Žmogaus energetinė sistema – 4 pirminiai elementai

Žmogus kaip vandenynas – vientisas ir nedalomas, tačiau tyrimo tikslais vandenynas yra skirstomas pagal gylį, šviesos kiekį, gyvūnijos tipą ir kitokius parametrus. Taip pat ir žmogus būdamas nedaloma visuma gali būti nagrinėjamas įvairiais lygmenimis. Ypač fizinės anatomijos ir energetinės sistemos pažinojimas praverčia ieškant sutrikimo priežasčių ir siekiant gražinti organizmą į harmoningo funkcionavimo būklę.

Fizinė žmogaus anatomija tai dar ne visas žmogus, tai, kas daro jus unikaliais visatos sutvėrimais, įkvepia gyvybę yra kur kas daugiau. Dar senovės filosofų ir alchemikų pasiūlytą stichijų sistema puikiai atspindi visa ko sandarą. Taip pat ir žmogaus. Keturios stichijos – Žemė, Vanduo, Oras ir Ugnis sudaro visą materiją, o penktoji stichija – Dvasia įkvepia gyvybę ir suteikia prasmę. Žemę atitinka mūsų fizinis kūnas, Vandenį emocijos, Orą mintys, o Ugnį energetinė žmogaus sistema. Toks žmogaus sandaros modelis puikiai tinka siekiant Taro kortomis įvertinti žmogaus vidinę pusiausvyrą ir siekiant ją atstatyti darant energetinį poveikį.

Pavyzdžiui matydami, kad žmoguje vyrauja Oro stichija, šiek tiek mačiau yra Žemės ir Ugnies energijos ir labai silpna Vandens stichijos energija galime drąsiai daryti prielaidą, kad jis vadovaujasi racionaliu protu, yra praktiškas, darbštus, bet nejaučia gyvenimo laimės, silpnai motyvuotas ir greičiausiai turi problemų santykių sferoje, ypač kas lieka artimiausius santykius ir meilę. Ir jei jo tikslas sukurti harmoningus meilės santykius būtina sustiprinti Vandens stichiją saugantis nepažeisti ne itin stiprios Ugnies. Galima dirbti tiesiai su stichijų energijomis ir meditacija, ar pasitelkti papildomus pagalbininkus kaip spalvas, kvapus, maistą ir mano mėgstamiausius padėjėjus – mineralus.

Stichijų modelis ne vienintelis galimas. Iš rytų mus pasiekė kita energetinės žmogaus sistemos suvokimo sistema, kurios centriniai elementai yra čakros ir meridianai. Meridianai yra kanalai, kuriais po žmogaus kūną keliauja energija, o čakros yra tų meridianų susikirtimo taškai sukuriantys svarbius energetinius centrus. Išskiriamos 7 pagrindinės čakros išsidėsčiusios išilgai stuburo ir papildomos mažesnės delnuose, pėdose ir kitos. Darbui su kristalais stichijų ir čakrų sistemų pažinimas yra kertiniai akmenys ant kurių statoma visa šio mokslo ir meno sistema.


Kai kažkurioje energetinės sistemos vietoje yra pažeidimas mes pasitelkiame harmoningą to energetinio centro funkcionavimą atitinkantį akmenėlį, kad jis rezonuodamas su pažeista vieta atstatytų jos normalią funkciją, t.y. sustiprintų silpną ar pervargusį organą ar funkciją, nuramintų per aktyviai veikiantį, atpalaiduotų energetinius blokus. Plačiau apie 7 čakrų valdomas fizines zonas, emocines ir mentalines funkcijas bei kaip daromas poveikis akmenimis kalbėsime kitame straipsnyje.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.