Veido prausimas aliejumi

Aliejus veido prausimui? Taip!

Tikriausiai ši idėja labiausiai šokiruos turinčias ir taip riebią odą. Juk esame įpratusios rinktis veido priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemones be aliejų kai oda ir taip gamina jų daugiau nei norisi. Tačiau štai kur logika – aliejus atskiedžia aliejų ir tuo leidžia švelniai nuvalyti odą. Prausimasis aliejumi praktikuojamas jau ilgus metus visame pasaulyje, ypač rytų Indijos ir Azijos moterų, o pastaraisiais metais išpopuliarėjo ir tarp vakariečių.

Muilas ir visos kitos putojančios priemonės dažnai yra pernelyg agresyvios, pašalina nuo odos ne tik nešvarumus, bet ir apsauginį barjerą, sausina odą, paaštrina aknę. Jei susimastysime, juk oda gamina riebalus, tam, kad apsaugoti drėgmę. Tad per agresyviai juos pašalinus oda bus linkusi labiau sausėti ir kartu dar labiau riebaluotis. Jeigu tie riebalai per tiršti, kemša poras, sukelia aknę – prausikliais to neišspręsi, tai sprendžiama tik iš vidaus per mitybą. 2018 metais atliktas tyrimas atskleidė jog ant odos gyvenančios bakterijos saugo nuo aknės ir infekcijų ir tam tikros odos ligos yra siejamos būtent su sutrikdyta mikrobioma.

O štai prausimasis aliejumi yra labai švelnus:

  • Aliejus atskies ir padės pašalinti odos riebalų perteklių
  • Išvalys užsikimšusias poras, juoduliukus
  • Pašalins negyvas odos ląsteles, teršalus ir kosmetiką

Štai kodėl į daugelį kosmetikos valymo produktų įeina aliejai. Aliejus pakels nuo odos ir blakstienų ir padės pašalinti kosmetiką be aliejaus, aliejinę ir net atsparią vandeniui. Toks prausimas nesuardys natūralaus odos apsauginio barjero ir mikrobiomos, užrakins joje drėmę. Sveika ir subalansuota mikrobioma ant mūsų odos yra būtina jos sveikatos ir grožio sąlyga


Ar prausiantis aliejumi mano oda taps dar riebesnė?

Taip gali atrodyti, tačiau iš tiesų aliejų naudojimas ant veido odos nepadarys jos dar riebesne. Teisingai pasirinkti augaliniai aliejai naudojami teisingu būdu tiks kiekvienam odos tipui, netgi riebiai odai. Maža to – prausimasis aliejumi gali netgi padėti subalansuoti odos sebumo gamybą.

Be to, įvairūs augaliniai aliejai turi nuostabių savybių kiekvieno tipo odos puoselėjimui ir įvairių odos problemų korekcijai.

Kaip teisingai prausti veido odą aliejumi

Tai nuostabus ir atpalaiduojantis vakaro ritualas. Jums reikės tinkamo jūsų odai aliejaus ar jų mišinio, nedidelio minkšto rankšluostuko ir vandens. Sausai ir riebiai odai tiks karštesnis vanduo, jautriai verčiau rinkitės šiltą. Rekomenduojama naudoti filtruotą, virintą vandenį, nes chloruotas vandentiekio vanduo sausina odą, didina jos jautrumą, niežėjimą.

Įsipilkite 1-2 arbatinius šaukštelius aliejaus į delną ir išmasažuokite juo sausą veido, kaklo ir dekolte odą. Neskubėkite, skirkite tam 2-3 minutes. Tuomet įmerkite rankšluostuką į karštą ar šiltą vandenį, nugręžkite jį ir priglauskite prie veido. Palaikykite šį nuostabiai atpalaiduojantį kompresą, kad šilumoje atsivertų poros ir aliejus pasiektų jas išvalyti. Po to švelniais judesiais rankšluostuku nuvalykite aliejų nuo odos. Galite jį dar kartelį išskalauti, išgręžti ir pakartotinai uždėti bei nuvalyti odą kita jo puse.

Buvimas čia ir dabar, sąmoninga intencija paleisti įtampą, nusiprausti visas dienos emocijas, paleisti viską, kas nenaudinga pavers prausimąsi atpalaiduojančia vakaro mini meditacija.

