Negatyvūs įsitikinimai ir nuostatos bei neigiama energija

Kaip negatyvios nuostatos ir neigiama energija įtakoja jūsų gyvenimą

Panašus traukia panašų. Su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi. Kaip šauksi, taip ir atsilieps. Šie posakiai, ši liaudies išmintis išreiškia ir dvasinius dėsnius, konkrečiai – Traukos dėsnį. Jo esmė paprasta – pozityvūs žmonės pritraukia į savo gyvenimą dar daugiau pozityvios energijos, o negatyvūs žmonės pritraukia dar daugiau negatyvios energijos, žmonių, įvykių ir patirčių.

Kurioje grupėje esate ir norite būti jūs – optimistų ar pesimistų? Dažniausiai įsivaizduojame jog negatyvios nuostatos yra pas kitus žmonės, kiti žmonės skleidžia negatyvią energiją. Na gal retkarčiais pasijuntame taip, kad norisi vyti šalin visą žiaurų pasaulį ir pasislėpti savo urve, bet šiaip jau mes visi esame pozityviai nusiteikę ir geranoriški, mylintys žmonės… Ar tikrai? Retas matome save išties objektyviai ir negatyvios nuostatos bei mąstymo įpročiai gali būti tokia stipria mūsų asmenybės, identiteto ir gyvenimo būdo dalimi, kad jų net nepastebime. Mano mama sako jog ji niekada nekritikuoja, tiesiog sako tiesą ir nėra čia ko šiauštis.

Labai dažnai negatyvumas vilki realistiškumo kaukę. Lengva pateisinti save sakant jog viso labo „esate realistiški“ ir neišdrįsti siekti savo svajonės ar tikėti ja.

Galite manyti jog optimistai ir pozityvūs žmonės yra nerealistiški, jie naivūs ir neigia realybę sukišę galvas į smėlį, gyvena svajonių pasaulyje, gal jų šypsenos sunkumų akivaizdoje yra dirbtinės, o ne tikros… Tačiau ar tikrai jie yra laimingi idiotai ar tame pozityvume yra kažkokia prasme?


Apsvarstykite tokį dalyką: argi buvimas realistu iš tiesų reiškia jog viskas baigsis blogai ir būtina tai priimti kaip neginčytiną tiesą net nepabandžius?

Aišku negalime sakyti jog būti realistu automatiškai reiškia būti negatyviu pesimistu, bet pripažinkime jog riba tarp jų labai plona. Žvelgiant į pasaulį iš realizmo pozicijos sunku nebūti negatyviam JEI JŪSŲ REALYBĖS VERSIJA YRA NEGATYVI.

Jei jūsų realybės versija yra negatyvi, jūs natūraliai padarysite „logišką“ išvadą jog tai, kas gali baigtis blogai, būtinai blogai ir baigtis, o tai, kas atrodo gerai tikriausiai yra per gerai, kad būtų tiesa. Jūsų pasąmoniniai įsitikinimai, dalis kurių buvo įskiepyti vaikystėje, daro jus negatyviu žmogumi jums to net nesuvokiant.

Taigi jei tas negatyvumas yra taip įsišaknijęs, kad jo net nesuvokiate ir nepastebite, kaip gi suvokti jog esate negatyvios energijos debesyje ir traukiate prie savęs kitus negatyvius žmones, nemalonias situacijas ir emocijas? Kaip žinoti ar nekuriate negatyvo savo gyvenime?

Atsakykite į šiuos klausimus, kurie padės įvertinti jumyse esančios negatyvios energijos lygį:

  • Ar jūs skundžiatės? Visą laiką ar tik kartais?
  • Ar dažniau aptarinėjate kas yra blogai su pasauliu, nei kas yra gerai? Tai apima ir siaubingą orą, baisius eismo kamščius, idiotišką vyriausybę, prastą ekonominę situaciją, nepakenčiamus uošvius ir t.t.
  • Ar kritikuojate? Visą laiką ar tik kai kuriuos žmones?
  • Ar jus traukia dramos ir tragedijos? Ar skubate išsiaiškinti visas smulkmenas apie kolegės skyrybas, ar sėdite prilipę prie televizoriaus kai praneša apie gamtinę katastrofą, ar įsitraukiate į įžymybių gyvenimo dramas rodomas per televiziją ar aprašomas žurnaluose, ar aptarinėjate nelaimes, apie kurias sužinojote?
  • Ar kaltinate kitus žmones arba aplinkybes? Visą laiką, ar tik kai kuriose situacijose?
  • Ar tikite jog neturite jokios įtakos daugeliui savo rezultatų?
  • Ar jaučiatės lyg auką? Ar kalbate apie tai, ką kiti žmonės jums padarė, nepadarė ar kaip jie privertė jus pasijusti?
  • Ar esate dėkingi už tai, kas yra, ar pajusite dėkingumą tik tuomet, kai viskas ims klostytis gerai/kaip jūs to norite?
  • Ar jums atrodo jog įvykiai ir situacijos tiesiog nutinka jums? Ar jaučiate jog viskas vyksta per jus, jūs kuriate savo gyvenimo įvykius ir situacijas?

