Aromaterapija prieš šventinį stresą

Su kuo jums asocijuojasi Kalėdos ir Naujieji metai? Iš vaikystės dar išlikęs šventės, stebuklo, pasakos, artumo, dovanėlių prisiminimas. Tačiau pasiekus tam tikrą amžių geruosius vaikystės įspūdžius ima užgožti šventinis stresas.

Nusiunčiau vyrą į parduotuvę kelios dienos prieš Kūčias. Nors parvežti prašiau tik du dalykus, kad nepamirštų užrašiau juos raštu. Grįžo tik su vienu ir kol buvo išvažiavęs tris kartus man skambino pabambėti kaip neįmanoma pasistatyti mašinos prie prekybos centro, kokios nerealios eilės ir be eilės besibraunantys pirkėjai, kiek ilgai užtruko ir kaip daugiau niekada šventiniu periodu nevažiuos į didžiuosius prekybos centrus. Ir parvažiavo tik su vienu pirkiniu iš sąrašo… per tą stresą antrąjį pamiršo.

O norisi šventes pasitikti ramiai ir džiugiai, nepasiduodant masinei pirkimo isterijai, mėgaujantis kartu leidžiamu laiku.

Taigi verdiktas – dovanėlės šiemet tik vaikui. Sau tai, ko mums reikėjo, nusipirkom kai reikėjo, o per šventes lepinamės poilsiu ir laiku kartu. Juk tai geriausia dovana sau.


Mielas smulkmenas ir skanėstus daromės patys, tuo pačiu bus ir smagios dovanėlės draugams.

Mes su sūneliu jau darėme vonios bombas, darėme sausainių formų eglutės papuošimus iš sūrios tešlos, darėme aromatinius zodiako ženklų medalionus ir eglutės papuošimus iš modelino (šiuos dar reikės nudažyti, tik vakar padarėme), dar nusimato antra partija vonios bombų ir nekeptas tortas. Gal ir kūčiukus išmėginsime. Ir šie darbeliai su sūneliu ir dažniausiai dar ir vyro pagalba bus mano šilčiausias šių švenčių prisiminimas.

Aišku įtampai nuraminti ir gerai nuotaikai kurti pas mus namuose nuolat naudojami eteriniai aliejai. Noriu pasidalinti su jumis keliais būdais juos naudoti ir receptais bei rekomendacijomis.

Kaip minėjau darėme eglutės žaisliukus iš sūrios tešlos (po lygiai miltų, druskos ir vandens tiek, kad gautųsi tinkamo kietumo tešla) ir iš modelino. Šiuos žaisliukus galima patepti kalėdiškai nuteikiančiais eteriniais aliejais, jie gerai įgers kvapą ir jis pamažu skleisis.

Dar tariamės su sūneliu ar paliksime baltus ar dažysime su akriliniais dažais. Man norisi juos paauksuoti ir pasidabruoti.

Kalėdiškai ir pozityviai nuteikiantys kvapai – apelsinų, mandarinų, kardamono, pušų, eglių, cinamono.

Juokingai gavosi su cinamonu, įlašinau jo lašelį į difuzorių kai sūneliui buvo truputį užgulusi nosis. Kai nosis atsikimšo mažasis užuodė cinamoną ir kadangi kaip tik iš miesto buvo grįžęs tėtis ėmė klausinėti kur bandelės su cinamonu 🙂 Teko tą vakarą kepti 🙂

Šiuo metu mano mėgstamiausias difuzoriaus receptas prikvėpinantis visus namus šilto jaukaus kvapo yra 1 lašas cinamono (pakanka 1 kai yra mažas vaikas) ir 3-4 lašai apelsinų eterinio aliejaus.

Be kvepiančių pakabukų (eglutei ar sau) ir difuzoriaus eterinius aliejus galime naudoti vonioje. Su sūneliu pasigaminome vonios bombų. Eterinius aliejus į jas galima įmaišyti iš karto gaminant ar tiesiog užlašinti aliejaus ant bombos prieš metant ją į vonią.

Jei vonios bombos gamyba atrodo per sudėtinga, galima tiesiog įsigyti epsomo druskų (galima ir jūros druskos, bet patikėkit, epsomo druska dėl didelio atpalaiduojančio magnio kiekio šiuo metu bus naudingesnė) ir paprasčiausiai įlašinti į pusę stiklinės 4-8 lašus tokių raminančių eterinių aliejų kaip levanda,  kedras+mandarinas, vetiverija, StressAway mišinys.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.