Bioritmai – vidinis organizmo laikrodis

Bioritmai – tai biologinis ritmas, tiksliai kaip laikrodis pasikartojantys fizinių, emocinių ir intelektualinių galimybių pakilimų ir atoslūgių laikotarpiai. Suprasdami juos galime prisiderinti prie gamtos, maksimaliai išnaudoti savo potencialą bei apsisaugoti nuo pervargimo ir nesėkmių. Kaip ir astrologija bioritmai atspindi tam tikrų ciklų įtaką mūsų gyvenimui. Bioritmų mokslas gali konkuruoti su astrologija, nes profesionali astrologo konsultacija nors ir informatyvesnė, tačiau ne visiems prieinama, o visiems lengvai prieinamų bendrųjų horoskopų patikimumas ir praktinė nauda beveik nulinė. Bioritmų teorija prieinama ir suprantama kiekvienam, ja patogu naudotis kasdien ir tai didžiausias jos privalumas.

Bioritmai buvo pastebėti ir plačiai naudojami senovės Kinijoje. Buvo manoma, kad šių ciklų priežastis yra saulės, mėnulio ir planetų judėjimas. XIX amžiuje Europos mokslininkams atradus bioritmus jie buvo siejami su endokrininių liaukų veikla. Tačiau tai nepaaiškino šių ciklų ritmiškumo.

Naujausi tyrimai atskleidė, kad antro, trečio ir ketvirto energijos centro (čakrų) veikla yra sinchroniška su fiziniu, emociniu ir intelektualiniu bioritmais. Jų intensyvumas stipriausias bioritmo kreivei esant aukštumoje ir silpniausias žemumoje. Tai atskleidžia kosminę mūsų vidinių bioritmų prigimtį. Visa Visata pulsuoja tam tikru ritmu, tai lyg kosminė muzika, pagal kurią šoka visa gyvybė. Įdomu pastebėti kad pilnas saulės apsisukimas apie savo orbitą trunka tiek pat kiek ir emocinis ciklas – 27 dienas. Kosminė erdvė įtakoja mūsų energetinį laiką ir tiksliai kaip šveicariškas laikrodis perduoda signalus mūsų endokrininėms liaukoms, ko pasekoje jaučiame ritmingus vidinius pokyčius.

Skiriami trys pagrindiniai žmogaus bioritmai – fizinis, emocinis ir intelektualinis, plius papildomas intuityvusis. Ciklai prasideda mūsų gimimo akimirką ir veikia mus visą gyvenimą. Kiekvienas bioritmas atspindi tam tikrus žmogaus gebėjimus. Fizinis bioritmas parodo fizinę savijautą, energingumą, koordinaciją, ištvermę, sveikatos stiprumą ir bendrą gyvybingumą. Emocinis bioritmas atspindi jausmus, nuotaiką, kūrybingumą ir jautrumą. Intelektualinis bioritmas susijęs su loginiu mastymu, gebėjimu įsisavinti informaciją, susikaupti ir reakciją.


Bioritmai vaizduojami grafiku primanančiu bangas. Bioritmai kyla kol pasiekia maksimumą, o tuomet krinta ir vėl iš pradžių. Įsidėmėkite, kad bioritmai nenusako savo atspindimų sugebėjimų lygio kiekviename žmoguje, tik potencialo svyravimus. Jei fizinis ciklas nukritęs dar nereiškia, kad visą dieną gulėsime išsekę, tačiau sporto rekordų tuo metu nepamušime. Tuo metu kūnui reikia poilsio, kad galėtų atstatyti jėgas. Intelektualinio bioritmo pakilimo metu palanku mokytis, užsiimti susikaupimo reikalaujančia veikla, eiti į pokalbį dėl darbo. Emocinio bioritmo pakilimo metu savo mylimam žmogui galėsite atskleisti savo jautriąją ir dėmesingąją pusę.

Naudinga žinoti ne tik savo, bet ir artimų žmonių bioritmus, tai padės suprasti irzlų draugą, kuriam tuo metu emocinio ciklo nuosmukis, žinosite kada žmona bus labiausiai nusiteikusi aistringai nakčiai, o bosas sukalbamas ir geros nuotaikos. Pastebėta, kad žmonės, kurių bioritmai sutampa jaučiasi artimesni, tačiau drauge jie išgyvens tiek pakilimus tiek nuosmukius. Jei bioritmų suderinamumas 50 proc. partneriai galės vienas kitą kompensuoti, jei suderinamumo visai nėra… na artimiems santykiams tai ne pats geriausias ženklas.

Siekiant tiksliai įvertinti esamus ritmus ir daryti prognozes modernioji bioritmų teorija naudoja trijų pagrindinių ir papildomo bioritmų kombinaciją. Teigiamos ir neigiamos kiekvieno bioritmo fazės sudaro 16 kombinacijų, kurios leidžia detaliai apibūdinti kiekvieną dieną bei suderinamumą tarp dviejų žmonių.

Apibendrinant bioritmai gali parodyti mūsų fizines, emocines, intelektualines bei intuityviasias galimybes bet kuriuo metu praeityje, dabartyje ir ateityje. Tai naudinga planuojant įvairią veiklą, pavyzdžiui egzaminą, varžybas, keliones, derybas ar pasimatymus. Bioritmai gali perspėti apie kritines dienas, kai reikėtų būti atsargesniems. Taip pat bioritmai gali padėti nustatyti dviejų ar daugiau žmonių suderinamumą. Tai tinka tiek romantiniams santykiams, tiek ir darbo ar bet kokios bendros veiklos.

Bioritmus galima apskaičiuoti naudojantis tik pieštuku ir popieriumi, tačiau tai ganėtinai sudėtingas skaičiavimas. Paprasčiau susirasti internete bioritmų skaičiuoklę, įvesti į ją savo gimimo datą iš štai – vaizdingas ir lengvai suprantamas grafikas. Nemokamą bioritmų skaičiuoklę galite parsisiųsti iš šio puslapio skyrelyje Programos parsisiuntimui.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.