Saulės ir mėnulio užtemimai – krizės ir augimo galimybės

Jei bent paviršutiniškai domitės astrologija galbūt esate skaitę ar girdėję, jog užtemimo poveikis juntamas kelios dienos ar net savaitės prieš užtemimą ir po jo ir kad tai kritinis laikas. Žmonių reakcija į užtemimą yra ir fizinė, ir psichologinė. Saulės ir Mėnulio užtemimai kartais pranašauja įprastą gyvenimo ritmą sutrikdysiančius sukrėtimai, svarbius gyvenimo įvykius ar pokyčius, arba subtilesnes vidines permainas ir sąmonės evoliuciją.

Saulės užtemimai atkreipia dėmesį į asmenybę, į individo „Aš“ ir jo vystymosi etapus, dažnai ženklina naujo gyvenimo etapo pradžią, permainas. Saulės užtemimas paskatina (kartais ir priverčia) atkreipti dėmesį į savo asmenybę ir saviraišką per vieną ar kitą gyvenimo sferą, kurioje reikalingi pokyčiai. Išsiaiškinus į kurį būstą jūsų gimimo horoskope patenka užtemimas ir su kokiomis planetomis turi aspektus galima susigaudyti kur reikalingas sąmoningas dėmesys, kur esame kviečiami augti ir tapti labiau savimi. Užtemimas gali atnešti krizę, pokyčius, spaudimą, įkvėpimą ar motyvaciją priklausomai nuo jūsų poreikių.

Įdomu pastebėti, jog užtemimai yra cikliški ir zodiako ratą apsuką bei į tą pačią vietą grįžta kas 19 metų, tai vadinama Saros ciklu. Tad prisiminkite kas vyko jūsų gyvenime prieš 19 metų, ar ta pati esminė tema tapo aktuali ir dabar, ar kartojate, o gal tęsiate tą pačią pamoką?

2021 metų užtemimai:

 • Mėnulio užtemimas gegužės mėn. 26 d. 14:13 val. Šaulio ženkle
 • Saulės užtemimas 2021 m. birželio mėn. 10 d. 13:52 val. Dvynių ženkle
 • Mėnulio užtemimas 2021 m. lapkričio mėn. 19 d. 11:57 val. Jaučio ženkle
 • Saulės užtemimas 2021 m. gruodžio mėn. 4 d. 10:42 val. Šaulio ženkle

Užtemimas kiekvienam turės kažkiek skirtingą reikšmę, nes visi esame unikalūs ir Mėnulio užtemimas pateks į skirtingą gimimo horoskopo būstą, palies skirtingas planetas gimimo horoskope.


Mėnulio užtemimas tai puikus laikas įnešti svarbius pokyčius į savo gyvenimą, tad iš vakaro, prieš užtemimą apmąstykite bei užsirašykite ką esate pasirengę ir pasiryžę paleisti ar transformuoti. Mėnulio pilnatis leidžia mums suvokti ką turime savyje, savo pasąmonėje, o Mėnulio užtemimas sustiprina emocijas iki sprogimo taško ir išryškina tai, ką reikia išjausti. Pasąmoninės programos, įsitikinimai, mąstymo šablonai (netgi gauti kaip giminės karma ar iš praėjusių gyvenimų) ima kilti į paviršių itin intensyviai ir nevaldomai.  Galima sakyti jog pamatysime savo pačių šešėlį. Neverta nuo jo bėgti, neigti ar skubėti nugrūsti atgal į pasąmonę – juk tai šansas įsisąmoninti, išgydyti ir pozityviai integruoti šią savo asmenybės pusę.

Žemiau yra labai glausta ir apibendrinta informacija apie tai, ko galima tikėtis priklausomai nuo užtemimo padėties jūsų gimimo horoskope. Lentelę nusibraižyti galite pasitelkę Astrologinę skaičiuoklę, o tuomet susiraskite į kurį būstą (12 sunumeruotų horoskopo rato sektorių) patenka užtemimo ženklas ir laipsnis. Priminsiu jog zodiako ratą „skaitome“ prieš laikrodžio rodyklę, o vienas ženklas apima 30 laipsnių.

Pilnaties SOMA kvėpavimas giluminiam gydymui

Užtemimas 1 ir 7 gimimo horoskopo būste (ar Avine ir Svarstyklėse)

Svarbiausios temos: aš ir mes, identiteto krizė, savęs paieškos, gilesnis savęs pažinimas per santykius, buvimas savimi su savo identitetu ir tikslais santykiuose, lygiavertis davimas ir gavimas ar išsibalansavimas, išsiskyrimai, nepriklausomybė, buvimas su savimi atsiribojus nuo visuomenės, ėjimas į partnerystę ar santuoką, santykiai su pasekėjais ar auditorija.

