Naujametiniai pasižadėjimai gyventi sveikiau

Ar sudarinėjate naujametinių pasižadėjimų sąrašą? Gal tik mintyse prasukate idėjas kuo sekantys metai bus kitokie nei praėję, ką darysite kitaip? Mano senelis man visuomet sakydavo jog mes rūkyti po naujų metų. Žadėdavo tai net naujų metų išvakarėse, bet sausio 1 toliau rūkydavo ir rūkė iki gilios senatvės, kol jo paties žodžiais ne jis metė rūkymą, o rūkymas metė jį – senelis atgulė į lovą ir nebenulipdavo iš antro aukšto į rūsį parūkyti. Šiandien įgyvendinti sprendimai, išsiugdyti nauji sveikesni įpročiai ne tik pridės metų jūsų gyvenimui, bet ir gyvenimo jūsų metams. Mano senelio ilgi paskutiniai metai lovoje buvo sunkūs ir liūdni.

Pakalbėkime apie tai, kaip paprastai formuluojame naujametinius pasižadėjimus ar apskritai sprendimus kažką keisti.

 • Nuo naujų metų maitiniuos sveikiau…
 • Nuo naujų metų pradėsiu sportuoti…
 • Kitais metais neleisiu stresui žlugdyti mano gyvenimo…
 • Tobulėsiu

Mano klausimas KAIP? Noriu pasakyti jog sunku laikytis abstrakčių didelių pasižadėjimų. Padarykime štai ką – sumažinkime juos, sukonkretinkime ir užsitikrinkime jog tikrai įgyvendinsime.

Pavyzdžiui:


 • Ateinančiais metais pusryčiams valgysiu ne cukraus pilnus dribsnius ar greito paruošimo košes, o susiplaksiu maistingą sveikuolišką kokteilį
 • Susirasiu ir išmoksiu po naują sveiko maisto receptą kas mėnesį
 • Ateinančiais metais pakeisiu kavą žaliąja arbata
 • Nuo naujų metų namo ir iki savo darbo kabineto nekilsiu liftu, o kasdien užlipsiu laiptais
 • Įsigysiu šunį, kad kasdien jį vedžiodama pasivaikščiočiau ir pakvėpuočiau grynu oru
 • Kas vakarą garinsiu stresą mažinančius eterinius aliejus
 • Kuo dažniau vietoje greito dušo pasidarysiu atpalaiduojančią aromaterapinę vonią
 • Kas mėnesį perskaitysiu bent po vieną prasmingą, gilią knygą, pradėsiu nuo …

Pasidalinkite savo pozityviomis ir konkrečiomis idėjomis bei receptais komentaruose, pasiūlykite mums visiems praktiškų ir konkrečių sprendimų kaip ateinančiais metais (ar nuo rytdienos, kam laukti) gyventume sveikiau, jaustumėtės energingiau ir sąmoningiau.

Aš taip pat mielai pasidalinsiu savo jau įgyvendintomis idėjomis, galbūt ir jums jos pravers.

Dantų higiena

Perėjau prie dantų pastų be fluoro ir sodium lauryl sulfate, kasmet darausi burnos higieną, be to pradėjau skalauti dantis kokosų aliejumi įsilašindama į jį terapinės kokybės Young Living firmos eterinių aliejų.

Man įsiskaudėjo dantis, kuriam prieš nežinia kiek metų gydyti dantų kanalai. Neįsivaizduoju kodėl tai vadinama kanalų gydymu, jei niekas negydoma, dantis mano supratimu numarinamas ir paliekamas kūne, kad jame daugintųsi bakterijos ir į organizmą skleistų endotoksinus. Daugiau pasidomėjusi šia tema pasiryžau dėl savo sveikatos ištraukti tą dantį ir įsidėti implantą. Tokiam sprendimui reikia laiko pasiruošti finansiškai, tad tuo metu labai efektyviai skausmą nuimu ir dantuką gydau (sutinimas praėjo, jautrumas šalčiui ir karščiui sumažėjo, kramtyti su juo galiu jau net riešutus jei neskubėsiu) 1-3 kartus per dieną po 20 min skalaudama burną su nerafinuotų kokosų aliejimi į kurį įsilašinu po lašelį šių terapinės kokybės eterinių aliejų – gvazdikėlių, oregano ir pipirmėtės. Pipirmėtę pridėjau tiesiog tam, kad išspręsto skonio problemą, nes labai nepatiko gvazdikėlių skonis – iškelia dar vaikystėje pas stomatologus patirtas neigiamas emocijas. Be to, pipirmėte padeda balinti dantis.