Po naudojimo rankšluostuką išplaukite su muilu ir padžiaukite, kad būtų švarus kitam naudojimui, o odą patepkite jai tinkamiausiu drėkikliu.

Kaip dažnai prausti odą aliejumi

Šiuo metodu pakaks palepinti odą kartą per dieną, geriausia vakare.

Kaip pasirinkti mano odai tinkamiausią aliejų prausimuisi

Jei nesate tikra kokia jūsų oda, nesuklysite išmėginusi simondsijų aliejų dar vadinamą jojoba aliejumi. Jis tinkamas visiems odos tipams ir jo biochemija labai panaši į natūralų žmogaus odos sebumą, kas reiškia jog jis puikiai derės su bet kokia oda.

Renkantis aliejų prausimuisi, jeigu oda linkusi į aknę venkite aukštą kamedogeniškumo lygį turinčių aliejų, nes jie bus linkę kimšti poras. Apie skirtingų augalinių aliejų savybes ir jų kamedogeniškumo lygius giliau pakalbėsime atskirame straipsnyje.

Daugelis receptų rekomenduoja pradėti nuo ricinos ir alyvuogių aliejaus santykių 1:1. Tada galite didinti alyvuogių aliejaus proporciją sausai odai arba ricinos aliejus riebiai ir į aknę linkusiai odai.

  • Normaliai odai rinkitės abrikosų kauliukų, jojoba aliejus, vynuogių kauliukų, saulėgražų, saldžiųjų migdolų aliejus.
  • Sausai odai puikiai tinka alyvuogių, avokadų, saldžiųjų migdolų, erškėtrožių sėklų, abrikosų kauliukų, saulėgražų aliejai.
  • Riebiai odai išmėginkite jojoba aliejų, jis padės subalansuoti riebalų gamybą. Taip pat puikiai tiks argano, vynuogių sėklų aliejai.
  • Į aknę linkusiai odai puiki pagalba bus jojoba, sazamų, argano, vynuogių sėklų, nakvišų ar marulos aliejus
  • Turint itin jautrią odą pasitelkite saulėgražų, jojoba, saldžiųjų migdolų, abrikosų kauliukų, erškėtrožių sėklų, avokadų, argano, vynuogių sėklų, nakvišos aliejus. Ir venkite ricinos aliejaus. Nors jis ir turi antibakterinių savybių jis veikia sutraukiančiai ir gali sausinti odą.
  • Brandžiai odai puoselėti tiks erškėtrožių sėklų, jojoba, saldžiųjų migdolų, abrikosų kauliukų, avokadų, saulėgražų ir tamanų aliejus.
  • Jei veido odą raudoniu spalvina sutrūkinėję kapiliarai naudokite saldžiųjų migdolų, avokadų, abrikosų ar persikų kauliukų, jojoba, kanapių sėklų, vynuogių sėklų aliejus. Kaip papildoma gydomoji priemonė gali būti pridėta nakvišos, agurklės, erškėtrožių sėklų, spanguolių sėklų aliejaus.

Ar odos prausimui tinka kokosų aliejus?

Kokosų aliejus nepaprastai populiarius įvairiausiems tikslams virtuvėje. Jo antibakterinės ir antigrybelinės savybės gali suvilioti pasitelkti jį veido odai. Ir atrodo jis turėtų maitinti odą, tačiau iš tiesų kokosų aliejus odą sausina. Be to šis aliejus turi aukštą kaedogeniškumo lygį, kas reiškia jog jis linkęs užkimti poras ir jei esate linkę į aknę ir bėrimus verčiau jo vengti veido odai. Dėl kokosų aliejaus atsiliepimai ir nuomonės labai dviprasmiškos ir jei esate vieni iš sėkmingųjų kam jis tinka – puiku, tačiau jei pajusite jog oda sausėja ir ją labiau beria – grąžinkite kokosų aliejų į virtuvę.

Kad ir ką pasirinksite, svarbiausia, kad tai būtų kokybiški, šalto spaudimo, nerafinuoti aliejai be sintetinių kvapų ir dažiklių. Jei norite jog jūsų prausimosi aliejus turėtų malonų aromatą – pasitelkite eterinius aliejus, kurie įneš papildomų odai naudingų savybių.

Padarykite prausimąsi aliejumi dar naudingesnį jūsų odai papildydami jį eteriniais aliejais

Priklausomai nuo jūsų odos tipo, iššūkių ir poreikių gali tikti skirtingi eteriniai aliejai.