Užtemimas pirmame būste priverčia įdėmiau įsižiūrėti į save, dėmesys nukreipiamas į asmenybės vystymąsi. Savęs pažinimas ir pripažinimas yra būtina sąlyga pasitikėjimui savimi, o taip pat tolimesniam augimui. Pripažinti savo silpnybes yra taip pat svarbu kaip ir stiprybes. Kai kuriems augimo proceso dalimi gali būti identiteto krizė ir abejonės savimi. Užtemimas gali išklibinti ir nutraukti santykius, kurie iškreipė savęs suvokimą. Arba galite užmegzti santykius ar susituokti jausdami nerimą dėl savo identiteto, ar pavyks išlikti savimi įsiliejus į „mes“. Tie, kas pozityviai reaguos į šio užtemimo metamą iššūkį gali geriau pažinti save, išplėsti akiratį, praturtinti savo asmenybę, sustiprinti pasitikėjimą savimi. Negatyvi reakcija užblokuotų asmeninio augimo potencialą ir paskatintų aroganciją bei rūpinimąsi vien savimi.

Užtemimas septintame būste taikosi į tuos santykius, kurie stipriai įtakoja savęs suvokimą ir vertinimą. Santykiai gali visiškai įtraukti kol pastebėsi jog prarandi savo individualumą. Galimi netikėti praregėjimai ir suvokimai ką iš tiesų suteikia ir ką atima ryšys su antrąja puse, draugu ar verslo partneriu. Santykiuose galimi neramumai bei pokyčiai nuo konfrontacijos ir išsiskyrimų iki gilesnio ryšio ir intymumo. Paklauskite savęs kas aš esu šiuose santykiuose?, kuo aš tapsiu susiėjęs su tokiu žmogumi?, kokią mano dalį kitas žmogus atspindi lyg veidrodis? ir ko nepripažįstu savyje ir projektuoju į jį?

Užtemimas 2 ir 8 gimimo horoskopo būste (ar Jautyje ir Skorpione)

Pagrindinės temos: prigimtiniai gabumai ir talentai, jų vystymas ar švaistymas, gebėjimas pasirūpinti savimi ir finansinė priklausomybė, gyvenimas pagal savo vertybes ar parsidavimas, pasitenkinimas ar krizės ir dramos, statymas ar griovimas, dauginimasis ar irimas ir mirtis.

Užtemimo antrame būste įtaka palies asmenines vertybes ir finansus, tai, ką uždirbote savomis rankomis, ką turite ir ką esate skolingi. Krizė šioje sferoje ragina išsiugdyti vertybes ir įsitikinimus susijusius su gerove, išsiugdyti atsakingą požiūrį į įsipareigojimus. Ar tai, ką turite apibrėžia kas jūs esate? Į užtemimą šiame būste žmonės gali reaguoti skirtingai – kas leisis į avantiūrą ir ryšis stambioms investicijoms, kas ims taupyti, kažkas skolinsis, kad tik galėtų įsigyti brangius daiktus ir jais pademonstruoti savo „vertę“, kažkas stengsis padaryti įspūdį savo dosnumu. Likimas mūsų įsitikinimus ir vertybes gali išmėginti tiek ekonominiais sunkumais ar net žlugimu, tiek ir gerove bei gausa.

Užtemimai aštuntame būste yra itin intensyvūs ir skatina pažvelgti į save, gyvenimą ir pasaulį giliau. Galimi tokie įvykiai, kurie pareikalauja visko, ką turime savyje, o tuomet dar daugiau, kad juos pereiti. Galite suvokti energetinę kainą, kurią mokat būdami skolingi ar toksiškuose santykiuose, turėdami fizinių ar emocinių priklausomybių. Galbūt reikalingas katarsis ar susidūrimas su mirtimi, kar sukauptumėte drąsą ir įveiktumėte savo baimes išsilaisvintumėte iš kažkieno valdžios ir kontrolės. Kitos galimos patirtys yra vampyrinių saitų nutraukimas ar tokių savo paties polinkių suvokimas, itin intensyvios seksualinės patirtys, susidūrimas su savo ar artimo žmogaus tamsiąja puse.

Užtemimas 3 ir 9 gimimo horoskopo būste (ar Dvyniuose ir Šaulyje)

Pagrindinės temos: buvimas mokiniu ir/ar mokytoju, horizontų išplėtimas, kelionės, pažinimo troškimas, sąmoningumo siekis, patirties ir įgūdžių plėtimas, akreditacijos gavimas, įkvėpimo realizavimas.

