieko naujo nepajėgtume sukurti jei pirmiausia to nesukurtume vaizduotėje. Galite suprasti kiek svarbus šiai čakrai yra atvirumas naujoms idėjoms, informacijai, galimybėms. Pagal tai, kiek žmogus atviras naujovėms galima vertinti kiek atvira ar uždara jo trečiosios akies čakra.

Būtent čia randasi mūsų tikroji motyvacija ir saugomi įsitikinimai apie save, gyvenimą ir pasaulį. Šios čakros esmė yra tiesa ir aiškumas, tačiau mes ne visada atviri tai tiesiai ir galime turėti įsitikinimų neatitinkančių mūsų tikrosios tiesos, ribojančių ar neigiamų įsitikinimų apie save, savo galimybes ar ko esame verti. Per šią čakra mes gauname informaciją apie visus mums įmanomus gyvenimo kelius. Kai iš Sakralinės čakros pakyla troškimo energija, ji sulyginama su galimais gyvenimo kelio variantais, bet po to pereina mūsų įsitikinimų apie save ir pasaulį filtrą ir pagal juos pasirenkamas vienas iš galimų kelių. Jei gyvename pagal vidinę tiesą, mes pasirinksime patį palankiausią kelią į troškimo įgyvendinimą. Jei nepriimame savęs ir turime neigiamų įsitikinimų, pasirinksime ateities kelią ir scenarijų, kuris atitiks tuos įsitikinimus ir mes gausime rezultatą patvirtinantį mūsų įsitikinimus. Visata su mumis nesiginčija, ji atspindi tai, ką turime savyje ir mes patys manifestuojame tai, ką tikimės gauti – teigiamą ar neigiamą.


Evoliucionavusi Trečiosios akies čakra apjungia ir peržengia logiką, kūrybingumą ir įžvalgą ir yra mūsų aukštesniosios sąmonės centras, vartai į pakitusią/išplėstą sąmonės būseną, transo būseną. Ji yra instrumentas suvokti subtilesnius realybės lygmenis, egzistuojančius už 5 fizinių pojūčių ir leidžia jausti subtiliąsiasias energijas, suvokti archetipus, patirti mistines būsenas, prabudimą, nušvitimą. Šios čakros vizijos subtilesnės, miglotesnės, primena sapnus, sunkiau perteikiamos žodžiais, nors tuo pačiu tai lyg matymas užsimerkus, galimybe pažvelgti kiaurai per visas iliuzijas ir suvokti tiesą. Vystydami Trečios akies čakrą per meditaciją imame suprasti jog visi įvykiai mūsų gyvenime nutiko neatsitiktinai ir imame matyti realybę tokia, kokia ji yra, o ne kokia manome ją esant.

Kas blokuoja Trečiosios akies čakrą?

Šios čakros demonas yra iliuzijos, jos veiklą iškreipia nerimas dėl ateities, labai gasdinanti aplinka (karas, smurtas), kai tai, ką matai nesutampa su tuo, kas tau sakoma, kai paneigiamas tavo paties suvokimas ir intuiciją. Ją blokuoja atsisakymas matyti ir priimti realybę, gyvenimas fantazijomis ir iliuzijomis arba priešingai – atsisakymas pripažinti esant ką nors daugiau nei tai, ką matai ir gali paliesti, dualistinis juoda/balta mąstymas. Paprastumas ir situacijų bei gyvenimo, tokio, koks jis yra, priėmimas palankiai veikia Trečios akies čakrą ir tai nereiškia, kad negalime svajoti. Tiesiog svajonės neturėtų būti realybės pakaitalu kai nepriimame realybės bet ir netikime bei nesiekiame paversti jų realybe. Priimant tai, kas yra ir svajojant apie tai, kas galėtų būti, ką norėtume išvysti, atsiveria galimybė tai įgyvendinti.

Subalansuota Trečiosios akies čakra

Kai Trečiosios akies čakra subalansuota, stipri ir sveika, žmogaus mintys, žodžiai ir veiksmai yra dermėje, mintys veda prie veiksmų, nelieka vien fantazijomis. Toks žmogus aiškiai skiria iliuzijas ir fantazijas nuo savo intuicijos. O atėjus įkvėpimui jis sugeba numatyti konkrečius žingsnius bei paversti savo viziją realybe.

Toks žmogus pasižymi stipria valia, yra ryžtingas, vizionierius, turi puikią atmintį. Sugeba atsiverti aukštesnių jėgų vedimui, atviras įžvalgoms, neturi mirties baimės, neprisirišęs prie materialių daiktų. Stipri Trečios akies čakra leidžia kitaip išreikšti seksualinę energiją ir pilnatvei jau nebėra būtinas kitas žmogus.

Ši čakra (kaip ir visos kitos) veriasi pamažu ir jokiu būdu nereikėtų dirbtinai forsuoti proceso. Apskritai nederėtų skubinti šios čakros atsivėrimo kol nesukurtas tvirtas pagrindas tam, nesustiprintos apatinės čakros. Prasivėrus šiai čakrai žmogaus suvokimas tampa mažiau dualistinis, suvokiama ir priimama tiek fizinė, tiek ir subtilioji/dvasinė realybė, ateina gilesnė įžvalga, išmintis, simbolinis mąstymas, gyvenimo įvykių prasmės suvokimas.