Paskutiniai du punktai yra ypač svarbūs:

Jei nesate dėkingi visą laiką, tik tuomet kai nutinka kas nors gero, tuomet jūs negatyvūs. Dėkingumas tai pozityvumas. Jei jaučiame dėkingumą už tai, kas yra (įskaitant ir nemalonias gyvenimo pamokas), tuomet kviečiame į savo gyvenimą daugiau pozityvios energijos.

Tikėjimas jog įvykiai nutinka jums pastato jus į bejėgės aukos vaidmenį. Atidavus savo galią ir atsakomybę už gyvenimą tampa lengva ir natūralu būti negatyviems. Tačiau apsvarstykime alternatyvą – ką reikia kaltinti, kai jums nutinka geri dalykai? Ar tuomet prisiimate nuopelnus ir atsakomybę sau, kad sunkiai dirbote, nusipelnėte ir pan.? Tačiau norisi kaltinti išorinius įvykius, aplinkybes ir kitus žmones už savo nesėkmes? Tai kaip gi čia gaunasi: jei nutinka geri dalykai – tai jūsų nuopelnas ir jūsų veiksmų rezultatas, o kai nutinka negeri dalykai tai jau ne jūsų atsakomybė?

Niekam nesinori to girdėti ir reikia didelės drąsos pripažinti jog patys kuriame savo gyvenimą.

Jei atsakėte Taip į anksčiau pateiktus klausimus, jumyse yra negatyvių nuostatų ir jūs kuriate negatyvią energiją. Tam, kad apsivalytumėte nuo negatyvios energijos ir pakeltumėte savo vibraciją, jums teks pakeisti negatyvias nuostatas pozityviomis.

Štai dar įdomi mintis: ar pastebėjote jog pozityvūs žmonės dažniau gauna iš gyvenimo tai, ko nori, tačiau net jei viskas susiklosto ne pagal jų lūkesčius, jie vis tiek džiaugiasi savo gyvenimu. Tuo tarpu negatyvūs žmonės dejuoja ir skundžiasi apie savo nelaimingą gyvenimą ir blogą pasaulį, net kai jų gyvenime viskas gerai?

Siekdami apsivalyti nuo negatyvios energijos galite pasitelkti šiuos metodus:

1. Prisiimkite atsakomybę.

„Jei manai jog viskas yra kažkieno kito kaltė, pasmerki save kančiai. Jei suvoki jog viskas kyla tik iš tavęs paties, išmoksi ramybės ir džiaugsmo.“ – Dalai Lama

2. Atšaukite negatyvias mintis ir pakeiskite jas pozityviomis

Šis metodas reikalauja atkaklumo ir disciplinos. Pasiryžkite žiūrėdami į pasaulį ieškoti kas yra ar gali susiklostyti gerai“ ir nekreipti dėmesio į tai, kas yra a gali susiklostyti blogai. Kaskart pagavę save mąstant ar kalbant negatyviai tuojau pat nutraukite tą minčių ar žodžių srautą ir pakeiskite jį pozityviu.

3. Pakeiskite negatyvias pasąmonines nuostatas pozityviomis

Niekas nenori pripildyti savo gyvenimo negatyvia energija, tačiau daugelis leidžia tam įvykti. Tačiau mes tai leidžiame nesąmoningai, remdamiesi ankstesne patirtimi ir įskiepytais bei pasąmonėje esančiais įsitikinimais apie save, gyvenimą ir pasaulį, verčiančiais tikėti jog negatyvi tam tikrų situacijų baigtis yra neišvengiama, todėl neverta net bandyti ir atsiverti nesėkmės ir nusivylimo galimybei. Norint pakeisti tuos giliai įsišaknijusius įsitikinimus reikia gilaus ir kantraus darbo su savimi. Pirmiausia reikia sąmoningai suprasti, atpažinti tuos negatyvius įsitikinimus ir idealiu atveju prisikasti prie kertinio negatyvaus įsitikinimo ant kurio pastatyti visi kiti.

