Saulės Raizginio čakra - Manipura

Saulės Raizginio čakra Manipura – trečioji čakra

Saulės raizginio čakra Manipura

Saulės Raizginio čakra yra mūsų „galios centras“ ir visų įsitikinimų, nuomonių ir pažiūrų apie mus pačius bei supantį pasaulį saugykla. Šie įsitikinimai įtakoja mūsų savivertę ir pasitikėjimą savimi, mūsų valios jėgą bei gebėjimą įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Ši čakra randasi maždaug centre tarp bambos ir šonkaulių apačios.

Fiziniame lygmenyje Manipura čakra valdo visą virškinimo procesą ir maistinių medžiagų įsisavinimą, o mentaliniame lygmenyje informacijos, idėjų, vertinimų ir nuomonių įsisavinimą. Šios funkcijos susijusios, pavyzdžiui žmogus dažnai priverstas „nuryti“ kažkieno kito nuomonę gali susirgti skrandžio opa. Kartais net sakoma jog nevirškinu šio žmogaus ar kokios nors situacijos ir iš tiesų mūsų reakcija į tai sutrikdo virškinimo procesą.

Manipura čakrą galima laikyti asmenybės, identiteto centru. Pakilę į šį lygį pradedame sąveikauti su aplinkiniu pasauliu, kitais žmonėmis. Kas esu „aš“ mes apibrėžiame per santykį su kitais, per palyginimą, per dalies savybių pripažinimą kaip priklausančias mūsų „aš“ ir dalies atstūmimą, kai nepriklausančias „aš“ ir įvardijimą kaip „kitas“. Bet visa asmenybė ir santykis su aplinkiniu pasauliu statomi ant tokių pamatinių įsitikinimų apie save kaip aš geras ar blogas, aš vertas ar nevertas.

Šiame lygmenyje mes intelektualiai suvokiame savo pojūčius ir gimsta emocijos. Sakralinė čakra atsakinga pagrinde už pojūčius – šilta, šalta, sunku, lengva, malonu, nemalonu, o Saulės Raizginyje, mūsų įsitikinimai priverčia sureaguoti į tuos pojūčius situacijas tam tikromis emocijomis – džiaugsmu, susižavėjimu, smalsumu, pykčiu, priimti arba priešintis tam pojūčius ir jį keliančiai situacijai. Kaip tik todėl kartais šį centrą vadina emociniu, o kartais intelektualiniu, nes jame intelektas suvokia, įvardina ir reaguoja sprendimais į Sakralinėje čakroje kylančius pojūčius ir to pasekmėje patiriamas emocijas. Taip pat ši čakra atsako už savikontrolę ir discipliną, gebėjimą reaguoti sąmoningai, o ne vien instinktyviai.


Beje ši čakra atsakinga ir už intuiciją, kuomet mes tarsi vidumi, subtiliais ar ryškesniais kūno pojūčiais juntame pavojų, apgaulę ar teisingą sprendimą. Tai kiek kitokia intuicija, nei Trečiosios Akies čakros, kurioje remiamasi labiau logika ir žiniomis, aukštesniojo proto gebėjimu išskaičiuoti tikimybes ir numatyti ateitį. Manipura čakros intuicija remiasi Pagrindo Čakros išgyvenimo instinktais, kurie gali perspėti apie pavojų, Sakralinės čakros emocijomis, kurios padeda atsirinkti kas mums bus malonu ir tiks, o kas ne ir paties Saulės raizginio gebėjimu tiek spinduliuoti mūsų energiją ir informaciją į išorę, tiek ir priimti energiją ir informaciją iš aplinkos – tiek fizinės, tiek ir subtiliojo pasaulio.

Blokai šioje čakroje išties rimti, nes pažeidžia pačią asmenybę ir gebėjimą išreikšti bei realizuoti save. Šis centras itin jautrus kitų žmonių emocijoms ir energijai, todėl žmonės turintys išsibalansavusią Saulės Raizginio čakrą neranda savęs ir gali pastebėti jog persiima aplinkinių žmonių nuotaikomis (teigiamomis ir neigiamomis), ypač uždarose erdvėse, jiems sunku būti didesniuose susibūrimuose. Išsibalansavusi ši čakra gali suteikti per daug energijos asmenybei (pasipūtimą ir egoizmą, pojūčių ir patirčių vaikymąsi) arba per mažai (nepasitikėjimą savimi, nesugebėjimą priimti informacijos).

Saulės Raizginio čakrą stipriai įtakoja nežinomybės baimė, užgniaužtos emocijos, abejonės savimi, finansinis statusas ir valdžia kitiems.

