Žmogaus energetikos sistema - čakros

Žmogaus energetinė sistema – čakros

Čakros yra svarbiausi energetiniai centrai žmogaus kūne, vietos kuriose susikerta daugiausiai energetinių kanalų. Pagrindinės 7 čakros apie kurias kalbėsime yra išsidėsčiusios išilgai stuburo. 7 čakros tradiciškai numeruojamos nuo apačios į viršų.

1 Šaknies čakra

Ji randasi stuburo apačioje ir yra visų kitų čakrų pamatas. Per šaknies čakrą gauname gyvybinę žemės energiją. Ji atsakinga už išgyvenimo instinktus, bazinius žmogaus poreikius, grupinį identitetą ir priklausymą „genčiai” – šeimai kurioje gimėme ir socialinėms grupėms, kurių nariu tampame per savo gyvenimą. Gerai veikianti šaknies čakra suteikia gyvybinių jėgų, ištvermės, pasitikėjimo savimi, gerovės ir saugumo pojūtį, bei sustiprina ryšį su gamta. Silpnai funkcionuojant šiai čakrai žmogus gali tapti egoistiškas, tingus, nepasitikintis savimi, jaustis nesaugus.

Sveikata. Šaknies čakra veikia storąją ir tiesiąją žarnas, kaulus ir kojas. Jei ši čakra funkcionuoja prastai atsiranda minėtų organų negalavimai, galimas persivalgymas, anoreksija, sėdmens nervo skausmas.

Su šaknies čakra siejama raudona spalva ir jai harmonizuoti naudojami raudoni ir juodi akmenys kaip granatas, hematitas, raudonasis jaspis, oniksas, agatas.


2 sakralinė čakra

Ji randasi ties stuburu, maždaug per tris pirštus žemiau bambos ir yra atsakinga už gyvenimo džiaugsmą ir ryšius su aplinkiniais, finansinę nepriklausomybę, už geismą, malonumą, seksualumą, dauginimąsi ir kūrybingumą.  Šios čakros veiklos sutrikimai pasireiškia kaip asocialus elgesys, etinių ir moralės normų nepaisymas santykiuose, nesaikingas malonumų troškimas, pavydas, kaltė ir gėda, baimė prarasti valdžią ir kontrolę, seksualinės problemos ir užblokuotas kūrybingumas, finansiniai sunkumai.

Sveikata. Ši čakra veikia lytinius organus ir šlapimo pūslę, inkstus, plonąją žarną bei kitus pilvo apačioje esančius organus. Prasta šios čakros veikla gali sukelti minėtų organų negalavimus, pilvo srities ar nugaros apačios skausmą, lytinio potraukio sumažėjimą, potencijos bei vaisingumo problemas.

Sakralinę čakrą atitinka oranžinė spalva, jai harmonizuoti naudojami šios spalvos akmenys: karneolis, tigro akis,  mėnulio akmuo, koralas, geltonasis jaspis, oranžinis kalcitas, citrinas.

3 saulės raizginio čakra

Ši čakra randasi kiek aukščiau bambos ties skrandžiu. Tai yra asmeninės jėgos, individualumo bei saviraiškos centras. Saulės raizginio čakra susijusi su žmogaus valia, pasitikėjimu savimi, savigarba bei charizma. Gerai veikianti ši čakra padeda asmenybei atsiskleisti, pasiekti sėkmės, jėgą derinti su jautrumu. Sutrikus saulės raizginio čakros veiklai išryškėja agresija, nesaugumo pojūtis, savigarbos trūkumas, per didelis jautrumas kritikai ir aplinkinių nuomonei, valdžios ir kontrolės siekis. Perteklinė šios čakros energija griauna visa aplink, taip pat per šią čakrą iš mūsų gali „vogti“ energiją energetiniai vampyrai.

Sveikata. Saulės raizginio čakra valdo viršutinėje pilvo dalyje esančius organus, virškinimo sistemą, raumenis ir vegetatyvinę nervų sistemą. Jei ši čakra funkcionuoja netinkamai atsiranda virškinimo sutrikimų, chroniškas nuovargis, hipertonija.

Saulės raizginio čakrą atitinka geltona spalva, jai harmonizuoti naudojami šios spalvos akmenys: gintaras, auksinis topazas, tigro akis, citrinas.

4 širdies čakra

Ši čakra randasi už krūtinkaulio ir yra atsakinga už emocijas ir emocinį vystymąsi. Būdama centre tarp apatinių ir viršutinių čakrų ji palaiko vidinę pusiausvyrą tarp materijos ir dvasingumo, apatinių ir viršutinių čakrų aktyvumo. Širdies čakra pasireiškia per tokias žmogaus savybes, kaip sugebėjimas mylėti ir būti mylimu, toleranciją, atjautą ir gebėjimą gydyti. Sutrikus šios čakros veiklai žmogus gali prarasti vidinę ir išorinę pusiausvyrą, tapti pavydus, šaltas, piktas, nesugebantis mylėti, bijantis vienatvės ar nesiryžtantis įsipareigoti. Be to sutrikus širdies čakros veiklai žmogus gali pulti į tokius kraštutinumus kaip visiškas atsiribojimas ir vienišumas arba per didelis prisirišimas, kone susitapatinimas su kitu asmeniu.