Kai Trečiosios akies čakra yra harmonijoje su kitomis čakromis mes tampame atviru kanalu visuotiniam informacijos laukui ir suvokiame jog esame savo realybės kūrėjai. Jums taps pasiekiamos pakitusios sąmonės būsenos leidžiančios patirti astralines keliones ir gauti žinutes iš savo Angelo Sargo ir dvasinių mokytojų.

Per silpna arba uždara Trečiosios akies čakra

Žmogus su per silpna ir uždara Trečiosios akies čakra yra „siauro proto“, masto racionaliai, bet ribotai, nepajėgus atsiverti naujoms idėjoms, pamatyti didesnio paveikslo ar pažvelgti už savo įprastinės rutinos ir problemų. Toks žmogus neturi fantazijos, nesugeba įsivaizduoti, neprisimena savo sapnų bei apskritai stokoja jį vedančios vizijos. Jam tikra tik tai, ką mato prieš save ir nėra nieko daugiau, dvasiniai ir neįprasti dalykai tiesiog atmetami.

Mes visi turime „šeštąjį pojūtį“, intuiciją, tačiau kai šį čakra nepakankamai aktyvi, žmogus nemato ryšio tarp vidinės ir išorinės realybės, nepajėgia atsiverti gilesniam žinojimui ir nebepasitiki savo nuojauta. Todėl jis dažnai priima klaidingus sprendimus, patiria nusivylimus.

Toks žmogus dažnai jaučiasi pasimetęs, jo prasta atmintis, sunku suprasti naujus dalykus, todėl jų vengia ir prisibijo, gali turėti mokymosi sunkumų. Kai neturi savo vizijos, nesugebi mąstyti už save, paprasčiau perimti kitų viziją koks turėtų būti tavo gyvenimas, sekti autoritetais. Taip pat jis greičiausiai stokoja empatijos ir yra gan nejautus aplinkiniams žmonėms.

Per aktyvi ar atvira Trečiosios akies čakra

Labai efektingas reklaminis triukas yra pasiūlymas atverti trečią akį. Kaip tik šią čakrą skubia suaktyvinti daugelis nesuvokiančių visos čakrų sistemos. Tai labai pavojinga, nes pernelyg aktyvi Trečiosios akies čakra, be likusios čakrų sistemos, ypač pagrindo čakros paramos, geriausiu atveju veda į gyvenimą fantazijomis ir iliuzijomis, gal net haliucinacijas, o blogiausiu tai bilietas į psichinę ligoninę. Teko bendrauti su artimaisiais žmonių, kuriems tam tikrų seminarų metų atvėrė trečiąją akį. Be stiprios Pagrindo čakros tarnaujančios tarsi inkaras, nenatūraliai „atsivėrus“ Trečiai akiai atsidurtumėte tarsi įsibridę iki kaklo į sraunią upę ir srovė nesuvokiamų vaizdinių ir pojūčių, informacija, kuriai nesate pasiruošė tiesiog nuneštų, apimtų baimė.

Pernelyg intelektualūs, dogmatiški žmonės su polinkiu vertinti ir teisti, stokojantys empatijos dažnai turi pernelyg aktyvią trečios akies čakrą. Jei jūsų Trečios akies čakra per aktyvi galite jausti stresą ir įtampą lydimą dažnų galvos skausmų juntamų kaktos ar smilkinių srityje. Vaizduotė gali įsisiūbuoti tiek, kad sapnai ims virsti košmarais, patys mintyse kursite situacijas ir įvykius, kurių iš tiesų nėra.

Trečiosios akies čakra maitina energija šiuos organus

Smegenys, , kankoriežinę liauka, nervų sistema, akys, ausys, nosis.

Ligos, kuomet būtų naudinga harmonizuoti Trečiosios akies čakros veiklą

Migreniniai ir negatyvios energijos sukelti galvos skausmai, svaigulys, pykinimas, akių ir ausų ligos, sinusitas, tinitas, problemos su regėjimu, aklumas, kurtumas, konkoriežinės liaukos veiklos sutrikimai, hormonų pusiausvyros sutrikimai, smegenų auglys, insultas, neurologinės problemos, traukuliai, veido nervo problemos, nemiga, košmarai, panikos priepuoliai, depresija, visą stuburą apimančios problemos, mokymosi sunkumai.

Pusiausvyros atkūrimas

Trečiosios akies čakra yra suvokimo ir intuicijos centras. Jo subalansavimas padės atsiverti vidinei išminčiai, peržengti ego, atskleisti savo charizmą. Stipri ir subalansuota Trečiosios akies čakra leis išlaikyti ramų ir aiškų mąstymą, matyti bei priimti situacijas ir žmones tokiais, kokie jie yra. Gyvenime niekas neatrodys kaip didelė problema, suvokiant kiekvienos situacijos prasmę, pamoką ir atveriamą galimybę.