Streso mažinimas

Ką reiškia stresas? Stresas reiškia apkrovą antinksčiams, kurie nuolat išskiria kortizolį ir įjungia simpatinę nervų sistemą dar vadinamą kovok arba bėk reakcija. Kai reikia kovoti arba bėgti širdis ima dirbti smarkiau, plaučiai ir kraujagyslės išsiplečia ruošdamosi paduoti daugiau deguonies pripildyto kraujo į raumenis, pristabdomas virškinimas, detoksikacija, imuninė sistema, kad visą energiją skirti išgyvenimui. Tik štai šiais laikais mūsų negaudo tigras, stresas yra kitokio pobūdžio ir viso to pasirengimo neišnaudojame per fizinį krūvį. Ir kas nutinka su virškinimo sistema jei nuolat esame chroniško streso būsenoje? Ar galime gerai suvirškinti maistą ir įsisavinti iš jo maistines medžiagas?

Įveskite į google paiešką „antinksčių išsekimas” ir paskaitykite puikių straipsnių šia tema. Nuolatinis stresas išbalansuoja visą hormonų sistemą, labai stipriai antinksčių veiklą susijusi su skydliaukės veikla, o jau tada sniego gniūžtė pasileidžia nuo kalno ir virsta visa lavina su daugybe galimų susirgimų. Taigi manau puikus sumanymas persitvarkyti savo gyvenimą taip, kad minimizuotume patiriamų stresų. Aišku nepavyks pakeisti visko ir visiškai išvengti streso, tačiau tai, kas liko galime spręsti kitais paprastais ir maloniais metodais.

Ruošdamasi miegui po sunkios dienos miegamajame įjungiu ultragarsinį difuzorių ir įsilašinu į jį porą lašelių terapinio levandos eterinio aliejaus. Slaugos namuose, kur darė eksperimentą su aromaterapija ir tyrė ne pacientus, o stiprų stresą ir perdegimą išgyvenusiais darbuotojais, pradėjus taikyti aromaterapija rezultatai buvo nuostabūs, darbuotojai nebejautė įtampos, buvo geresnės nuotaikos, jautėsi energingesni ir namo nebegrįždavo išsunkti kaip citrinos. Uoslė yra vienintelis pojūtis, kurie apeina racionalųjį smgenų centrą ir keliauja tiesiai į limbinę skiltį ir migdolinę liauką, kurios atsako už emocijas, nuotaiką ir prisiminimus. Taigi per kvapus galime tiesiogiai įtakoti savo emocinę būseną.

Top 10 stresą mažinančių eterinių aliejų:

 1. Apelsinas
 2. Citrina
 3. Bergamotė
 4. Neroli
 5. Rožė
 6. Ylang Ylang
 7. Pelargonija (angl. Geranium)
 8. Levanda
 9. Ramunėlė
 10. Spikenard (biblinis, valerijonų šeimos aliejus)

Taip pat galite išmėginti tokį stresą mažinantį ir nuotaiką pakeliantį mišinį:

 • 2 lašai bergamotės
 • 2 lašai citrinos
 • 1 lašas pelargonijos (Geranium)

Detoksikacija

Šiuolaikiniame pasaulyje toksinų paprasčiausiai neišvengsi. Todėl svarbu reguliariai padėti savo organizmui nuo jų apsivalyti. Infraraudonųjų spindulių sauna yra puikus būdas išprakaituoti toksinus iš giliausių audinių sluoksnių. Tai mano svajonė ir tikslas 2017 metais pasistatyti ją namuose, bet galima nueiti ir į sporto klubą ar spa.

Šiuo metu mes turime tik dušą, bet pusmečio bėgyje įsirengsime ir vonią, tad pagaliau vėl galėsiu mėgautis aromaterapinėmis voniomis. Štai puikus ir labai švelnus detoksikuojančios vonios receptas. Jums reikės:

1 puodelio epsomo druskų (tai magnio druska)

1/4 puodelio organiško, natūralaus obuolių acto

1 šaukšto (apie 15 ml) augalinio aliejaus (avokadų, saldžiųjų migdolų, jojobos…)

2 lašų citrinos eterinio aliejaus

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.