Eteriniu alieju poveikis

Eterinių aliejų poveikis kūnui, protui, emocijoms ir sielai

Gydomasis eterinių aliejų poveikis gali būti subtilus ir nepaprastai gilus. Jie gali padėti atkurti harmoniją ir sveikatą visuose keturiuose lygmenyse – fiziniame, mentaliniame, emociniame ir dvasiniame. Tačiau patys aliejai nėra tai, kas gydo, bent jau subtiliaisiais lygmenimis. Greičiau jau jie yra informacijos pernešėjai skatinantis veikti organizmo natūralias gydančiąsias ir savireguliacines sistemas.

Kūno gydomosios sistemos tai daugiau nei imuninė sistema. Nors ji svarbi, imuninė sistema yra tik viena viso kūno savireguliacinių ir gydomųjų sistemų, tarp kurių yra ir subtilusis energetinis kūnas, psichika ir nervų sistema, endokrininė sistema ir kitos. Jos visos veikia išvien, kad palaikytų sveikatą.

Savo knygoje „Natūrali sveikatos priežiūra namuose“ Danielis Penoelis mini „aromatinę triadą“ iš materijos, energijos ir informacijos įkūnytos eteriniuose aliejuose. Kaip informacijos pernešėjai ir bioenergetiniai elementai aliejai gali suteikti pagalbą skirtinguose lygmenyse, palaikyti visas organizmo sistemas, veikti tai, ką suvokiame ir tai, ko net nematome esant.

Eteriniai aliejai yra adaptogenai. Tai reiškia, jog jie turi savybę veikti terapiškai ir sveikatą atstatančiai netikėčiausiais būdais, tarsi suprastų kur reikalingas jų poveikis ir kaip geriausiai padėti. Arba tai kūnas žino ko jam reikia ir pasinaudoja aliejais kur jam naudingiausia.


Daktaras Penoelis nurodo 8 lygmenis, kuriuose eterinių aliejų terapija gali turėti įtaką. Paminėsiu juos su trumpu komentaru-paaiškinimu.

  • Prigimtinis lygmuo. Kalbama apie paveldimus dalykus ar nėštumo metu patirtų komplikacijų įtaką. Aromatinė terapija šiame lygmenyje susitelkia į klaidingo DNR perkopijavimo dalinantis ląstelėms bei vaisiaus traumų pastojimo ar nėštumo metu pasekmių sušvelninimą. Aš čia pridurčiau jog visa mūsų patirtis, visos stiprios emocijos įsirašo į mūsų ląstelių DNR ir persiduoda palikuoniams, tad savyje nešiojamės savo tėvų, senelių ir prosenelių iki septintos kartos patirtus ir neišgydytus stresus bei traumas. Sąmoningai mes net nesuvokiame iš kur kyla tam tikros mūsų reakcijos, emocijos, poreikiai, kai iš tiesų reaguojame į genetiniu lygmeniu gautą protėvių patirtį ir instinktyviai kartojame jų reakcijas sukdamiesi uždaru ratu. Eteriniai aliejai gali pasiekti šį lygmenį, iškelti ir išlaisvinti tiek mūsų patirtas, tiek kaip giminės karmą gautas traumas ir stresus.
  • Organinis lygmuo susijęs su organinėmis kūno sistemomis įskaitant kepenis, inkstus, plaučius, blužnį, širdies ir kraujagyslių sistemą, virškinimo sistemą ir kt. Eterinių aliejų molekulės turi savybių, kurie skatina šių sistemų ir organų veiklos pagerėjimą.
  • Bioelektroninis lygmuo susijęs su biocheminėmis ir elektromagnetinėmis kūno sistemomis. Eteriniai aliejai sugeba subalansuoti pH lygį, padidinti elektrinę varžą ir sumažinti oksidaciją kūno skysčiuose. Šalia šio biocheminio poveikio dar yra elektromagnetinis poveikis, kuris sukuria nesvetingą aplinką įvairiems patogenams.
  • Mikrobinis lygmuo – tai flora ir fauna ko-egzistuojanti mūsų organizme, įskaitant ir patogenus bei naudingąsias bakterijas. Vien virškinamajame trakte mes turime daugiau bakterijų nei yra ląstelių visame organizme. Tam tikri eteriniai aliejai turi savybę pašalinti nekviestus svečius, tačiau nekenkia naudingosioms bakterijoms – priešinga nei antibiotikai užmušantys viską. Pats pavadinimas anti-bio viską apie juos pasako.
  • Imuninis lygmuo tai imuninės organizmo funkcijos. Eterinių aliejų terapija gali stimuliuoti, reguliuoti ar moduliuoti imuninės sistemos atsaką.
  • Struktūrinis lygmuo susijęs su kaulų, sąnarių ir raumenų sistema kūne, ypač stuburu. Aromaterapja gali atlikti svarbų vaidmenį taikant kitas koreguojamąsias technikas kaip chiropraktika, palaikant sąnarių funkciją ir raumenų tonusą, o to pasekoje taisyklingą laikyseną.
  • Hormoninis lygmuo tai visa liaukų sistema gaminanti gausybę įvairiausių ir tarpusavyje susijusių hormonų, kurie reguliuoja didžiąją dalį kūno funkcijų bei psichologinių mechanizmų. Kaip ir eterinių aliejų molekulės šie hormonai yra nepaprastai sudėtingi ir turi didžiulę įtaką augimui, sveikimui ir sveikatai bei visų organizmo sistemų sureguliavimui. Arba dėl tiesioginio poveikio, arba per subtilesnius biocheminius procesus (molekulės kurios yra hormoninių struktūrų prototipai) eteriniai aliejai gali būti naudojami stimuliuoti, raminti ar reguliuoti liaukų veiklą ir hormonų išskyrimą.
  • Neuro-psichinis lygmuo liečia žmogiškojo centrinio kompiuterio – smegenų funkcijas. Smegenys kontroliuoja skausmo signalo priėmimą ir suvokimą, simpatinę ir parasimpatinę nervines sistemas, endorfinų gamybą, pasąmonės ir atminties funkcijas, libido ir daug kitų. Eterinių aliejų poveikis gali stimuliuoti, raminti ar reguliuoti šias funkcijas. Šiame lygmenyje eteriniai aliejai iššaukia pačią stipriausią reakciją ir poveikį.

Tai, kas mums atrodo ir ką patiriame kaip gydantį eterinių aliejų poveikį yra aromatinės triados (materijos, energijos ir informacijos) sąveikos su šiais aštuoniais lygmenimis rezultatas. Be abejo kalba eina apie terapinės kokybės, grynų eterinių aliejų poveikį, tad jei norėsite padėti sau šiomis gamtos duotomis natūraliomis priemonėmis rinkitės tik terapinius eterinius aliejus. Aš pati atradau ir esu sužavėta bei ateityje naudosiu beveik išskirtinai Young Living produkciją dėl įkvepiančios kompanijos darbo etikos bei terapinės aliejų kokybės.

Kaip įsigyti Young Living eterinių aliejų su 24 proc. nuolaida

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.