Grupinė meditacija pakeisti pasauliui

Drugelio efektu pavadintas fenomenas, kurio esmė jog net mažytis pokytis gali turėti milžiniškas pasekmes. Kaip kad viena sniego gniūžtė gali virsti visa sniego lavina.

Ką šiuo metu su mumis visais daro stresas, su mūsų psichologine ir fizine sveikata, asmeniniais santykiais, kūrybingumu ir darbingumu manau galiu ir nedetalizuoti. Beje žiūrint platesnėje perspektyvoje mūsų laikmečio išbandymai nėra sunkesni už tėvų ir senelių išgyventas krizes, pertvarkas, tremtis ir kitus iššūkius. Gyvenime nieko nėra pastovesnio už pokyčius, o kitas pokyčių pavadinimas yra krizė…

Tai kur mes nukreipiame dėmesį turi tendenciją augti. Juk dėmesys tai energija ir pastaruoju metu visa medija visą mūsų dėmesį siekia prikaustyti prie baimę ir susipriešinimą visuomenėje keliančių temų. Toks jau tas mūsų evoliucijos sukurtas protas – labiau linkęs kreipti dėmesį į negatyvius dalykus ir ieškoti pavojų nei susitelkti į pozityvumą. Juk jei pirmykštis žmogus vaikščiodamas savanoje nepastebės vaisiaus tai dar ne pabaiga, bet jei nepastebės krūmuose plėšrūno jo genai išnyks iš genofondo. Tačiau mes nesame mūsų kūnai, mes nesame mūsų emocijos, mes nesame mūsų protai ir išgyvenimo instinktai – sąmonė yra virš kūno, emocijų ir proto ir gali parinkti prasmingesnę kryptį.

Ar ne laikas atimti tą galią rinkti mūsų dėmesį ir gyvybinę energiją ir nukreipti ją pozityvia linkme savo ir aplinkinio pasaulio labui?


Meditacija yra nuostabi ir daugybe mokslinių tyrimų patvirtinta praktika galinti sumažinti stresą ir nerimą, harmonizuoti organizmo funkcijas. Teko skaityti jog norint jog kūnas, protas ir širdis veiktų darnoje ir funkcionuotume optimaliai turime medituoti bent pusvalandį per dieną. Išskyrus tas dienas kai esame ypač užimti, tada reikėtų medituoti bent valandą.

Išmokti medituoti galime tiek su mokytoju, tiek ir savarankiškai pasitelkę literatūrą ar gausią informaciją internete. Tačiau yra skirtumas ar medituojame vienumoje ar grupėje.

Susan Shumsky, meditacijos instruktorė ir knygos „Exploring meditation“ autorė teigia jog pagrindinis grupinės meditacijos tikslas yra sukurti energetinį lauką, kurio visuma yra didesnė nei atskirų dalių suma. Kai žmogus medituoja vienumoje jis gali pasiekti išsiplėtusios sąmonės, gilaus atsipalaidavimo, taikos būseną, kuri turės palankų poveikį jo sveikatai. Medituojant mūsų vibracija natūraliai pakyla ir kai grupė žmonių medituoja drauge aukšta visos grupės vibracija sustiprina visų patirtis, o naujokams lengviau pasinerti į gilesnę meditacijos būseną.

Ir kadangi mes visi susiję lyg gijos realybės audinyje ar lašeliai vandenyne, mums pasiekus ramybės, dėkingumo, meilės, atjautos būsenas, visus mus jungiančiu lauku šios vibracijos nuvilnija lyg raibuliai ir paveikia viską aplink.

Na gerai, tai nuskambėjo šiek tiek ezoteriškai, tačiau teorija išties paremta kvantiniu mokslu. Galiausiai mūsų nestebina jos mūsų televizorius gaudo iš kažkur skleidžiamas „bangas“ ir tranformuoja jas į mums suvokiamą informaciją judančiais paveikslėliais ir garsais. O žmogaus nervų sistema yra sudėtingiausiai organizuota materija, nepaprasto jautrumo superkompiuteris, siųstuvas ir imtuvas. Kokiu būdu mes esame visi susiję ir įtakojame vieni kitus be tiesioginio fizinio kontakto skirtingos mokslo šakos aiškina skirtingai, nuo veidrodinių neuronų smegenyse atsakingų už mūsų empatijos gebėjimą pasak neuromokslininų iki vieningo lauko teorijos kvantinėje fizikoje. Manau pritarsite jog mums svarbu tik kad tai veikia ir to praktinis pritaikymas.

Transcendentinės meditacijos kūrėjas Maharishi Mahesh Yogi savo mokinių prašė praktikuoti šią meditaciją grupėse, kad tai teigiamai paveiktų pasaulį. Jo įsitikinimu jei pakankamas procentas pasaulio populiacijos medituos grupėse bus pasiekta taika pasaulyje. Konkrečiai laikoma jog kolektyvinė kvadratinės šaknies iš vieno procento populiacijos meditacija ir intencija gali įnešti pokyčius visoje populiacijoje. Vadinasi paveikti visos mūsų šalies situaciją reikia tik 173 žmonių medituojančių drauge su pozityvia intencija (skaičiuota laikant jog yra 3 mln lietuvių).

Leiskite supažindinti su jau atliktais ir mokslo patvirtintais eksperimentais.

1983 metais, karo Libane metu buvo atliktas du mėnesius trukęs eksperimentas ir pademonstruotas ryšys tarp kolektyvinės meditacijos ir smurto ir nusikalstamumo lygio. Izraelyje medituojančiųjų grupei pasiekus reikiamą dydį kaimyniniame Libane žuvusiųjų sumažėjo 76%. Greta to nusikalstamos veiklos, gaisrų ir net eismo įvykių pačiame Izraelyje sumažėjo tuo metu kai grupė buvo panirusi į meditaciją (https://www.gusp.org/pdf/JCR_Lebanon.pdf). Atlikti tyrimai parodė jog grupinė meditacija visuomet sutampa su didesne taika ir socialine harmonija.

Kviečiu susipažinti su dar keletu tokių tyrimų ir eksperimentų:

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2158244016637891

https://www.gusp.org/pdf/JOR_OJ_Rand_review.pdf

https://www.gusp.org/pdf/Hagelin_1993_Natl_Demo_Proj.pdf

Pirmieji gaukite visas naujienas

Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos, nauji straipsniai, webinarai ir renginiai visoje Lietuvoje. Registruodamiesi sutinkate gauti Linos Balsės naujienlaiškį.

Pasidalinti mintimis

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.