Mandala

Mandala – kas tai ir kokia prasmė ją piešti

Žodis mandala sanskrito kalboje reiškia ratą su centru. Tai mikro ir makro kosmoso simbolinis piešinys. Mandala yra visos kūrinijos statybinis brėžinys ir jis atsispindi viskame beribe formų įvairove nuo apvalios saulės, akies vyzdžio, ląstelės branduolio, voratinklio ir kiekvienos gėlės žiedo simetrijos, obuolio ar apelsino pjūvio iki snaigės simetrijos. Jei trumpai ir paprastai, mandala – tai nuo centro simetriškas, dažniausiai apskritimo formos piešinys.

Apskritimo forma yra išbaigtumo, begalybės, vientisumo, pilnatvės, vienybės ir dieviškumo simbolis. Taškas centre simbolizuoja pačias ištakas, vienybę, Dievą. Tad mandala išreiškia visumą, nuo dievo iki visos kūrinijos ir primena mums, jog visa yra viena.

Kai mandalos simbolinė prasmė tokia esminė ir gili ir kai visa aplinka pilna mandalų, žmogus negalėjo jos “neatrasti”. Ir randame ją per visą istoriją ir visus žemynus, ne tik pas Tibeto budistus vienuolius kaip dvasinę ir meditacinę praktiką, bet ir Amerikos čiabuvių ritualinėse bei gydymo praktikose, o taip pat mūsų pačių senovės baltų mene. Įsižiūrėkite į visas saulutes ir liaudiškus raštus ir rasite jose mandalą. Moderniosios psichologijos tėvas K. G. Jungas, vientisumo simbolį mandalą naudojo kaip meno terapiją, per ją padedamas pacientams tai, kas yra pasąmonėje iškelti į sąmonės šviesą.

Koks mandalos vaidmuo ir prasmė galėtų būti mūsų kultūroje ir šiandieniniame gyvenime? Tai gali būti dvasinė praktika, dėmesio koncentravimo objektas meditacijos metu. Ir nereikia išsigąsti, kad tai svetima Krikščionybei, pakaks pažvelgti į vitražines katedrų rožes ir labirintus, kad pamatytumėte tas pačias mandalas. Mandala nereikalauja priklausyti vienai ar kitai religijai, ji, kaip vienybės simbolis, apima ir talpina savyje viską, visus tikėjimus, visus kelius, visas pradinio kūrybinio impulso išraiškos formas, nes viskas yra viena. Meditacija žvelgiant į mandalą gali padėti pasiekti pakitusios sąmonės būseną, įeiti į transą, suvokti joje užkoduotą išmintį, visatos ir gyvybės dėsnius. Mandalų piešimas šiandieniniame mūsų pasaulyje gali būti atsietas nuo dvasinės praktikos ir pasitelkiamas kaip psichologinė savianalizės priemonė, meno terapijos rūšis. Arba tiesiog kaip meno forma.


Kaip kažkada buvo su Taro kortomis, prisilietusi prie mandalos aš intuityviai supratau jos esmę. Gal mano atrasta tiesa nėra visa tiesa, vienintelė tiesa ir mielai palieku vietos kitoms interpretacijoms. Tačiau pasidalinsiu su jumis tuo, kas mandala yra man. Mandalos simetrija ir tvarka, bet kartu begalinė formų ir spalvų įvairovė, ją piešiant leidžia atkurti tvarką ir simetriją savo energetikoje, savo sieloje. Piešiant mandalą galime integruoti  skirtingus savo asmenybės aspektus, įvairias sukauptas patirtis ir atstatyti vidinę harmoniją. Galiausiai per formų ir spalvų pasirinkimą mes galime koreguoti savo pačių sielos matricą, “statybinį brėžinį” ir tobulinti save bei savo gyvenimą. Su skirtingais ketinimais ir skirtingais metodais piešiama mandala gali padėti geriau pažinti save, spręsti vidines problema, harmonizuoti savo vidų ir išorę ir net keisti save bei savo gyvenimą, įgyvendinti norus. Argi tai ne stebuklas?

Kas mandala galėtų būti jums – nuspręskite patys. O dar geriau – leiskitės į savęs pažinimo kelionę. Tegu mandala jums tampa saviraiškos priemone, vidinės transformacijos ir tobulėjimo įrankiu bei tiesiog įneša į jūsų pasaulį daugiau spalvų, simetrijos ir grožio.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Komentarai

  1. Ausrine

    Sveika, Lina,
    Norejau pasidalinti savo patirtimi. Pries kiek tai laiko pradejau noreti piesti mandalas, net nezinodama kodel. Suradau mokytoja, kuri trumpai paaiskino nuo ko pradeti ir pradejau. As vaikysteje be galo megau spalvinti knygeles, spalvindavau nuo pirmo iki paskutinio puslapio, dar pridedavau ir savo ornamentu. Kai pradejau piesti mano pirmaja mandala, pasijutau kaip sugrizus i vaikyste, net ir mandala isejo tokia vaikiska, gal dar itakos turejo tai, kad piesiau spalvotais piestukais.
    Tai va tokie pastebejimai 🙂 Sekmes piesiant mandalas.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.