Normaliai odai tiks levandų, bosvelijų, pelargonijų eteriniai aliejai.

Sausai odai rinkitės pelargonijų, levandų, miros, pačiulių, rožės, ylang ylang, kedro, kvapniųjų šalavijų, romėniškosios ramunėlės, sandalmedžio ar jazminų eterinius aliejus.

Riebiai odai pasitelkite bosvelijų, pelargonijų, levandų, pačiulių, arbatmedži, ylang ylang, kvapniųjų šalavijų, romėniškosios ramunėlės, kiparisų, pipirmėtės, rozmarinų ar sandalmedžio eterinius aliejus.

Į aknę linkusiai odai nuostabi pagalba bus pelargonijų, kedro, levandų, pačiulės, arbatmedžio, rožės, romėniškosios ramunėlės, citrinžolės ar rozmarinų eteriniai aliejai.

Jautriai odai išmėginkite šlamučio, levandų, rožės, jazminų, pelargonijų, bosvelijų ar sandalmedžio eterinį aliejų.

Brandi oda bus palepinta rožių, bosvelijų, miros, šlamučio, sandalmedžio, pelargonijų, levandų, pačiulės, kiparisų, jazminų, rosmarinų ar ylang ylang eteriniais aliejais.

Turint sutrūkinėjusių kapiliarų pasitelkite pagalbon rožių, vokiškosios ar romeniškosios ramunėlės, pelargonijų, kiparisų, kadagio, atlasinio kedro, šaltmėtės ar šlamučio eterinius aliejus.

Kokių rezultatų galima tikėtis prausiant odą aliejumi?

Jei ilgus metus naudojote agresyvius, odos apsauginį sluoksnį pašalinančius prausiklius duokite sau laiko priprasti prie naujos rutinos. Po poros savaičių oda turėtų tapti skaistesnė, minkštesnė ir labiau švytinti, o taip pat sveikesnė ir atsparesnė išorės stresoriams, gebanti geriau atlikti savo apsauginę funkciją.

Viena vertus normalu jei odai prireiks truputį laiko adaptuotis prie naujo prausimo būdo ir laikinai ji gali atrodyti išsibalansavusi kol atras naują pusiausvyrą. Tačiau jei pasirinkote netinkamą aliejų prausimuisi, jei jūsų odos poras jis vis tik kemša ar sausina ar dėl dar kokios nors priežasties netiko ir matote pablogėjusią odos būklę – keiskite aliejų arba prausimosi metodą. Prausimasis aliejumi nuostabus daugeliui, bet gali būti ne visiems.

Norite išmėginti prausimąsi aliejumi, bet patogiau būtų naudoti jau paruoštą augalinių aliejų mišinį papildytą odai vertingais eteriniais aliejais?

Palepinkite savo odą prabangiu „Mirah Luminous Cleansing Oil“ valomuoju aliejumi! Jis apjungia simondsijų ir argano aliejus bei yra praturtintas jausmingais, emocinę harmoniją skatinančiais ir odą puoselėjančiais – santalų, rožių ir jazminų eteriniais aliejais.

Šis veido valiklis pašalina poras užkemšančius odos nešvarumus, nepanaikindamas natūralių riebalų, reikalingų odai.

Naudojimas labai paprastas – tiesiog masažuokite odą, kad pašalintumėte makiažą ir odos nešvarumus ir nuplaukite šiltu vandeniu – oda išliks gaivi, sudrėkinta, švytinti ir dvelkianti prašmatniu gėlių aromatu. Dar gilesnio valančio ir odą puoselėjančio efekto pasieksite pasitelkus drėgno rankšluostuko kompresą.

Susisiekite asmeniškai, kas norėtumėte užsisakyti „Mirah Luminous Cleansing Oil“ valomąjį aliejų ar kokybiškų, grynų eterinių aliejų, kuriuos galėsite drąsiai naudoti puoselėjant sveikatą ir grožį.

 

Comments

  1. Vida

    Greit bus metai, kaip naudoju “Mirah Luminous Cleansing Oil” valomąjį aliejų. Pabandžiau, patiko, bet brangoka. Blaškiausi, ieškojau pigesnio pakaitalo, bet nesėkmingai – grįžau prie šio aliejaus ir nebesiruošiu jo keisti.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.