Mandalų rūšys ir piešimas

Genialūs dalykai yra tokie paprasti, kad reikia būti genijumi, jog juos suprasti. Arba, kad kas nors parodytų kelią. Aš ilgai žavėjausi mandalų piešiniais, tačiau žinodama savo meninių gabumų ribotumą nedrįsau net pamėginti, maniau, jog tam reikia kažką žinoti, suprasti, išmanyti kažkokias technikas. Dabar žinau jog pati esmė labai paprasta, pradžiai pakanka apskritimo ir taško centre, o toliau galima tiesiog leisti vaizduotei pašėlti. Spontaniška, natūrali, niekuo nesuvaržyta pradžia bus naudinga jau vien tuo, jog vėliau, turint daugiau žinių ši į jokius rėmus neįsprausta pirmoji mandala daug ką atskleis apie jus pačius.

Na o toliau jau galima pereiti prie įvairių metodikų, technikų, gudrybių ir įdomybių. Prieš pradedant kalbėti apie galimą mandalos piešimo procesą noriu pabrėžti, jog tai tik vienas iš galimų variantų ir drąsiai galite jį koreguoti pagal save. Ir tam tikrų skirtumų turės piešimo eiga priklausomai nuo to, kokiu tikslu piešiate mandalą.

Mandala savęs pažinimui geriausiai jus atskleis jei pasikliausite intuicija ir nemastydami apie jokias taisykles piešite kaip jums norėsis ir ką norėsis. Kiekvienas intuityvus ir spontaniškas, nesuplanuotas ir nesurežisuotas sprendimas ir potėpis turės savo prasmę, kurią išsiaiškinsite vėliau. Naudingas gali būti nebent pats piešimo ritualas – atsipalaidavimas pasitelkiant kvėpavimą, maldą, meditaciją ar kt., aplinkos sukūrimas, uždegta žvakė, grojanti muzika. Tinka viskas kas padės maksimaliai atsipalaiduoti ir pasinerti į save bei kūrybos procesą.

Mandalą vidinės būsenos korekcijai pieštume nusistatę tam tikrą intenciją ir stengdamiesi išlaikyti ją mintyse. Jei kankina liūdesys, vietoje to, kad jį įtvirtinti ir nupiešti, susitelkite į pozityvią būseną kaip tikėjimas ar gyvenimo džiaugsmas ir pieškite tai. Negali sunaikinti savyje minties, emocijos ar būsenos, gali tik pereiti prie kitos, tad pieškime tai, ką norime jausti, kuo norime būti.


Mandala noro išsipildymui gali būti „sukonstruota” atsižvelgiant į skaičių, formų ir spalvų simbolines reikšmes. Ji piešiama ne taip spontaniškai, ją planuojame iš anksto. Svarbu gerai apgalvoti savo norą ir tikslą, numatyti ką jis apima ne tik fiziniu, bet ir emociniu ir dvasiniu lygmeniu ir rasti kaip tai geriausiai išreikšti per formas, simbolius ir spalvas. Pavyzdžiui trokštant pagerinti finansinę padėtį galime numatyti jog mums reikia daugiau emocinio saugumo ir tai išreikšti per kvadrato formą ir skaičių 4 bei 8, tiek kartų kartoti įvairius simbolius ir ornamentus mandalos piešinyje. Jam spalvinti galime pasirinkti tokias spalvas kaip ruda – žemiškumui ir stabilumui, raudona – motyvacijai ir energijai, žalia – augimui ir klestėjimui. Papildykime piešinį asmeniškai reikšmingais simboliais ir ženklais mums išreiškiančiais gausą, gerovę, saugumą ir stabilumą.

Turėdami omenyje šias skirtingas mandalų paskirtis, nesunkiai prisiderinsite pagal savo poreikius mandalos piešimo ritualą/procesą, kurį rasite sekančiame šios serijos apie mandalas straipsnyje.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Komentarai

  1. Marija

    Aš tik matydama nupieštų mandalų pavyzdėlius pradėjau kažką panašaus pati daryti.Nekopijavau jų, ėjau pagal savo mintis, norėdama nusiraminti, nes labai sudėtingas likimas teko. Norėjau ištverti, išsilaikyti arčiau saulės ir jutau, kaip man tie užsiėmimai padeda.Galiu drąsiai sakyti- man padėjo ir padeda.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.