Subalansuota Saulės Raizginio čakra

Subalansuotą Saulės Raizginio čakrą turintis žmogus yra pasitikintis savimi ir disciplinuotas, sugeba susikaupti, kontroliuoja savo emocijas ir mintis (kontroliuoja reiškia nukreipia sau palankia linkme, o ne užgniaužia). Net jo laikysena yra taisyklinga ir tiesi, neišglebusi, bet ir ne įsitempusi ar susikausčiusi. Toks žmogus sugeba susikaupti ties mokslais ar darbu, o poilsį renkasi verčiau aktyvų ir prasmingą, tingiai gulėti prie jūros ar bukai drybsoti prieš televizorių jam atrodo nedovanotinas laiko švaistymas. Sugeba būti spontanišku ir žaismingu, o prireikus jis nebijo surizikuoti ir sugeba imtis rimtų iššūkių. Net kai kyla problemos, tokio žmogaus jos nepalaužia, jis sugeba atsitiesti po bet kokių smūgių.

Sveika Saulės Raizginio čakra leidžia pažinti save, suvokti ir priimti savo vietą pasaulyje. Žmogus su stipria Manipura čakra myli ir gerbia save. Sugeba ryžtingai priimti sprendimus, sakyti Taip arba Ne priklausomai nuo to, ko nori pats žmogus, kas jam atrodo teisinga ar naudinga, o ne kam jaučiasi spaudžiamas aplinkinių. Save ir kitus jis vertina objektyviai, bet ne kritiškai, sugeba išreikšti savo stiprybę ar nubrėžti ribas be agresijos. Tik savimi pasitikintis ir save gerbiantis žmogus jaučia pagarbą aplinkiniams, sugeba būti tolerantiškas ir geranoriškas.

Šios čakros stichija yra ugnis, o spalva geltona, geriausiai ją išreiškia saulės simbolis, nes kaip ir saulė mūsų Saulės Raizginys skleidžia energiją, šviesą ir šilumą po visą organizmą bei į išorę. Mes jaučiame vieni kitų energiją būtent per Saulės Raizginį ir jei ši čakra stipri žmogus natūraliai, užsitarnauja aplinkinių pasitikėjimą, pagarbą ir pripažinimą, į jį žiūrima kai į lyderį.

Turėkite omenyje, kad energetinių centrų būklė ir veiklos aktyvumas nėra vienodi visą laiką, jie kinta priklausomai nuo veiklos pobūdžio ir aplinkos, kurioje esate. Pavyzdžiui esant namuose, tarp mylimų žmonių kurie jus išklauso bei vertina jūs lengvai išsakote savo jausmus nuomonę, tačiau jei darbovietėje nėra palaikymo ir vyrauja įtempta, priešiška atmosfera galite pastebėti jog Saulės Raizginio čakros veikla susilpnėja, ji užsiveria.

Per silpna arba uždara Saulės Raizginio čakra

Jei ši čakra silpna ar užsidariusi žmogus jausis silpnas, jam stigs energijos, ryžto, pasitikėjimo savimi, jis bus silpnavalis ir nedrąsus, nedisciplinuotas, išsiblaškęs, linkęs į aukos mentalitetą.

Per silpna ar užblokuota Saulės raizginio čakra dažnai pasireiškia rimtomis emocinėmis/psichologinėms problemomis – nervingumu, nerimu, dėmesio sutrikimu, nepasitikėjimu savimi ir abejonėmis. Kadangi šiame centre pojūčiai interpretuojami į emocijas, žmogus su pažeista ar labai silpna Saulės Raizginio čakra nemokės jaustis laimingu, gali visai nejausti jokių ar tik pozityvių, įkvepiančių emocijų ir gyventi vien keliose negatyviose emocinėse būsenose iš kurių dažniausiai pasitaiko suirzimas ir pyktis.

Žmogus gali gyventi „ant autopiloto“, vengdamas ar gal net atsisakydamas atpažinti ir pripažinti jaučiamas emocijas, depresiją ir nerimą. Pabandžius įdėmiau įsižiūrėti į tuos ignoruojamus ir po kilimu sušluotus jausmus apima baimė ir vienišumo jausmas. Atsiradus atotrūkiui tarp 2 ir 3 čakros, įpratus ignoruoti savo neigiamus jausmus, užgniaužtos bus visos emocijos ir žmogus nebejaus ko jis iš tiesų nori, kas jam teikia pasitenkinimą gyvenime, atsiras netikrumo jausmas dėl savo vietos pasaulyje ir misijos.