Sveikata. Ši čakra atsakinga už širdį, plaučius, kraujo apytaką, imuninę sistemą, rankas ir odą. Šios čakros veiklos sutrikimas gali pasireikšti per išvardintų organų negalavimus, kaip astma ir kitos plaučių ligos.

Širdies čakrą atitinka žalia ir rožinė spalvos, jai harmonizuoti naudojami šių spalvų akmenys: nefritas, turmalinas, smaragdas, malachitas, avantiurinas, žaliasis fluoritas, rožinis kvarcas, rodonitas, rodochrozitas, chrizokola.

5 gerklės čakra

Ši čakra randasi kaklo duobutėje ir yra tarp proto ir širdies, ji atsakinga už gebėjimą priimti sprendimus, bendrauti ir reikšti savo mintis ir tiesą. Taip pat ji susijusi su gebėjimu prisiimti atsakomybę už savo žodžius, veiksmus ir reakcijas į aplinkinius įvykius.  Jei čakra nepakankamai ar per daug aktyvi asmuo gali sureikšminti intelektą, būti nepakantus, smerkiantis arba nesugebėti išreikšti savo minčių, būti drovus ir kompleksuotas.

Sveikata. Šį čakra veikia kvėpavimą, klausą, balsą, kaklą bei sprandą. Jei ši čakra prastai veikia dažnai skauda gerklę ir sprandą, bei kyla problemų su klausa ir kalbėjimu nuo užkimimo iki mikčiojimo.

Ši čakra atitinka žydrą spalvą ir jai harmonizuoti naudojami šios spalvos akmenys: turkis, žydrasis kvarcas ar agatas, kianitas, lazuritas.

6 trečiosios akies čakra

Šios čakros vietą nesunku numanyti, ji randasi virš nosies, tarp antakių. Ši čakra atsakinga ne tik už fizinį regėjimą, bet ir vaizduotę, intuiciją, išmintį, atvirumą naujoms idėjoms. Šia čakra remiasi gebėjimas atsitraukti nuo situacijos, pažvelgti į ją iš šalies, pamatyti bendrą paveikslą, atpažinti tiesą. Sutrikus trečios akies čakros funkcionavimui žmogui tampa sunku kontroliuoti savo mintis, susikaupti, manijos ir fobijos, atsiranda polinkis gyventi fantazijomis, vertinti ir smerkti, siauraprotiškumas ir fanatiškumas, tiesos baimė.

Sveikata. Trečiosios akies čakra atsakinga už hormonų ir nervų sistemas bei akis. Sutrikus šios čakros veiklai gali kilti mokymosi sutrikimų, susiduriama su galvos skausmais, regėjimo problemomis, insultu ir nervų sistemos ligomis.

Šį čakra atitinka tamsiai mėlyną ar indigo spalvą ir jai harmonizuoti naudojami šios spalvos akmenys: ametistas, safyras, apatitas, lazuritas, sodalitas, dumortieritas.

7 karūnos čakra

Ši čakra randasi pačiame viršugalvyje ir jungia mus su aukštesnėmis jėgomis, per ją mes gauname energiją iš aukščiau. Karūnos čakra yra atsakinga už mūsų ryšį su Visata ir Dievu, gėrio ir blogio bei savo misijos žemėje suvokimą, vienybės pojūtį su viskuo, buvimu čia ir dabar, išmintį, dvasingumą ir mistines patirtis.  Sutrikus šios čakros veiklai gali apimti dvasinė depresija, beprasmybės pojūtis ir nuovargis, svetimumo visiems ir viskam pojūtis. Taip pat galimas polinkis į juodąją magiją ir bėgimas nuo savęs ir realaus pasaulio.

Sveikata. Ši čakra susijusi su smegenimis ir centrine nervų sistema. Jei čakra veikia prastai žmogų gali kamuoti depresija.

Ši čakra atitinka skaidrią baltą šviesą ir jai harmonizuoti naudojami tokie akmenys kaip skaidrus kvarcas, deimantas, harkimerio deimantas, optinis kalcitas, danburitas

Dabar kai susipažinome su pagrindinių energetinių centrų padėtimis, spalvų asociacijomis ir akmenimis tolimesnėse temose nagrinėsime žmogaus energetikos subalansavimą spalvų meditacijos ir kristalų pagalba.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Komentarai

 1. erika

  ar yra informacijos kokioms čakroms kokie terapiniai eteriai Young Living būtų tinkami? AČIŪ

  1. Lina Balsė

   Be abejo, eterinių aliejų rekomendacijos nurodytos prie platesnių kiekvienai čakrai atskirai parengtų aprašymų skyrelyje Žmogaus energetika.

   1. Ausrine

    Sveika:) aciu tau labai uz straipsnius. Kaip galeciau rasti atskirai apie kiekviena cakra info? Radau iki siol visas bet trecios akies jerandu psl:) aciu

    1. Lina Balsė

     Kol kas paskutinės dvi čakros dar neaprašytos, judu link to vėžlio žingsniu 🙂

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.