Užtemimas trečiame būste yra tarsi elektros šokas nervų sistemai ir paliečia visus tinklus prie kurių esame prisijungę. Kažkas reikšmingo vyks socialinėje aplinkoje ir greitose kasdieniuose kontaktuose. Broliai, seserys, bendramoksliai ir tolimesni šeimos nariai gali suvaidinti svarbią rolę. Arba galite pajusti poreikį grįžti į mokyklą ar pradėti studijuoti naują dalyką. Pagrindinis dėmesys tenka intelektualiniams ir bendravimo poreikiams. Asmeninį pasitenkinimą suteiktų mokymasis ar mokymas, bet nebūtinai profesine prasme, tai gali būti tiesiog savo žinių ir idėjų perdavimas žodžiu ar raštu.

Užtemimas devintame būste vilioja pažinti tai, kas dar nepažinta, išplėsti akiratį, atverti sąmonę. Tam progą gali suteikti kelionės ar studijų ir kultūriniai mainai. Galite pradėti ką nors studijuoti nė nenumanydami kaip tai pakeis jus patį. Jūsų gyvenimo filosofija ir įsitikinimų sistemą bus supurtyta, teks spręsti situacijas paliesiančias jūsų moralinius, etinius ar religinius įsitikinimus bei praktikas. Šis užtemimas yra paraginimas šlifuoti savo įsitikinimų sistemą, kad turėtumėte patikimą vedlį gyvenime ir moralinį kompasą priimant bet kokius sprendimus.

Užtemimas 4 ir 10 gimimo horoskopo būste (ar Vėžyje ir Ožiaragyje)

Pagrindinės temos: motina ar tėvas arba motinystė/tėvystė, privatus ir viešas gyvenimas, emocinės šaknys ir protėvių paveldas, savo pėdsako palikimas, namai kaip tvirtas pagrindas, globa ir autoritetas.

Užtemimas ketvirtame būste atkreipia dėmesį į namus ir šeimyninį gyvenimą. Laikas susikurti tokius namus, kuriuose jaustumėtės komfortabiliai ir saugiai. Krizė šioje sferoje gali grąžinti prie šaknų per tragediją ar atsakomybės jausmą. Įvykiai gali priminti ankstyvąsias asmenybę suformavusias įtakas. Gali kilti noras ar poreikis keisti gyvenamąją vietą, daryti remontą, dekoruoti ar kitaip tobulinti savo namus, kad jie atitiktų gyvenimo būdą bei emocinius visų šeimos narių poreikius.

Užtemimas dešimtame būste skatina sutelkti dėmesį į karjeros progresą, statusą bei reputaciją. Svarbi tema yra valdžia bei autoritetas – jų turėjimas ir naudojimas arba atidavimas kitiems. Aplinkinių lūkesčiai darys spaudimą dar ryžtingiau judėti į priekį, įgyvendinti savo tikslus. Jausis troškimas jog dedamos pastangos būtų įvertintos apčiuopiama išraiška – algos pakėlimu, pakėlimu pareigose, viešu pripažinimu. Šis užtemimas pritraukia įvykius, kurie ugdo charakterį ir gali vykti viešumoje, visiems matant, o reakcijos į tuos įvykius ir elgesys formuos reputaciją, kaip mus vertins aplinkiniai. Jei iki šiol tik kurstėte šeimos židinį gali kilti poreikis pasiekti kažko daugiau, realizuoti save išoriniame pasaulyje, arba atvirkščiai, krizė gali paskatinti skirti daugiau dėmesio namams ir šeimai, imtis atsakomybės už kažką.

Užtemimas 5 ir 11 gimimo horoskopo būste (ar Liūte ir Vandenyje)

Pagrindinės temos: jausmas jog esi ypatingas ar unikalus kitų unikalių žmonių grupėje, meilės santykių viršukalnės ir gilūs slėniai, poreikis būti matomu, kad kiti žavėtųsi, gerbtų, draugystės džiaugsmai ir sunkumai, pašaukimas išreikšti save per solo veiklą ar grupėje/komandoje, asmeniniai tikslai ar bendruomeniniai interesai, pokyčiai susiję su vaiku ar vaikais.