Žmogus su itin silpna Manipura čakra negali užimti tvirtos pozicijos jokiu klausimu. Jam nuolat reikia aplinkinių palaikymo ir pritarimo, pernelyg rūpinasi ką kiti galvoja ar mąsto apie jį arba kaip aplinkiniai sureaguotų į bet kokį jų sprendimą ar poelgį. Jis nesijaučia lygiavertis kitiems ir vidinį pojūtį jog yra prastesnis bei nepageidaujamas bando kompensuoti pastangomis prisitaikyti prie kitų lūkesčių ir perimti jų vertybes, pritapti, įrodyti savo vertę ir sulaukti aplinkinių pripažinimo, taip dar labiau toldamas nuo tikrojo savęs ir smukdydamas savivertę. Toks žmogus nepasitiki aplinkiniais, lengvai įsižeidžia, tačiau jaučiasi priklausomas, aplinkiniai lengvai gali jį paveikti ar manipuliuoti.

Iš tiesų tai nebūtinai vyksta iš blogos valios, tiesiog tas, kieno Sakralinė čakra stipresnė turi stipresnę valią ir natūraliai tampa lyderiu, o jo sprendimams ir norams paklūsta silpnesni. Be to, žmogus su silpna Saulės Raizginio čakra nesugeba įtvirtinti asmeninės erdvės ir nubrėžti ribų ir pats leidžia, netgi skatina kitus žmones jas peržengti.

Pavyzdžiui stipresnis tėvas gali primesti savo valią sūnui kur jam mokytis norėdamas tik gero, parinkęs gerą perspektyvią specialybę sferoje kur turi pažįstamų ir galės padėti gauti gerą darbą. O silpną Saulės Raizginio čakrą turintis sūnus paklus tėvo valiai, nes abejos savo paties norais ir pašaukimu, jei apskritai jį suvoks. O tuomet jaus apmaudą, kad jo gyvenimą valdo kažkas kitas ir nejaučia nei motyvacijos, nei pasitenkinimo einant ta kryptimi.

Dažniausiai silpną Saulės Raizginį turintis žmogus gyvena pagal kitų sprendimus ir valią, nes nepakankamai aiškiai jaučia ko nori pats, turi per daug abejonių ir nepasitiki savimi tiek, kad nuspręstų ir sprendimą įgyvendintų savarankiškai, įveiktų kelyje pasitaikančias kliūtis. Be to, toks žmogus yra linkęs kaltinti aplinkybes ir kitus žmones dėl savo situacijos ir nesėkmių, visur mato kliūtis ir problemas, kurios atrodo neįveikiamos, yra pavydus.

Per aktyvi ar atvira Saulės Raizginio čakra

Kai Saulės Raizginio čakra funkcionuoja pernelyg intensyviai žmogus tampa labai valdingu, siekia valdžios, jaučia poreikį viską kontroliuoti, yra arogantiškas, egoistiškas ir hiperaktyvus. Tokie žmonės dažniausiai yra hiperaktyvūs, darboholikai ir perfekcionistai. Jie negali priimti jog kažkas yra gerai, kaip yra, jiems visuomet reikia dar geriau.

Jei jūsų Saulės Raizginio čakra pernelyg aktyvi, greičiausiai turite stiprias išankstines nuostatas, esate nepakantūs ir netolerantiški, linkę teisti, labai reiklūs, kritiški aplinkinių atžvilgiu, kupini teisuoliško pykčio, visuomet rasite kitame kokį trūkumą ar klaidą. Taipogi esate užsispyrę ir nelankstūs – viskas turi būti tik pagal jus ir niekaip kitaip. Būdami egocentriški, kalbate labai kategoriškai, neįsiklausote į kitų nuomonę, negirdite kitų patarimų ir visiškai nepriimate kritikos savo atžvilgiu, tai jums sukelia pyktį ir skubate apkaltinti ką nors kitą. Apskritai esate linkę skųstis, kritikuoti kitus žmones, valdžią, ekonomiką, sporto žaidynių teisėjus ir visus kitus, nors niekas neišgirs iš jūsų prisipažinimo apie savas klaidas. Siekiate primesti visiems savo griežtus įsitikinimus, pamokyti kaip reikia teisingai gyventi ir keliate nerealistiškus reikalavimus.

Žmonės su per aktyvia Saulės Raizginio čakra tai darželio mušeikos, taip ir neišaugantys iš požiūrio kas stipresnis, tas teisesnis.

Saulės Raizginio čakra maitina energija šiuos organus

Virškinimo sistema, skrandis, kepenys, plonasis žarnynas, kasa, vegetatyvinė nervų sistema. Bendrai su kitomis čakromis valdo antinksčius ir plaučius. Taip pat su šia čakra susijusios akys ir regėjimas, veidas.