Tiek pernelyg atvira bei aktyvi, tiek ir uždara bei silpnai funkcionuojanti čakra veda į psichologines problemas ir fizinės sveikatos sutrikimus. Mūsų tikslas yra atkurti šios čakros veiklos harmoniją ir sveikatą. Ekspertai tam rekomenduoja Jogos pozas, aromaterapiją su eteriniais aliejais, vizualizacijas ir meditacijas, o taip pat spalvingus brangiuosius ir pusbrangius akmenis bei kristalus. Energetinės sistemos pusiausvyrą gali padėti ir tokia energetinė terapijos kaip Reiki arba mankšta suaktyvinanti energijos tekėjimą organizme kaip cigun ar taiči. Toliau aprašysiu keletą paprastų būdų kaip galite subalansuoti Adžna čakrą.

 1. Balsu kartokite bidža mantrą AUM, šio garso vibracija tokia pati kaip Trečiosios akies čakros ir padeda ją subalansuoti, stiprina valią.
 2. Pasitelkite afirmacijas, kurios stiprina Trečiosios akies čakrą. Trečiosios akies ir kitoms čakros skirtą afirmacijų rinkinį su maloniais gamtos garsais galite rasti sudėtas į Čakras valančią ir stiprinančią video meditaciją.
 3. Kad ši čakra neįsitemptų, neužsidarytų svarbu mąstyti paprastai, priimti situacijas, nejausti vidinio pasipriešinimo, neigimo.
 4. Šią čakrą atitinka gili mėlyna ar indigo spalva, tad labai palanku žiūrėti į tokių spalvų augalus, paveikslus, medituoti sutelkus dėmesį į trečiosios akies čakrą įsivaizduojant mėlyną/indigo spalvą, žiūrėti į žvaigdėtą naktinį dangų.
 5. Trečiosios akies čakrą palankiai veiks vizualinio meno kūrimas, tad imkite dažus ir teptukus ir tapykite arba atsipalaiduokite spalvindami spalvinimo knygas, žaisdami spalvomis ir atspalviais.
 6. Patrinkite rankas vieną į kitą kol įkais, tuomet uždenkite jomis užmerktas akis, leiskite joms išsimaudyti išdelnųsklindančioje šilumoje ir subtiliojoje energijoje, lėtai atmerkite vis dar uždengtas, stebėkite vidiniam regėjimui atsiveriančius vaizdinius.
 7. Išmėginkite kūrybinės vizualizacijos praktikas, kurios leis savo mintyse kurti realybę.
 8. Trečios akies čakrai itin naudingos vedamos meditacijos, vizualizacijos, nuraminkite protą, lavinkite koncentraciją ir vaizduotę.
 9. Užsidekite indigo spalvos žvakę, nurimkite stebėdami jos liepsną ir savo kvėpavimą.
 10. Atsigulkite su mėlynos spalvos akmenėliu ar maža piramide ant kaktos ir sutelkite mintis į kvėpavimą ir mėlyną spalvą.
 11. Išmėginkite eterinius aliejus – levandą, kvapnųjį šalaviją, kadagį, rozmariną. Taip pat tokius mišinius kaip Transformation, Build Your Dream, Dream Catcher, Envision. Rekomenduoju naudoti tik terapinės kokybės eterinius aliejus, mano pasirinkimas yra Young Living firmos produktai apie kuriuos mielai papasakosiu plačiau jei man parašysite. Eterinius aliejus galite garinti aromatinėje lempoje, įmaišyti į bazinį aliejų ir patepti pulso taškus ar patepti Trečiosios akies čakros vietą prieš meditaciją.
 12. Nešiokite kaip auskarus, laikykite po pagalve, medituokite su mėlynais ir indigo ar violetinės spalvos akmenimis kaip ametistas, mėlynas safyras, lazuritas, sodalitas, dumortieritas, azūritas, violetinis fluoritas, sugilitas, iolitas, merlinitas, čiastolitas.
 13. Kadangi Trečiosios akies spalvos yra mėlyna ir indigo, galite naudoti viską, kas yra mėlynos spalvos šiai čakrai suaktyvinti nuo drabužių, maisto ir gėrimų, gėlių iki papuošalų ir aksesuarų.
 14. Trečios akies čakrą palankiai veikia maistas gausus baltymų ir Omega-3 riebalų rūgščių, kaip riebi žuvis, riešutai, saulėgražų sėklos ir linų sėmenys. Taip pat labai naudingos daržovės, juodasis šokoladas, kai kurios uogos kaip mėlynės ir braškės pozityviai veikia pažintinius gebėjimus ir protavimą. Geriausia rekomendacija yra valgyti intuityviai, įsiklausyti į savo kūną, nes jis žino, ko jam reikia.
 15. Reiki energijos terapija padeda atgauti vidinę pusiausvyrą, apsivalyti nuo neigiamos energijos ir subalansuoti visą energetinę sistemą, seansai gali būti atliekami net nuotoliniu būdu.

 

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.