Užtemimai penktame būste pabudina pripažinimo troškimą ar bent padeda jį pripažinti savyje. Tai skatina vystyti ir išreikšti savo talentus, surizikuoti išeiti „ant scenos“ ir tapti labiau matomais, paversti pomėgį į darbą ar verslą. Meilės romanas gali prasidėti ar užsibaigti, galime atrasti naują pomėgį ar tai, kas suteikia džiaugsmo ir gali priversti pamilti patį gyvenimą, pamatyti jo spalvas. Svarbi tema gali būti vaikai – visi su jais susiję rūpesčiai ir džiaugsmai. Užtemimo periodu itin svarbu stiprinti ryšį su vaikais, tai skatins vidinį augimą ir suteiks didelį pasitenkinimą.

Užtemimai vienuoliktame būste susiję su draugų ir socialiniu tinklu, kolegomis, sąjungininkais, grupėmis, kurioms priklausome ir su kuriomis vienyja bendos idėjos, idealai ir tikslai. Užtemimas supurto sąmonę, priverčia naujai peržvelgti šį savo tinklą ir kai kurios jo gijos gali nutrūkti, o į jų vietą užsimegzti naujos. Gali grįžti seni draugai ar atsirasti nauji. Jus gali pasiekti labai netikėta, šokiruojanti originali informacija ar idėjos, jūsų gyvenime gali atsirasti keistų, nestandartiškai mąstančių žmonių ar jūs patys atskleisite savo keistenybes ir neįprastus polinkius. Šis užtemimas pabudina vidinį genijų, taip pat padeda rasti vidinę laisvę, kad galėtumėte sakyti ir daryti tai, ką galvojate bei kas jums patinka.

Užtemimas 6 ir 12 gimimo horoskopo būste (ar Mergelėje ir Žuvyse)

Pagrindinės temos: sveikatos krizė ir gydymas/sveikimas, dvasinės būsenos ryšys su ligomis, sielos priešinimasis augimui ir gyvybei grėsmę keliančios ligos, vienatvė ir patirties įsisąmoninimas, pablogėjimas prieš pagerėjimą, smulkmenos ir begalybė, užimtumas ir laikas produktyviam svajojimui, tarnystė kitiems ar dvasinė misija, sinchroniškumas ir kasdieniai stebuklai.

Užtemimas šeštame būste susijęs su žemiškais dalykais, fiziniu kūnu, patogiu ir produktyviu ritmu, darbo aplinka ir santykiais. Krizė šioje sferoje atkreipia dėmesį į fizinį kūną ir jo komfortą bei sveikatą, kaip jį įtakoja įprastinė aplinka, mitybos įpročiai. Galbūt kažko trūksta darbe, gilesnio ryšio su žmonėmis, prasmės ir tikslo? Ligos ir nelaimingi atsitikimai yra tie sukrėtimai, kurie ištraukia mus iš įprastos rutinos ir paskatina susimąstyti apie gilesnę prasmę. Pasitenkinimas, kurį žmogus jaučia sveikoje darbo aplinkoje, dirbdamas prasmingą darbą yra itin svarbus jo paties sveikatai. Tad užtemimas šeštame būste gali reikšti pokyčius sveikatos, darbo, santykių su bendradarbiais srityse ir ragina integruoti kasdienį ir dvasinį gyvenimą, kad jie taptų vienu.

Užtemimas dvyliktame būste iškelia į pirmą planą poreikį pasirūpinti savo siela, dvasinį augimą ir psichologinį vystymąsi. Galimos įvairios dvasinės patirtys per sapnus, nepaaiškinamus įvykius ir žinutes iš neregimojo pasaulio. Vienas iš užtemimo šiame būste poveikių yra nutraukti skraistę nuo to, kas anksčiau buvo pridengta ir paslėpta nuo sąmonės. Tai gali būti jūsų pačių elgesys santykiuose ar darbe, nesąmoningas tam tikro elgesio modelio kartojimas. Gali tekti susidurti su savo giliausiomis baimėmis ar užgniaužtais troškimais, slapta asmenybės pusė taps matoma. Iš pradžių tai gali sukrėsti, tačiau pripažinę ir priėmę šešėlyje slėptas savo asmenybės puses, galiausiai galėsime gyventi autentiškesnį ir pilnavertiškesnį gyvenimą.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Komentarai

 1. Daiva

  Sveiki, man sudėtinga naudotis astrologine skaučiuokle, gal galite padėti? Ačiū

 2. Neringa

  Sveiki,
  nesuprantu kaip žiūrėti pagal astrooginę skaičiuoklę 🙁
  Gal galite man paaiškinti, kaip veiks mane pilnatys, jei gimiau 1977 03 28 11:10, Vilniuje?
  Ačiū Jums labai 🙂

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.