Ligos, kuomet būtų naudinga harmonizuoti Saulės Raizginio čakros veiklą

Saulės raizginys susijęs su raumenų sistema, chronišku nuovargiu ir silpnumu, dideliu nervingumu, dėmesio ir atminties silpnumu, obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu, maistinių medžiagų įsisavinimu. Šios čakros išsibalansavimas gali pasireikšti kaip sutrikusi medžiagų apykaita, valgymo sutrikimai, anoreksija, bulimija, prastas virškinimas, problemos su svoriu. Galimos tokios ligos kaip skrandžio opa, diabetas, alerginės reakcijos į maistą, celiakija, kepenų, kasos ir tulžies pūslės funkcijų sutrikimai, hiperglikemija arba hipoglikemija, artritas, hepatitas. Taip pat tokios su stresu susijusios odos problemos kaip egzema ar aknė.

Žmonės su nesubalansuota Saulės Raizginio čakra linkę į priklausomybes nuo cukraus, kavos ir kitų kofeino turinčių, stimuliuojančių gėrimų, alaus ir alkoholio gaminamo iš kukurūzų.

Pusiausvyros atkūrimas

Subalansuota ir stipri Saulės raizginio čakra leidžia su pasitikėjimu išreikšti save, realizuoti savo tikslus, įgyvendinti norus. Šios čakros išvalymas ir atvėrimas gali padėti tapti geresniu lyderiu ar vadovu, pastovėti už save ir susikurti tokį gyvenimą, apie kokį svajojate.

Tiek pernelyg atvira bei aktyvi, tiek ir uždara bei silpnai funkcionuojanti čakra veda į fizinės sveikatos sutrikimus ir psichologines problemas. Mūsų tikslas yra atkurti šios čakros veiklos harmoniją ir sveikatą. Ekspertai tam rekomenduoja Jogos pozas, aromaterapiją su eteriniais aliejais, vizualizacijas ir meditacijas, o taip pat spalvingus brangiuosius ir pusbrangius akmenis bei kristalus, energetinės sistemos pusiausvyrą gali padėti ir tokia energetinė terapijos kaip Reiki arba mankšta suaktyvinanti energijos tekėjimą organizme kaip cigun ar tai-či. Toliau aprašysiu keletą paprastų būdų kaip galite subalansuoti Manipura čakrą.

Šios čakros elementas yra Ugnis, tad pasivaikščiojimas saulėje būtų jai labai naudingas. Galite tankiai mirkčiodami stebėti saulę kai ji teka ir iš už horizonto išlindo ne daugiau kaip per pusę disko. Taip pat saulės energijos galite pasisemti per delnus palaikę juos ištiestus į saulę.