Galite pamėginti tokį būdą tiems negatyviems įsitikinimams identifikuoti. Kaskart pajutę negatyvią emociją apie ją sukėlusią situaciją paklausti savęs:

„O kodėl tai yra blogai ir ką tai sako apie mane bei mano gyvenimą?“

Pavyzdžiui ateinu į kambarį ir matau jog jis sujauktas, vaiko žaislai išmėtyti, su juo buvęs vyras neapsitvarkė. Man kyla susierzinimas.

Klausiu savęs „O kodėl netvarkingas kambarys yra blogai ir ką tai sako apie mane ir mano gyvenimą?“

Pirma kilusi mintis – aš neturiu laiko ir jėgų pati visą tai sutvarkyti, bet noriu jog namai būtų idealiai tvarkingi.

Vėl klausiu savęs „O kodėl yra blogai, jog jie nėra idealiai tvarkingi ir ką tai sako apie mane ir mano gyvenimą?“

Tai reiškia jog aš nekontroliuoju savo gyvenimo.

O kodėl tai yra blogai, kad nekontroliuoju savo gyvenimo ir ką tai sako apie mane bei mano gyvenimą?

Jei nekontroliuoju savo gyvenimo jame gali nutikti bet kas, o aš nepasiruošusi staigmenoms ir netikėtumams.

O kuo gi blogai staigmenos ir netikėtumai ir ką tai, kad jų nenoriu/bijau sako apie mane ir mano gyvenimą?

Aš nesijaučiu saugi.

Manau čia ir bus esmė – aš nesijaučiu saugi, todėl noriu labiau kontroliuoti savo gyvenimą ir dėl to man svarbi aplinkos kontrolė, kad viskas turėtų savo vietą ir būtų į ją padėtą. Ir sūrį ant sumuštinio turiu uždėlioti idealiai tvarkingai, visur vienodu storiu ir kad neliktų neuždengtų tarpelių… Galite juoktis, juokas naudingas sveikatai…

Taigi išsiaiškinau viduje turimą bloką, su kuriuo reikės padirbėti ir pakeisti pozityvia nuostata – „Aš esu saugi, gyvenimas manimi rūpinasi, saugo ir globoja.“ Šią pozityvią afirmaciją galiu kartoti kasdien, galiu prirašyti jos pilną sąsiuvinį, galiu medituoti į ją ar pasitelkti kitus metodus.

Negatyvių įsitikinimų sąrašą, kurie blokuoja būtent Pagrindo čakrą ir mūsų saugumo jausmą, imunitetą, gebėjimą dirbti ir uždirbti galite rasti straipsnyje Neigiami įsitikinimai, kurie blokuoja pagrindo čakrą.

4. Reiki energetinis gydymas praeities traumai iš kurios kilo negatyvus įsitikinimas

Galiausiai identifikavus negatyvią nuostatą, kuri kartais netgi gali išsprūsti kaip atsitiktinė, automatiškai ištarta frazė, pasiteisinimas kodėl ko nors negaliu padaryti (visi vyrai kiaulės, praturtėja tik sukčiai, pinigai yra blogis, kam stengtis jei niekas to neįvertins), galima pasitelkti Reiki energijos seansus, kad išgydytume sielos patirtą traumą, dėl kurios kilo toks įsitikinimas. Tai palengvins jo pakeitimą pozityviu įsitikinimų ir neleis po kurio laiko negatyviai nuostatai grįžti, tarsi piktžolei ataugti iš dirvoje likusių šaknų.

Ko tikėtis išsilaisvinus iš negatyvių nuostatų ir tapus pozityvesniais žmonėmis? Jūsų pozityvi energija rezonuos su aplink esančia pozityvia energija, lyg magnetas trauksite prie savęs tai, kas jums bus tinkamiausia – tinkamus žmonės, situacijas, daiktus… be to, pastebėsite ženkliai padidėjusį vidinės laimės ir ramybės jausmą.

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.