  1. Palankiai Saulės raizginio čakrą veikia ir ugnis – sėdėjimas prie laužo, žiūrėjimas į žvakės ugnį.
  2. Balsu kartokite bidža mantrą RAM, šio garso vibracija tokia pati kaip Saulės Raizginio čakros ir padeda ją subalansuoti, stiprina valią.
  3. Muzika išreiškia emocijas ir klausydamiesi muzikos galime pajusti joje esančią emociją, tad įvairios muzikos klausymasis puikiai lavina Saulės Raizginio čakrą.
  4. Vaidyba, teatras, įsijautimas į personažus ir jų emocijas taip pat puikus būdas lavinti Manipura čakrą.
  5. Žaidimas su šunimi, gyvūnu kuris labai ryškiai reiškia savo emocijas – džiaugsmą ar pyktį ir jus patį pripildys draugiškumo ir džiaugsmo.
  6. Dalyvavimas bet kokiose varžybose ir energingų komandinių žaidimų žaidimas ir net stebėjimas, sirgimas už savo komandą skatina atsiverti ir aktyviau veikti Saulės raizginio čakrą.
  7. Rytietiški kovos menai stiprina Manipura čakra, nes ne tik lavina fizinį kūną, pusiausvyrą, bet ir moko disciplinos bei savikontrolės, valdyti savo kūną ir energiją.
  8. Pasitelkite afirmacijas, kurios stiprina Saulės Raizginio čakrą. Saulės raizginio ir kitoms čakros skirtą afirmacijų rinkinį su maloniais gamtos garsais galite rasti sudėtas į Čakras valančią ir stiprinančią video meditaciją.
  9. Išmėginkite eterinius aliejus – romėniškųjų ramunėlių, rozmarinų, juodųjų pipirų, cinamono, imbiero, gvazdikėlių, pankolio, greipfruto, citrinžolės, citrinos, mandarinų, pipirmėtės, vetiverijų. Taip pat labai efektyvūs būtų mišiniai DiGize, Thieves, Release, Harmony. Eterinius aliejus galite garinti aromatinėje lempoje, įmaišyti į bazinį aliejų ir patepti pulso taškus ar patepti Saulės Raizginio vietą prieš meditaciją.
  10. Naudokite tokius akmenis kaip citrinas, tigro akis, gintaras, geltonasis topazas ar geltonasis kalcitas.
  11. Saulės Raizginio čakros spalva yra geltona , tad galite naudoti viską, kas yra geltonos spalvos šiai čakrai suaktyvinti nuo drabužių, maisto ir gėrimų, gėlių iki papuošalų ir aksesuarų. Jei Saulės Raizginio čakra yra pernelyg aktyvi jai subalansuoti pasitelkite tamsiai mėlyną, indigo spalvą ir skirkite dėmesio Trečiosios Akies čakrai, jos stiprinimui.
  12. Saulės raizginio čakrą stiprina geltonos spalvos ir maistas kaip medus, lydytas sviestas ghi, bananai, citrinos, kukurūzai, rupių miltų produktai kaip duona ir makaronai, taip pat ryžiai, linų sėmenys, saulėgrąžų ir kitos sėklos, sūris ir jogurtas, nerafinuoti augaliniai aliejai, vaisiai ir daržovės, daiginti ankštiniai, tokie prieskoniai imbieras, melisa, ramunėlė, tumerikas, kuminas, pankolis ir mėta.
  13. Reiki energijos terapija padeda atgauti vidinę pusiausvyrą, apsivalyti nuo neigiamos energijos ir subalansuoti visą energetinę sistemą, seansai gali būti atliekami net nuotoliniu būdu.

Gydant Saulės Raizginio čakrą (ar bet kurią kitą čakrą) labai svarbu prieš pradedant bet kokią meditaciją, pratimus ar kitokį darbą nusistatyti aiškią intenciją ką norite pasiekti. Taip jūsų pastangos bus kur kas efektyvesnės. Saulės Raizginio čakra yra labai stiprus energijos centras, kuris padeda jums įgyvendinti savo tikslus ir troškimus. Tačiau kai šis centras išsibalansavęs svarbu pasirinkti mažesnius, įgyvendinamus tikslus, smulkesnius etapus į pagrindinį tikslą. Tuomet kiekvieno tarpinio tikslo įgyvendinimas stiprins pasitikėjimą savimi ir suteiks turėsite vis daugiau motyvacijos ir energijos sekančiam tikslui.

Kvėpavimas Saule

Patogiai atsisėskite tiesia nugara ir įsivaizduokite šiltai geltonos spalvos energijos kamuolį, miniatiūrinę saulę savo Saulės Raizginio zonoje. Kvėpuokite sutelkę dėmesį į šį centrą, pajuskite/pamatykite kaip jūsų saulė pulsuoja kartu su jūsų kvėpavimu ir skleidžia šilumą ir šviesą po visą jūsų kūną ir į išorę, aplink jus, pripildo jūsų aurą geltonos spalvos. Jūs jaučiatės pasitikintys savimi ir stiprūs.

Tokios meditacijos metu labai tinka klausytis įkvepiančios ir energizuojančios muzikos, rinkitės pagal savo skonį, bet man labai tinkamos Saulės raizginiui atrodo „The eye of the tiger“ iš Silvestro Stalonės filmo Rokis ir Roxete daina „Joy ride“.

Comments

  1. Indra

    Jei cakra butu ,,uzdaryta, uzblokuota” zmogus mirtu. Pries skleisdama informacija, pasidomekite giliau. Tokie svaiciojimai yra tik new age paplite smegenu pudrinimai lengvatikiams, is kuriu galima pasipelnyti ,,atblokuojant, atidarant” cakras. Gali silpniau, stipriau teketi energija, tik tiek. Niekad pas nieka nemaciau ,,neveikiancios” cakros. Galimas uzblokavimas stipriu prakeikimu (ir tai galbut), bet cia jau nieks nepagelbes. Namaste

    1. Lina Balsė

      Sveika Indra, galbūt tai tik populiarus išsireiškimas, kad čakra užblokuota, iš tiesų ir aš tai suprantu kaip stipriai sužeistą čakrą, per kurią energija teka labai sunkiai nes oje įrašyta gili trauma bei vidinei sielos tiesai prieštaraujanti „tiesa”, kas ir „blokuoja” energijos tėkmę.

      Namaste

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.